Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває процедура вибору дисциплін студентами

У ЗНУ триває процедура вибору дисциплін студентами

У ЗНУ триває процедура вибору дисциплін студентами
11.01.2017 14:15 Все Головні новини Навчальний відділ вибір дисциплін

Минулого року у ЗНУ вперше студенти-першокурсники освітнього рівня бакалавр згідно навчальних планів своїх спеціальностей визначалися із дисциплінами, які обирали самостійно на персональних сторінках у системі Moodle ЗНУ для вивчення (у межах 25% дисциплін гуманітарного циклу, а також професійно-орієнтовані та дисципліни спеціалізації). Цього року процес продовжується із урахуванням минулорічного досвіду та певними коригуваннями. Участь у виборі дисциплін цього разу беруть студенти 1 та 2 курсів відповідно до навчальних планів. У наступному навчальному році вибір дисциплін у системі Moodle ЗНУ розпочнуть здійснювати також студенти освітнього рівня магістр.

З 7 грудня 2016 року по 1 лютого 2017 року студенти визначаються із вибором дисциплін циклу гуманітарної (загальної) підготовки, а вже з 10 січня по 28 лютого поточного року ними здійснюється вибір дисциплін циклу професійно-орієнтованої (професійної) підготовки та спеціалізацій.
Представники навчального відділу – його керівник Людмила Нестеренко та завідувач навчальної лабораторії з інформаційного забезпечення освітнього процесу Наталя Кириченко – повідомили: аби організувати вибір навчальних дисциплін студентами та правильно їх зорієнтувати у цьому процесі з початку року фахівці відділу організували й провели в університеті низку заходів. Передусім факультети та кафедри сформували списки рекомендованих навчальних дисциплін для забезпечення можливості вибору студентів у рамках обох навчальних циклів. Науково-методичною радою ЗНУ був затверджений загальний перелік дисциплін гуманітарного циклу, рекомендованих до вибору студентам (ознайомитися з переліком вибіркових дисциплін можна на веб-сторінці ЗНУ у розділі «Навчання»). Студенти через деканати отримали паролі доступу для підключення до електронної системи Moodle ЗНУ та запрошення із нагадуванням про необхідність здійснити процедуру вибору дисциплін, що надійшли на персональні електронні сторінки та електронні адреси.
Аби допомогти правильно обрати дисципліни, кураторами груп була проведена консультаційна робота з метою ознайомлення студентів із процедурою вибору дисциплін. Також у рамках курсу «Інформаційна культура студента» проводилися практичні заняття: Наталя Кириченко групи першокурсників ознайомила із методами користування електронним контентом та модулем «Вибір дисциплін» у системі Moodle ЗНУ. Надалі за рейтингами вибору дисциплін студентами формуються міжфакультетські групи для вивчення дисциплін за вибором у рамках гуманітарного циклу.
Результати минулого року показали, що самостійний вибір дисциплін здійснили близько 94% студентів. Першокурсники, які проігнорували вибір у визначені терміни, отримали в автоматичному режимі так званий «випадковий пріоритет» – за допомогою програми, розробленої фахівцями лабораторії інформаційних систем та комп’ютерних технологій, і були включені до груп або спеціалізацій, сформованих за вибором інших студентів. Цього року, із урахуванням досвіду, був вдосконалений алгоритм процедури вибору дисциплін з метою максимальної реалізації студентами права на вибір та формування індивідуальної траекторії навчання.

Олена Хлистун

Схожі новини