Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Алла Череп: «Ми маємо досвід, ми маємо знання і можемо ділитися ними з іншими»

Алла Череп: «Ми маємо досвід, ми маємо знання і можемо ділитися ними з іншими»

Алла Череп: «Ми маємо досвід, ми маємо знання і можемо ділитися ними з іншими»
16.12.2016 16:09 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет Казахський національний педагогічний університеті імені Абая

Під час зустрічі із науково-педагогічним колективом економічного факультету його декан Алла Череп розповіла про результати її перебування у Казахському національному педагогічному університеті імені Абая. У період з 10 листопада по 10 грудня професор ЗНУ Алла Череп викладала у іноземному виші за програмою академічного обміну, що передбачено умовами договору про співробітництво між кафедрами двох університетів (від 2013 року).

Алла Василівна відзначила: «Кожного дня проходили 4 лекційні пари для слухачів магістратури, під час яких я виступала із новою темою і презентацією – з розділів міжнародної економіки, податкової та фінансової системи, інноваційних напрямів у економіці тощо. Окрім того, за цей час я організувала й провела круглий стіл та семінар – на базі університету ім. Абая, а також – гостьову лекцію – у Казахському державному жіночому педагогічному університеті (м. Алм-Ати), у складі делегації університету ім. Абая відвідала конференцію в Університеті Нархоз. У результаті були підписані договори з двома ВНЗ – про міжнародне співробітництво, що передбачає проведення спільних досліджень, розвиток міжнародної науково-педагогічної діяльності, обмін студентами і викладачами, публікації результатів наукової діяльності у наукових виданнях ЗНУ та казахських вишів, спільну участь у грантових програмах тощо».
Алла Череп також висловила свої позитивні враження про рівень освіти та підготовки казахських студентів. Адже на базі університету ім. Абая розташований міжнародний філіал «Інститут Сорбонна-Казахстан», відтак казахські студенти мають можливість навчатися за міжнародними програмами. Декан також наголосила, що студенти та викладачі ЗНУ можуть брати участь у міжнародних академічних програмах Казахського національного педагогічного університету ім. Абая (у рамках програми «Erasmus +»), до того ж на безоплатній основі. Наразі готуються документи для підписання третього (за час перебування представника ЗНУ у Казахстані) договору про співробітництво – із Університетом Нарохоз, що розширить можливості для академічної мобільності представників ЗНУ.
Йшлося також про суттєву різницю у системі магістратури Казахстану і України, адже там слухачами виступають не студенти, а фахівці, які вже мають певний виробничий досвід. Також там зберігають традиції у системі підготовки педагогічних кадрів на базі Казахського державного жіночого педагогічного університету – тут навчаються виключно жінки. Вражає матеріально-технічне забезпечення казахських ВНЗ, як зазначила Алла Василівна: на кожному поверсі університету обладнані не тільки комп’ютерні класи, а й мультимедійні аудиторії, відтак не виникає проблем із демонстрацією презентацій, переглядом навчального матеріалу тощо. Проте багато що нагадує тут і українські традиції: казахи виявляють високий рівень патріотизму, святкують національні свята, зокрема День незалежності, проводять Дні відкритих дверей у вишах тощо. Причому основне навантаження з організації таких заходів беруть на себе самі студенти. Відсутня тут і проблема мовного бар’єру, адже казахські студенти добре володіють казахською, російською та іншими мовами.
Алла Василівна розповіла, що наприкінці свого візиту до казахського вишу представники університету ім. Абая та кафедри фінансів та аудиту висловили їй щиру вдячність і сподівання на подальшу співпрацю, а на пам’ять про перебування у Казахстані завідувач кафедри Борасин Іманбердієв вручив їй вироб національного мистецтва – камзол.

Олена Хлистун

Схожі новини