Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На конференції трудового колективу ректор прозвітував про досягнення університету в цьому році

На конференції трудового колективу ректор прозвітував про досягнення університету в цьому році

На конференції трудового колективу ректор прозвітував про досягнення університету в цьому році
28.12.2016 10:50 Все Головні новини Конференція трудового колективу звіт ректора первинна профспілкова організація юридичний відділ

Двадцять сьомого грудня в Запорізькому національному університеті відбулася підсумкова в цьому році конференція трудового колективу. Усього в заході взяли участь 181 представник факультетів, структурних підрозділів та студентського самоврядування при максимально можливій кількості делегатів 250 осіб. Тож на початку заходу зазначили, що на конференції є кворум, а всі її рішення, відповідно, легітимні. Під час зібрання його учасники заслухали звіт ректора ЗНУ Миколи Фролова про виконання умов контракту за 2016 рік. Також на конференції йшлося про стан виконання трудового договору в цьому році та про внесення змін і доповнень до Колективного договору та Статуту університету.

На початку зібрання його учасники проголосували за утвердження президії конференції у складі ректора ЗНУ Миколи Фролова, першого проректора Олександра Бондаря, голови первинної профспілкової організації університету Бориса Павловського та голови студентської ради Антона Назаренка. Головуючий Олександр Бондар надав слово Миколі Фролову, який прозвітував про основні досягнення колективу університету в цьому році. Так, ректор наголосив, що у 2016 році ЗНУ подовжив діяльність у режимі розвитку, попри складні для нашої держави часи. Це, на його думку, є ознакою конкурентоспроможності вишу, його прагнення до нових досягнень і перемог. На сьогодні на 16 факультетах ЗНУ на рівні бакалавратури відбувається навчання за 38 спеціальностями, в магістратурі – за 31, отримати диплом спеціаліста можна за 32 спеціальностями, а диплом молодшого спеціаліста – за 13. Усього в університеті здобувають вищу освіту 12 304 особи, із них обрали денну форму навчання 8 087 осіб (з яких за кошти юридичних чи фізичних осіб навчаються 5 207 осіб).
Про те, що виш користується заслуженою популярністю серед абітурієнтів засвідчують результати вступної кампанії-2016: на всі освітньо-кваліфікаційні рівні цього року вступили 4 653 особи. Із них на 1 курс бакалаврату – 1535, а до коледжів, задля здобуття диплома молодшого спеціаліста, – 615. Ректор позитивно оцінив результати роботи всього колективу університету під час підготовки та проведення вступної кампанії. Однак він закликав присутніх на заході вже зараз провадити плідну профорієнтаційну роботу на всіх факультетах, готуючись до вступної кампанії-2017.
Також у його доповіді йшлося про покращення матеріально-технічної бази ЗНУ упродовж цього року та про зміцнення його кадрового потенціалу. Зокрема, Микола Фролов наголосив на проведених ремонтних роботах та оновленні комп’ютерного парку університету. Він зазначив, що до 1 вересня 2017 року в усіх навчальних корпусах заплановано створити мультимедійні аудиторії, обладнані сучасним устаткуванням, яке дозволить викладачам проводити інтерактивні заняття.
Крім того, ректор зазначив, що зараз у ЗНУ працює 607 викладачі, із них 92 доктори наук, професори та 434 кандидати наук, доценти. Упродовж року на базі спеціалізованих рад університету науковці захистили 6 докторських дисертацій (із них 5 – представниками ЗНУ) та 55 кандидатських дисертацій (із них 30 – викладачами університету). У своєму виступі ректор розглянув наукову діяльність викладачів ЗНУ, його міжнародні зв’язки, соціальну політику університету тощо. Зокрема, він наголосив, що керівництво університету приділяє велику увагу соціальному захисту співробітників, вчасному надходженню всіх грошових виплат, гарантованих Колективним договором, проведенню аудиторних занять у відповідності до навчального плану тощо.
При цьому Микола Фролов відзначив головні здобутки колективу вишу в цьому році, а також наголосив на вирішенні яких питань адміністрація й колектив університету мають сконцентруватися в наступному році. Насамкінець виступу він зауважив, що вважає дружню атмосферу, яка сприяє розвитку та самовдосконаленню кожного представника колективу університету одним із головних досягнень року, що минає.
Із пропозиціями після звіту ректора виступили декан математичного факультету Сергій Гоменюк, професори Юрій Зацний та Андрій Сватьєв, доценти Тетяна Голованова та Анатолій Недоля, представниця студактиву Анастасія Долгополова. Усі вони закликали присутніх на заході визнати роботу ректора задовільною, подякували Миколі Фролову за всі зусилля, докладені до розвитку та процвітання університету. Також вони висунули низку пропозицій, які б дозволили у майбутньому вдосконалити діяльність вишу. Ректор подякував їм за активність та запевнив, що найближчим часом зустрінеться з усіма охочими, аби предметно обговорити ці пропозиції.
Учасники конференції трудового колективу одностайно проголосували за те, аби затвердити звіт ректора та визнати його роботу задовільною.
Також Микола Фролов та Борис Павловський доповіли про виконання Колективного договору. При цьому голова профспілкової організації вишу наголосив, що керівництво завжди йде на зустріч побажанням колективу та докладає максимум зусиль для виконання всіх пунктів цього важливого документа. А ректор відзначив активність колективу профспілкової організації щодо захисту прав освітян, у тому числі – на загальнодержавному рівні. Їхні звіти також були одноголосно затверджені усіма присутніми на заході.
Заступник начальника юридичного відділу Костянтин Борисов доповів про внесення змін і доповнень до Колективного договору та до Статуту ЗНУ шляхом викладення його у новій редакції. Він зазначив, що підставою для внесення змін до статуту стали, зокрема, пропозиції доцента Анатолія Недолі, висунуті ним на минулій конференції трудового колективу. Після дотримання нормативної процедури обговорення їх внесли до тексту статуту, зокрема розширивши повноваження делегатів трудового колективу ЗНУ.
Наприкінці заходу Микола Фролов привітав усіх його учасників із прийдешніми святами, побажав миру та впевненості в завтрашньому дні та закликав до консолідації зусиль заради подальшого розвитку університету в 2017 році.

Таміла Тарасенко

Схожі новини