Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ модернізує матеріально-технічну базу і створює комфортні умови для навчання студентів

ЗНУ модернізує матеріально-технічну базу і створює комфортні умови для навчання студентів

ЗНУ модернізує матеріально-технічну базу і створює комфортні умови для навчання студентів
15.12.2016 10:49 Все Головні новини Ремонти адміністративно-господарська частина

Протягом усього року у ЗНУ здійснюються широкомасштабні, поточні ремонтні роботи та низка реконструкцій, які проводяться у корпусах, гуртожитках і на території студмістечка силами як співробітників адміністративно-господарської частини, так і підрядних організацій. І зараз, напередодні новорічних свят, тривають ремонти аудиторій – у 3 та 5 навчальних корпусах, поступова заміна вікон та дверей – на території 3 корпусу (найстарішої будівлі – біологічного факультету ЗНУ), заміна трубопроводу у студентському гуртожитку №4 та низка інших поточних робіт, що покликані модернізувати вигляд будівель та покращити умови перебігу освітнього процесу.

Першочергова увага зараз приділена модернізації 3 корпусу: тут заплановано до кінця поточного навчального року здійснити заміну усіх вікон та дверей – на нові металопластикові. Як повідомив головний інженер АГЧ ЗНУ Валентин Моцак, нові вікна спеціально виготовлені для цієї архітектурної будівлі, яка є історичною пам’яткою нашого міста, відтак їхній дизайн, як і колір має бути відповідним – рами вікон ламіновані пластиком під колір дерева. Вже відбулася заміна 14 вікон, ще передбачається – 10.
У корпусі також розпочалися ремонти аудиторій – №309, 310, у одній з них також буде встановлена гіпсокартонна перегородка, що надасть можливість створити тут два приміщення – навчальну аудиторію та кімнату для кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини. Відбувається відновлення та пофарбування стін, буде встановлена натяжна стеля, планують відремонтувати паркетні покриття підлог, а у кабінетах, де паркет відсутній, буде покладено лінолеум. У лабораторних кабінетах, відповідно до вимог, буде здійснюватися пофарбування стін та стелі. У лабораторіях №301, 304 та 313 – уже встановлені водонагрівачі.
Великий обсяг комплексних ремонтних робіт відбувся і у будівлі біостанції-профілакторію на о. Хортиця. Тут працівники ремонтно-будівельної групи АГЧ відремонтували 18 кімнат та провели часткову заміну вікон.
На території 1 корпусу ЗНУ нещодавно відбулася повна реконструкція кабінету №63 (2 кабінети кафедри фізики та методики її викладання), встановлені нові вікна тощо. Заміна вікон та ремонтні роботи здійснюються і в навчальній аудиторії історичного факультету – №308 (5 корпус). Після завершення робіт окрім проведення лекцій представники історичного факультету тут планують розмістити стендову експозицію, присвячену історії розвитку факультету.
Завершилися й роботи із заміни системи водопостачання (1200 м) у студентському гуртожитку №4: тут встановлені нові пластикові труби постачання холодної та гарячої води – на стояках та блоках. Крім того, встановлені 95 нових змішувачів води, 8 умивальників, 5 унітазів та 37 рушник-сушарок. Дрібні поточні ремонти здійснюються і у гуртожитку №3 – відновлення плитки, штукатурки, фарбувальні роботи тощо.
За словами головного інженера ЗНУ Валентина Моцака, загалом за 11 минулих місяців поточного року силами ремонтно-будівельної групи АГЧ здійснено ремонтних робіт на суму 2.700.000 грн. Працівники підрядних організацій працювали над реконструкцією 2 поверху 6 корпусу, навчальних територій кафедри акторської майстерності та дизайну, ремонтом карнизу 4 корпусу, заміненою системи водовідведення біля 2 та 6 корпусів та між гуртожитком №3 і комбінатом громадського харчування), на що було спрямовано 1.600.000 грн – з бюджету університету. Для благоустрою території студмістечка також були закуплені у цьому році 250 кущів троянд, 100 кущів різних рослин, 20 дерев, висаджені квіти та близько 50 м кв газонної трави.
Тож новий рік студенти і викладачі розпочнуть у комфортних модернізованих аудиторіях та на кафедрах, які були не тільки відремонтовані (у різних корпусах), а й обладнані новими меблями та новітніми технічними засобами, у тому числі мультимедійними. До речі, під час зустрічей ректора Миколи Фролова із науково-педагогічним складом факультетів, що відбулися наприкінці року, керівник вишу неодноразово підкреслював, що курс на модернізацію і розвиток матеріально-технічної бази ЗНУ буде продовжуватися й надалі. Зокрема, наразі – оновлення обладнання, що забезпечує доступ університету до Wi-Fi та Інтернету. Також планується розширювати можливості інтерактивних методів навчання, а задля цього керівництво планує до початку кожного навчального року обладнувати по кілька аудиторій (у різних корпусах) новітньою мультимедійною апаратурою, як це було зроблено у навчальній аудиторії Економіко-правничого коледжу (№226, 2 корпус). Для її обладнання було витрачено 185.000 грн . Адже ЗНУ має не тільки відповідати статусу регіонального академічного вишу, а й стати осередком культури, інтелекту, інтелігентності й духовності.

Олена Хлистун

Схожі новини