Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФСУ обговорили статистичний аналіз даних у прийнятті управлінських рішень

На ФСУ обговорили статистичний аналіз даних у прийнятті управлінських рішень

14.12.2016 11:02 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ФСУ конференція статистичний аналіз

Уже третій рік поспіль на базі Запорізького національного університету відбуваються так звані SI Alumni Local Event – зустрічі випускників освітніх програм Шведського Інституту, під час яких учасники отримують знання від досвідчених фахівців своєї справи. Цього року з 9 по 10 грудня увага аудиторії була сфокусована на проблемах використання статистичних методів у практиці прийняття управлінських рішень «Statistical Data Analysis in Decision Making».

Захід проводився у рамках програми малих грантів державного агентства «Шведський Інститут» (м. Стокгольм, Швеція), організаторами якого стали завідувач кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко та заступник декана факультету соціології та управління з міжнародної роботи Ігор Кудінов. Партнерами проекту виступили Запорізький національний університет, ГО «Центр стратегічного прогнозування і проектування», ГО «Український центр соціального проектування» та ГО «Союз соціальних технологів України».
Учасники упродовж двох днів мали можливість безпосередньо поспілкуватися із провідними фахівцями у галузі соціологічних, маркетингових досліджень та соціального прогнозування. Згідно з програмою заходу, серед експертів були заявлені проф. Максим Лепський (декан факультету соціології та управління Запорізького національного університету), Едуард Гугнін (заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації), проф. Ольга Безрукова (професор кафедри соціології Запорізького національного університету), Таїсія Ратушна (доцент кафедри соціології Запорізького національного університету) та Надія Кузьмичова (директор Центру незалежних соціологічних досліджень).
Максим Лепський наголосив на необхідності візуалізації статистичних даних для їх використання у процесі прийняття управлінських рішень. Він визначив такий підхід як умову успіху реалізації ідеї: «Якщо ви розповідатимете про свою геніальну ідею керівникові, але презентуватимете її без графіків, таблиць, без чого-небудь візуального, то вас сприйматимуть як людину, котра не володіє матеріалом», - підкреслив Максим Анатолійович.
Доктор соціологічних наук Ольга Безрукова у своїй темі «Особливості інтерпретації соціологічних досліджень у ЗМІ: як розпізнати фальсифікацію» акцентувала увагу на тому, що використання в управлінській діяльності статистичних даних має відповідати певним вимогам (зокрема, науковості), оскільки результати статистичного аналізу даних соціологічних досліджень у ЗМІ нерідко слугують засобом фальсифікації та маніпуляції свідомості. Тому перед сучасним управлінцем постає проблема верифікації даних та розпізнання фальсифікації. Майстер-класи Таїсії Ратушної та Надії Кузьмичової об’єдналися проблемою статистичних вимірювань та особливостях використання статистичних шкал у дослідженнях соціально-економічних феноменів.
Серед гостей заходу відзначилися представники економічного факультету, а саме завідувач кафедри економічної кібернетики проф. Наталія Максишко, яка підтвердила важливість використання статистики в професійній діяльності соціальних технологів та закликала до подальшої міждисциплінарної взаємодії.

ФСУ