Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі і студенти факультету СПП взяли участь у регіональному форумі «Енергія поколінь»

Викладачі і студенти факультету СПП взяли участь у регіональному форумі «Енергія поколінь»

Викладачі і студенти факультету СПП  взяли участь у регіональному форумі «Енергія поколінь»
23.12.2016 09:17 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП міжпоколіннєва інтеграція

Інтеграція поколінь та ідея активного довголіття сьогодні є одним із соціальних пріоритетів в усьому світі та Європейському Союзі зокрема. З огляду на демографічну ситуацію, глобальну міграцію та молодіжну мобільність і відповідні прогнози як в окремих країнах, так і по всьому світу важливим є завдання забезпечити соціальне і національно-культурне відтворення націй, територій, а також створити передумови для суспільної взаємодії, комунікації та інтеграції між різними поколіннями. Саме тому викладачі і студенти факультету СПП не оминули своєю увагою проведення регіонального форуму міжпоколіннєвої інтеграції «Енергія поколінь» у м. Дніпро. Участь у заході взяли: Олена Шулькевич, викладач кафедри соціальної педагогіки та студенти спеціальності «соціальна педагогіка» факультету СПП: Анна Резніченко, Альона Рибалко, Оксана Жора, Андрій Носик, Тетяна Погоскіна та Дар’я Лиган.

Форум був присвячений підведенню підсумків реалізації проекту, метою якого було зміцнення громадського самоврядування та суспільна активізація молоді та старших осіб (60+) у місті Дніпрі та Дніпропетровській області, а також інтеграція між поколіннями, ламання взаємних стереотипів і розвиток громадянських компетентностей молоді та старших осіб. Крім цього, завданням проекту було привернення уваги локальної громади на проблеми комунікації та спільної активності молоді і старших осіб, на негативні наслідки у суспільстві, які виникають через брак порозуміння та контактів між поколіннями.
Проект «Локальні лідери для розвитку Дніпропетровщини» було реалізовано Фундацією розвитку Свентохловіц (Польща) та Радою молодих учених Дніпропетровської області у рамках програми Польсько-Американського Фонду Свободи RITA «Зміни в регіоні» за підтримки інституційних партнерів: Управління молоді і спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Управління молоді, Дніпропетровської міської ради, Всеукраїнської громадської організації «Поруч». Саме синергія дій усіх партнерів та учасників забезпечила ефективну реалізацію усіх запланованих ініціатив.
Упродовж форуму Олександр Гилюн, доцент кафедри соціології Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, представив результати соціологічного дослідження системи взаємовідносин між поколіннями щодо аспектів суспільної інтеграції, на основі яких була побудована програма заходів проекту. Під час проекту були проведені міжпоколіннєві посиденьки «Зустріч поколінь», які складались з розігрівальної гімнастики, чаювання та фотоконкурсів, екскурсу у кіно, музики та танцювального флешмобу. Також волонтерами всеукраїнської громадської організації «Поруч» була організована «Школа волонтерів» в аспекті міжпоколіннєвої інтеграції та інші заходи .
У свою чергу, викладач кафедри соціальної педагогіки Олена Шулькевич презентувала ідеї міжнародного досвіду роботи в даному напрямі та зосередилась на заходах, що відбувалися у Запорізькій області. Загалом, форум проходив у теплій і дружній атмосфері. Під час проведення заходу використовувалися тренінгові вправи.
Студенти здобули знання про соціальну роботу з людьми старшого віку (сеньйорів) у Польщі, ідеї активного образу життя для старшого покоління та волонтерства задля старших людей. Також було налагоджено зв’язки з партнерами у м. Дніпро та покладено початок співпраці у впровадженні аналогічних проектів у м. Запоріжжя.

Факультет СПП

Схожі новини