Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міністр юстиції Павло Петренко зустрівся з кращими майбутніми правниками України, зокрема й нашого вишу

14.12.2016 10:58 Все Головні новини Факультети Юридичний юридичний факультет Міністерство юстиції України конкурс перемога

Днями у Міністерстві юстиції України пройшла зустріч Міністра юстиції Павла Петренка з 55 студентами юридичних факультетів із 24 провідних вітчизняних вишів – авторами найкращих письмових роботи конкурс на тему «Розвиток права в Україні», ініційованого Міністерством. До речі, із близько 200 робіт, які надійшли на адресу організаторів, 10 належало студентам юридичного факультету Запорізького національного університету. Четверо з них – магістранти Іван Шумейко, Михайло Шевченко, Дмитро Калниш і Маргарита Сердюк – увійшли до числа переможців конкурсу та отримали запрошення завітати до профільного Міністерства України.

На жаль, Маргарита з об’єктивних причин не змогла завітати до Києва. Та Іван. Михайло і Дмитро, які під час заходу стали єдиними представниками Запорізької області, гідно презентували свій виш на загальнодержавному рівні.
«Ми обрали саме ваші роботи, оскільки у них ви вклали власне бачення того, що таке справедливість, що таке право, що таке юстиція. Те, що ви написали у своїх роботах, можливо, не має достатньої академічності, у них немає великої кількості складних виразів, які використовують юристи. Але вони мають набагато цінніші речі – ваші думки, які йдуть від серця. Ви озвучили ті речі, в які ви вірите, і які захищатимете у майбутньому», – під час розмови з майбутніми правниками зазначив Павло Петренко. Він також наголосив на тому, що студенти у своїх творах звернулися до конкретних повсякденних проблем, аби проілюструвати абстрактні юридичні теми. До того ж, студентська молодь навела своє бачення вирішення цих болючих питань. «Я приємно вражений, що ви настільки глибоко відчуваєте важливість професії юриста у нашій державі. Адже за останні 25 років для багатьох обрання цієї професії перетворилося на питання престижу, а не особистих переконань. Юрист – це, без перебільшення, надзвичайно відповідальна професія. Ми з вами відповідальні за долю людей. Адже невинна людина, потрапивши у скруту, зможе вийти з цієї ситуації, вчасно отримавши допомогу юриста. Якщо ж такої допомоги немає, вона може відчути себе знищеною, втратити все, що у неї було», – сказав студентам Міністр юстиції.
За словами заступника Міністра юстиції Ганни Онищенко, найважливіше на таких зустрічах зі студентами – бачити допитливі очі, яким все цікаво. «Мені важливо зараз подивитися у ваші очі і побачити там бажання осягнути щось нове. Саме ваші роботи ми обрали. Ми особисто подивилися, що ви писали і спробували зрозуміти хід ваших думок. Ми побачили, що у вас є майбутнє як у висококваліфікованих фахівців галузі права, ми побачили у ваших роботах глибоку думку», – додала вона.
Присутній на заході телеведучий Петро Мага зауважив, що саме завдяки докладеним зусиллям, глибиній аргументації та серйозності розглянутих тем студенти отримали шанс особисто поставити запитання Міністру юстиції чи навіть внести певну пропозицію, пов’язану із законодавством України.
Усі учасники зустрічі скористалися таким шансом, тож зустріч тривала значно довше, ніж було вказано у регламенті. Не залишилися осторонь від розмови і представники ЗНУ: вони активно ставили запитання, пов’язані з важливими для становлення України як правової держави темами, та брали участь у жвавому обговоренні. Особливо представники Міністерства юстиції відзначили гарні знання Івана Шумейка, його зацікавленість запропонованими для обговорення темами та гострі актуальні запитання.
Усіх учасників зустрічі робіт запросили на стажування на базі міністерства. Декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, коментуючи перебіг цього візиту студентів ЗНУ до Києва, відзначила: «Юридичний факультет пишається своїми кращими студентами. Тим більше, що результат цілком очікуваний: Іван, Михайло і Дмитро – неодноразові переможців олімпіад загальноукраїнського рівня, учасники престижних міжнародних конференцій. Вони вмотивовані на здобуття нових знань, які допоможуть їм у побудові кар’єри. Упевнена, що їхнє стажування на базі Міністерства юстиції буле вдалим та корисним для них. Окрім цього, їх запросили у майбутньому брати участь у конкурсних відборах на вакантні посади у органах юстиції. Також представники факультету сподіваються на подальшу плідну співпрацю із міністерством. Тим більше, що у планах Павла Петренка зробити такий конкурс для студентів юридичних факультетів щорічним, обираючи щоразу нові актуальні для країни правові теми».
Фотогалерея: https://vk.com/album-3183283_240219789

Таміла Тарасенко