Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ Микола Фролов відповів на актуальні питання, що цікавлять представників студактиву

26.12.2016 15:19 Все Головні новини Ректорат зустріч ректора зі студентами студентська рада студентське самоврядування

Двадцять шостого грудня, напередодні зимових свят, у Запорізькому національному університеті відбулася зустріч ректора Миколи Фролова із студентським активом вишу. На зустрічі також були присутні представники ректорату: перший проректор Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір і помічник ректора Наталя Воронова. Під час заходу його учасники обговорили найактуальніші питання, пов’язані з перебігом освітнього процесу в ЗНУ, та із суспільно-культурним життям та побутом студентів. Також мова йшла про найважливіші напрямки співпраці між керівництвом вишу та студентством у прийдешньому році.

Провідною темою для обговорення під час зустрічі стало нарахування академічних стипендій у 2017 році, критерії їх призначення, головні зміни до підстав нарахування та розмір стипендіальних виплат тощо. Микола Фролов при цьому закликав учасників зустрічі не дослухатися до неперевірених джерел інформації, спиратися у формуванні думки з цього важливого питання лише на факти та пам’ятати, що адміністрація Запорізького національного університету завжди докладає максимум зусиль, аби захистити інтереси студентів.
Так, у наступному році в січні всі стипендії будуть виплачені в повному обсязі, ще із розрахунку за цей семестр. Більше того, днями в Києві відбудеться засідання ради ректорів на загальноукраїнському рівні, де буде представлений і наш регіон. Керівники вищих навчальних закладів збираються винести на розсуд Міністерства освіти і науки України пропозицію, аби нові правила нарахування академічних стипендій почали діяти лише з вересня 2017 року. Тоді у вишів буде час, аби остаточно визначитись із правилами нарахування стипендій та умовами визначення рейтингу студентів.
До речі, відразу після новорічних свят, 11 січня, в ЗНУ відбудуться збори проректора Олександра Гури та представників студради, на яких будуть узгоджені остаточні критерії створення рейтингу студентської академічної успішності та громадської активності, згідно з яким і будуть призначатися стипендіальні виплати. Ректор пообіцяв, що в питанні формування критеріїв створення цього рейтингу думка студентів буде вирішальною.
Також під час наради йшлося про актуальні питання освітнього процесу. Так, студентам нагадали, що в наступному семестрі, за допомогою електронної системи «Moodle», буде впроваджений ректорський контроль як форма перевірки їхніх академічних знань. Крім того, Олександр Гура звернувся до присутніх із проханням, аби ті нагадали студентам по необхідність у «Moodle» оцінювати прослухані навчальні курси. Це допоможе університету в майбутньому вносити зніми до освітнього процесу, забезпечуючи підготовку сучасних висококваліфікованих фахівців. Також учасники засідання обговорили ремонтні роботи, нещодавно проведені в навчальному корпусі № 5 та заміна вікон в аудиторіях навчального корпусу № 3. Микола Фролов поділився зі студентами планами подальших ремонтних робіт у ЗНУ. Зокрема, він зауважив, що адміністрація вишу планує модернізувати спортивну залу в навчальному корпусі № 2, аби забезпечити студентам сучасну базу для занять спортом.
На зустрічі також розглянули поточні питання діяльності університету, зокрема закріплення аудиторій за студентськими радами факультетів, процедуру використання фінансових коштів студентськими радами задля покращення функціонування студентського самоврядування та осучаснення освітнього процесу тощо.
Наприкінці зустрічі Микола Фролов поздоровив усіх присутніх із прийдешніми новорічними та різдвяними святами, закликав їх до виваженого оптимізму та подальшої спільної праці задля розвитку Запорізького національного університету.

Таміла Тарасенко