Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Науковій бібліотеці ЗНУ підготували виставку до Дня Соборності України

У Науковій бібліотеці ЗНУ підготували виставку до Дня Соборності України

У Науковій бібліотеці ЗНУ підготували виставку до Дня Соборності України
20.01.2017 09:37 Все Головні новини Наукова бібліотека навчання виставка

22 січня – у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – відзначається День Соборності України. Вшанування пам’ятних дат української державності визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України №777-р від 26.10.2016 «Про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року».

З нагоди 98-ї річниці возз’єднання українських земель наукова бібліотека ЗНУ пропонує Вам завітати на тематичну книжкову виставку «22 січня – День Соборності України» (хол бібліотеки, навчальний корпус № 2, 1 поверх, праворуч). Центральний експонат виставки – відтворений оригінал Акту Злуки УНР і ЗУНР – Універсал Директорії Української Народної Республіки 22 січня 1919 року за підписом Володимира Винниченка.
У збірці матеріалів круглого столу «Соборність України: історичний контекст і виклики сьогодення» (К., 2015)., що вийшла друком в Інституті історії України НАН України, автори розглядають феномен Соборності як одну із цілей та цінностей українських націє- та державотворення. У виданні представлені найновітніші роздуми про суть Соборності, її актуальність у сучасних контекстах.
Сьомий том видання «Україна: антологія пам’яток державотворення, X-XX ст.» (К., 2008) містить документи, що висвітлюють короткий історичний проміжок становлення Української держави: правління Української Центральної Ради, Гетьманат, Директорію та проголошення Західно-Української Народної Республіки. Цей найдраматичніший період української історії проілюстрували також відомі письменники і поети.
У монографії Івана Гошуляка «Тернистий шлях до соборності (від ідеї до Акту Злуки) (К., 2009) на основі архівних матеріалів, тогочасних газетних публікацій, широкого кола історіографічних джерел проаналізована діяльність політичних партій, громадських організацій, органів державної влади, всіх українських патріотів, спрямована на консолідацію та об’єднання українських земель у єдиній державі в періоди Центральної Ради, Гетьманату і Директорії, детально простежується соборницький процес, пов’язаний з об’єднанням двох українських республік – УНР і ЗУНР в соборну Українську Народну Республіку.
Перше видання в незалежній Україні творчої спадщини члена Центральної Ради Тимоша Олесіюка «Соборна Україна: наукові розвідки і спомини» (К., 2004) вміщує його наукові розвідки, спогади, що друкувалися раніше в діаспорі, та виїмок листування.
Зал електронних ресурсів наукової бібліотеки (навчального корпус № 2, кімната № 126) запрошує на перегляд візуальних матеріалів. Інформаційні матеріали «22 січня – День Соборності України» наведені на сайті Українського інституту національної пам’яті (http://www.memory.gov.ua/news/22-sichnya-den-sobornosti-ukraini-informatsiini-materiali). Документи проголошення Української Держави на українських областях Австрії і Угорщини пропонує сайт Державного архіву Львівської області і музею визвольної боротьби України (http://www.archivelviv.gov.ua/materials/exhibitions).
Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Колектив бібліотеки запрошує всіх охочих завітати до університетської книгозбірні!

Наукова бібліотека ЗНУ

Схожі новини