Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Переможці конкурсу «Епіцентр студентських ініціатив» у ЗНУ отримали нагороди

Переможці конкурсу «Епіцентр студентських ініціатив» у ЗНУ отримали нагороди

Переможці конкурсу «Епіцентр студентських ініціатив»  у ЗНУ отримали нагороди
20.12.2016 17:43 Все Головні новини Факультети Університет проектна діяльність конкурс нагородження Економіко-правничий коледж філологічний факультет факультет фізичного виховання факультет соціології та управління факультет соціальної педагогіки та психології біологічний факультет факультет

У Запорізькому національному університеті провели фінал конкурсу молодіжних проектів «Епіцентр студентських ініціатив». Висококваліфіковане журі, до складу якого увійшли представники керівництва університету, його факультетів та структурних підрозділів та депутати Міської ради м. Запоріжжя, розглянуло презентації 15 проектних робіт студентів та аспірантів ЗНУ, присвячених сталому розвитку вишу, міста й області. Три кращі проекти юних науковців отримали вагомі грошові премії. Усіх фіналістів, високо оцінивши рівень їхніх робіт, запросили взяти участь у наступному конкурсі проектів, який стартує вже в лютому 2017 року.

На початку заходу голова журі, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура привітав усіх учасників фіналу та подякував їм за небайдужість до долі рідного вишу, усієї Запорізької області та власного майбуття. Він висловив переконання, що саме ініціативність і наполегливість допоможе в досягненні успіхів усім учасникам конкурсу, навіть якщо цього разу вони не посядуть призові місця. Також Олександр Гура запросив усіх присутніх на заході студентів брати активну участь у конкурсах молодіжних проектів, які стануть постійними для нашого вишу.
Депутат міської ради м. Запоріжжя Олександр Константинов, вітаючи кращих юних проектантів ЗНУ, повідомив, що цей конкурс планується зробити щорічним, а також розширити коло його учасників. Наступного року його організатори хочуть залучити до боротьби представників усіх вишів м. Запоріжжя. Однак, на думку депутата, і за цих умов переможцями мають стати саме представники Запорізького національного університету. Перед учасниками фіналу стояло непросте завдання: усього за три хвилини кожен із них мав презентувати свій проект висококваліфікованому журі, переконавши його представників, що саме ця молодіжна ініціатива сприятиме розвитку та процвітанню університету або міста. Роботи конкурсантів оцінювали як представники ЗНУ: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, голова оргкомітету Олександр Гура, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, помічник ректора Наталія Воронова,в.о. помічника ректора зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Галина Микитів, начальник відділу проектної діяльності Наталія Коваленко, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська, доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Валерій Горбань та голова студентської ради Антон Назаренко, так і депутати міської ради м. Запоріжжя Олександр Костантинов та В’ячеслав Зайцев.
Першою свою роботу «Прилад для ігрової активації формування творчого потенціалу малюків» представила студентка 5 курсу біологічного факультету Світлана Острогляд, презентувавши іграшку для розвитку зосередженості й координації. Аспірантки факультету соціальної педагогіки та психології Уляна Авраменко йТетяна Сокур (проект – «Центр ‘’Студтеремок’’») пояснили, що хочуть створити дитячий центр на допомогу батькам-студентам відразу кількох вишів Олександрівського району. Студентка 4 курсу факультету журналістики Карина Сиренко представила увазі публіки проект «Студентське телебачення "ZNU-TV"». Студент 2 курсу факультету фізичного виховання Владислав Сахабутдінов розповів про преваги створення «Жіночого футбольного клубу на базі ЗНУ». За твердженням магістранта факультету фізичного виховання Сергія Лагоди, завдяки його проекту«Студія аеро-йоги ЗНУ (Центр інноваційних технологій фізичного виховання)», ефективно займатися йогою зможуть і люди з обмеженими можливостями. Студентка 2 курсу Економіко-правничого коледжу ЗНУ Аліна Блащик (проект – «Райдуга: перезавантаження») обґрунтувала важливість створення гірськолижного курорту в центрі Запоріжжя. Аспірантка філологічного факультету Катерина Рибак (проект «Смаколик… Відчуй смак рідної мови») окреслила шляхи популяризації української мови серед молоді. Студентка 1 курсу біологічного факультету Марія Слабишева звернулася до вирішення серйозної екологічної проблеми, розглянувши можливість «Створення фотобіореактора замкненого типу для очищення води від біогенного забруднення».
Аспірантка юридичного факультету Тетяна Воробйова у своєму проекті «Спілкування без меж» розглянула необхідні умови для створення в парку відпочинку «Дубовий гай» спортивно-ігрового майданчику для дітей з обмеженими можливостями, де б вони змогли не лише весело провести час, але й поспілкуватися з ровесниками. До речі, цим проектом зацікавився депутат В’ячеслав Зайцев. Він висловив переконання, що цю корисну ініціативу підтримають на міському рівні, а сам проект буде реалізований уже наступного року.
Студентка 4 курсу біологічного факультету Ольга Пільщик представила проект «Нова форма інформаційно-аналітичного відображення поквартирної динаміки споживання енергоносіїв для позитивного самовпливу на ці процеси». Студентки 4 курсу біологічного факультету Дар’я й Олександра Сорокини обґрунтували необхідність впровадження «Систем підземного збору і тимчасового зберігання сміття». Аспірант економічного факультету Дмитро Титарчук запропонував встановити у студмістечку «Сонячні лавки», обладнані сонячними акумуляторами, завдяки яким студенти зможуть заряджати просто на вулиці гаджети та працювати на свіжому повітрі. Студентка 2 курсу ЕПК Дар’я Лях у проекті «Дача Собача» показала оптимальний шлях створення притулку для бездомних тварин. Студентка 2 курсу ЕПК Тетяна Міндак у своїй проектній розробці «Подаруй дитині свято» представила програму поїздок до дитячих будинків, під час яких вихованцям притулку зробили б модні зачіски, влаштували для них професійну фотосесію та показали їм захопливий спектакль. Завершилася презентація виступом аспірантки факультету соціальної педагогіки та психології Наталії Воронської. Вона презентувала проект «Центр пізнавального дозвілля», розповівши про діяльністьчисленних пізнавальних гуртків та майстер-класів.
Журі доклало чимало зусиль, аби обрати переможців. А поки тривала їхня нарада, учасниці вокальної студії «Кантилена» центру культури Анастасія Ашифіна й Аліса Кривошеєвазабезпечили чудовий настрій всім присутнім на заході своїми ліричними виступами.
За рішенням журі, усім учасникам фіналу конкурсу вручили Подяки за підписом ректора ЗНУ Миколи Фролова та депутата Запорізької міської ради Олександра Константинова.Найбільш активних наукових керівників нагородили Почесними грамотами. 1 місце та 10 тис грн виборов Сергій Лагода (проект«Студіяаеро-йоги ЗНУ (Центр інноваційних технологій фізичного виховання)»). 2 місце посіла Карина Сиренко («Студентське телебачення "ZNU-TV"»), отримавши 7,5 тис грн. А 3 місце присудили проекту «Подаруй дитині свято» Тетяни Міндак, яка виборола 5 тис грн.
На завершення заходу Олександр Костантинов подякував керівництву ЗНУ, зокрема ректору Миколі Фролову за сприяння розвитку студентських ініціатив.

Таміла Тарасенко

Схожі новини