Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели II Всеукраїнську конференцію «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності»

У ЗНУ провели II Всеукраїнську конференцію «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності»

У ЗНУ провели II Всеукраїнську конференцію «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності»
15.12.2016 17:16 Все Головні новини Факультети Економічний Економфак конференція

Сьогодні, 15 грудня, на базі Запорізького національного університету відбулася II Всеукраїнська конференція «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності».

Вона започаткована з ініціативи представників економічного факультету ЗНУ за підтримки Міністерства освіти і науки України, Запорізької обласної державної адміністрації, Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, Всеукраїнської спілки вчених-економістів, Академії наук вищої освіти України, Академії економічних наук України, Центру екологічної культури у Запоріжжі, Запорізького міського інвестиційного агентства, Запорізького державного медичного університету, Запорізької державної інженерної академії, Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, Луганського національного університету ім. Т. Шевченка, Криворізького економічного інституту ДВНЗ Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Житомирського державного технологічного університету, Полтавської державної аграрної академії, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г.Сковороди, Східноєвропейського університету економіки і менеджменту, Таврійського державного агротехнологічного університету.
Участь у конференції взяли представники наукового загалу – студенти економічного, біологічного факультетів, факультету фізичного виховання, учні Малої академії управління бізнесом і вже знані науковці з різних вишів. Серед запрошених гостей були також керівник Малої академії управління бізнесом КРЦМтаШ Олена Старікова, к.е.н., доцент кафедри управління персоналом і маркетингу, директор бізнес-інкубатору «БІ –Запоріжжя» Олександр Череп, головний спеціаліст Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» Юрій Петраш.
Усіх присутніх привітали з початком роботи конференції проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук, декан економічного факультету, професор Алла Череп, декан біологічного факультету Людмила Омельянчик та керівник відділу аспірантури та докторантури Юрій Каганов.
Звертаючись до гостей, Геннадій Васильчук зауважив, що рівень проведення конференції зростає з кожним роком і саме молоде покоління у подальшому буде працювати над новими концепціями сталого розвитку суспільства і буде фундатором нових напрямів в економіці, ресурсозбереженні та ресурсоефективності. Також він зазначив, що ця конференція сприяє зверненню уваги та поширенню інтересу в молодіжному середовищі до актуальних питань удосконалення шляхів використання наявних ресурсів, енергозбереження, розвитку органічного ринку, впровадження екотехнологій, збільшення інновацій та інвестицій саме у галузі ресурсозбереження.
У свою чергу, професор Алла Череп ще раз наголосила на актуальності обраної для обговорення теми, зокрема в умовах сталого розвитку економіки та суспільства. У своїй доповіді, присвяченій сучасному стану виробництва органічної продукції у світі, вона проаналізувала статистику виготовлення органічних та екологічно чистих продуктів в Україні та різних куточках світу. Так, за статистикою в 2016 році виробництво екологічно чистих продуктів у світі зросло в 4 рази. При цьому лідерами в цій галузі є Китай, Індія, США, Франція та Великобританія, адже ці країни приділяють велику увагу сталому розвитку економіки
З вітальним словом до учасників конференції звернувся і керівник відділу аспірантури та докторантури Юрій Каганов. Він побажав всім учасникам плідної роботи та подальшого наукового розвитку, а також відзначив високий рівень наукових конференцій на економічному факультеті, який є локомотивом у галузі підготовки наукових кадрів. До речі, цей факультет має найбільшу кількість аспірантів і докторантів.
Також до привітань долучилась декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, яка зазначила, що конференція користується чималою популярністю серед молодих вчених та є важливою для розвитку економічної науки на засадах ресурсоефективності.
Робота конференції тривала за п’ятьма ключовими напрямами: «Інтеграція фізіократичних підходів та інноваційних методів ведення бізнесу у галузі енергозбереження»; «Формування стратегії розвитку економіки на засадах екологічності, енергозбереження та альтернативної енергетики»; «Дослідження ризиків, пов’язаних з процесом впровадження сучасних ресурсозбережувальних технологій», «Проблеми фінансового забезпечення процесу розробки та впровадження екотехнологій для суб’єктів господарювання»; «Сучасний стан та перспективи зеленого туризму в Україні»; «Розвиток органічного ринку в Україні».
У рамках теми конференції про сучасний стан еколого-економічного розвитку сільського господарства, розповіла присутнім голова студентської групи «Зеленої економіки» Дар’я Пєнзєва. Вона зазначила, що український потенціал українського аграрного сектору може стати локомотивом розвитку національної економіки та інтеграції в європейський економічний простір. Також під час доповіді вона наголосила на проблемах сільськогосподарської галузі та інноваційних процесах в роботі фермерських господарств.
Під час конференції були досліджені такі актуальні теми та проблеми, як: особливості органічного виробництва в Україні та світі, стан та перспективи органічного землеробства, сільській зелений туризм в Запорізькому регіоні: проблеми та перспективи розвитку, сучасний стан еколого-економічного розвитку сільського господарства, державне регулювання екологічної безпеки, еко-інновації у бізнес-стратегіях, розвиток біоенергетики в Запорізькій області, розвиток міжнародного туризму в Україні, потенціал України у використанні альтернативних джерел енергії, проблеми впровадження сонячних електростанцій в Запорізькій області, теоретичні засади формування стратегії сталого розвитку України, нетрадиційні та відновлювані джерела енергії в Україні, екологічні аспекти реформування спільної аграрної політики ЄС, сучасний стан енергетики та енергетична політика України, державне управління природними ресурсами та багато інших важливих питань.
Після пленарного засідання всі охочі змогли ознайомитись з тематичною книжковою виставкою, підготовленою співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ. В експозиції були представлені найновіші підручники, методичні посібники й періодичні видання, у яких висвітлюються питання проблем екології, сталого розвитку в економіці. Окремо на виставці був презентований стенд з науковими працями викладачів Запорізького національного університету.
Фотогалерея заходу: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1437235939639128

Олена Переверзєва

Схожі новини