Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека до Новорічних та Різдвяних свят

Наукова бібліотека до Новорічних та Різдвяних свят

26.12.2016 08:44 Все Головні новини

Скоро Новий рік, Різдво. Є багато чудових книг, які створять різдвяний настрій, повідають дивні історії. Відкривши їх сторінки ми дізнаємось про справжнє значення Різдва та як нам треба його святкувати. Ці книги нагадують нам про те, що кожен із нас у Різдвяну ніч мріє про щось чудове, святе і мудре.

Наукова бібліотека презентує святкову книжкову експозицію «Традиції та свята українського народу» (хол наукової бібліотеки).
Кожне свято має свою символіку й атрибутику. Якщо мова йде про новорічну обрядовість, то ми неодмінно пов’язуємо її з яскравим освітом і пишним розцяцькуванням струнких лісових красунь – ялинок або сосен. А як прикрашали свої оселі на різдвяно-новорічні свята наші пращури? Роль сучасної ялинки виконував Дідух. Книга «Дідух. Свята українського народу» (К., 1995) видатного українського народознавця, письменника Василя Скуратівського – найбільш повне зібрання календарних свят українського народу. Автор щедро ділиться з читачем своїм знанням духовної культури нашого народу, традицій, фольклору, що сягає тисячоліть.
Нариси-дослідження у двох книгах Василя Скуратівського «Святвечір» (К., 1994) подають понад сто ґрунтовних описів свят та обрядів. Вони сповна розкривають духовний світ українців, їхній Божий дар творити його добрим, щедрим, щирим, співчутливим, гостинним. Оповіді автора написані образною мовою, пересипані піснями, прислів’ями, приказками.
У збірці «Різдвяна збірка. - Христос народився! - Славімо його!» (Суми, 2006) подано цікаві відомості про звичаї і традиції Свят-вечора та Різдва, вміщено кращі колядки і щедрівки фольклорного походження, новотвори, сце¬нарій різдвяно-новорічного свята, кілька варіантів вертепу. Окремий розділ склали вірші українських поетів XX століття, приурочені Свят-вечору і Різдву
У книжці «Радуйся, земле, коляда іде!» (К., 2000) впер¬ше комплексно подаються відомості про традиційні зимові свя¬та в умовах сучасного міста. Це – своєрідний посібник, у якому в легкій, доступній формі викладена багатопланова цікава інфор¬мація: описи й поради щодо влаштування вдома зимових свят. Книжка допоможе зробити на свята багато цікавих і приємних сюрпризів родичам, друзям і сусідам. Але найголовні¬ше – вона стане ще одним віконцем у світ народних традицій, які поєднують минуле з майбутнім.
На виставці представлено і велика добірка підручників з української етнології. Інформацію про всі книги, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Колектив наукової бібліотеки щиро вітає всіх з Новим роком та Різдвом Христовим і бажає духовних і матеріальних благ. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

Наукова бібліотека