Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ стверджують – за волонтерством майбутнє

У ЗНУ стверджують – за волонтерством майбутнє

19.12.2016 10:02 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології СПП волонтерство регіональний семінар

На факультеті соціальної педагогіки та психології пройшов регіональний науково-практичний семінар «Соціально-педагогічний супровід волонтерського руху». Участь у заході взяли фахівці із Запоріжжя, Дніпра та Києва. Семінар відкрила завідувач кафедри соціальної педагогіки Наталія Заверико. ЇЇ доповідь стосувалася історії становлення волонтерства на факультеті, напрямків роботи студентів-волонтерів та перспектив участі у соціальних проектах.

Заступник декана з виховної роботи факультету психології Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Зоя Бондаренко розповіла про досвід роботи студентів-волонтерів у їх виші. Зокрема, було наголошено, що волонтерська діяльність є основою побудови та розвитку громадянського суспільства. Вона втілює найшляхетніші прагнення людства – прагнення миру, свободи, безпеки та справедливості для усіх людей. І саме студентство є рушійною силою змін у суспільстві. Жвава дискусія відбулася після презентації проекту з гаджетозалежності серед учнівської молоді. Студентів зацікавили подробиці впровадження проекту і чи вдалося досягти певних результатів у діяльності волонтерів.
Методист науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олена Шкроботько розповіла про роботу вихованців професійно-технічних закладів міста та області. Були представлені презентації роботи волонтерів у Запоріжжі та Мелітополі, де проходила робота з вразливими верствами населення, а саме з дітьми з інвалідністю, людьми похилого віку, багатодітними родинами, ветеранами АТО. Учні Запорізького вищого професійного училища моди та стилю розповіли про особливість роботи у геріатричному пансіонаті. Вони закцентували увагу на тому факті, які труднощі доводилося долати і як їх вирішували.
Провідний спеціаліст відділу соціальної роботи Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Семененко поділилася досвідом організації взаємодії між факультетом СПП та ЗМЦСССДМ щодо підготовки волонтерів до роботи з профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та формування здорового способу життя. Вона запросила всіх охочих до участі у тренінгу для волонтерів, який буде проходити на базі навчальної лабораторії соціальної педагогіки та психології.
Цінним досвідом із впровадження соціальних проектів та написання заявок для отримання грантів поділився Ігор Тітов – координатор проекту «Соціальне підприємництво» Всеукраїнської громадської організації «Поруч» (м. Київ). Він наголосив на перспективності роботи у проектах соціального спрямування. А також навів приклад соціального проекту «Соціальна мобілізація молоді для сталого місцевого розвитку», який отримав грант і реалізується організацією серед молоді міст України. Студенти мали змогу детально дізнатися про особливості написання соціальних проектів і про ресурси для втілення їх у життя.
Наприкінці семінару учасники наголосили на тому, що зміни в України в останні роки призвели до погіршення життя населення, тому потреба у ефективній роботі системи соціального захисту, волонтерського руху постає перед нами як ніколи. Але ефективна робота установ соціального захисту неможлива без висококваліфікованих працівників, які досконало володіють усіма необхідними професійними навичками та вміннями. Одним із таких напрямків соціальної допомоги є участь добровольців у здійснені цілого ряду соціальних послуг для тих, хто їх потребує. Іншими словами – волонтерська робота.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1443042472391808

Завідувач навчальної лабораторії
соціальної педагогіки та психології Мамай Наталія