Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ втілює програму наукового супроводу важливих досліджень

ЗНУ втілює програму наукового супроводу важливих досліджень

ЗНУ втілює програму наукового супроводу важливих досліджень
23.01.2017 14:09 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання Наука спорт відділ аспірантури та докторантури

Упродовж минулого тижня з 17 по 22 січня у спортивно-оздоровчому комплексі ЗНУ відбулася подія, яка вкрай захопила шанувальників української Прем’єр-Ліги з футболу. Після тривалого зимового відпочинку на свій перший тренувальний міні-збір зібралися футболісти та тренери ФК «Зоря» (Луганськ). Як відомо, вже протягом трьох останніх років третя команда національного чемпіонату України базується у м. Запоріжжі. Офіс команди розташований на базі колишньої головної запорізької команди «Металург», що на Великому Лузі, а свої домашні зустрічі футболісти ФК «Зоря» проводять на стадіоні «Славутич-Арена».

Запорізький національний університет став місцем зустрічі команди, оскільки з минулого сезону (який, до речі, став одним з найуспішніших для команди) роботу з фізичної та функціональної підготовки, а також наукове супроводження цієї роботи у рамках дисертаційного дослідження проводить аспірантка 2-го року навчання факультету фізичного виховання, Майстер спорту України зі спортивної аеробіки (у категорії «сучасне силове фітнес-багатоборство») Світлана Кокарева. За словами Світлани, це вже друга зустріч з командою протягом року. На відміну від попереднього етапу експерименту, цього разу гравцям як молодіжного, так і основного складу команди було запропоновано відразу декілька інноваційних методик побудови функціонального тренування, ефективність впливу яких перевірялася за допомогою сучасного комп’ютерного та програмного забезпечення.
За узгодженістю сторін комплексна наукова бригада ФК «Зоря» надала можливість використовувати сучасне обладнання PolarTeam – 2, яке дозволяє у режимі реального часу за допомогою персональних датчиків фіксувати показники функціонального стану гравців під час заняття. У свою чергу, декан факультету фізичного виховання Микола Маліков запропонував протестувати удосконалену версію відомої програми експрес-тестування «ШВСМ», яка щойно пройшла перевірку та апробацію в університеті м. Грінвіч (Англія). Крім того, для науковців та спортсменів у нагоді став величезний практичний опит та наукові надбання доцента кафедри фізичної культури і спорту, кандидата наук з фізичного виховання і спорту, Заслуженого тренера України Бориса Кокарева, який координував науковий та практичний складники експерименту. Сторони залишилися дуже задоволеними проведеною роботою та її результатами, а також висловили зацікавленість у подальшій взаємовигідній співпраці. Таким чином – експеримент триватиме й надалі. Сподіваємось на успішне завершення як спортивного сезону для гравців ФК «Зоря»,так і наукової дисертаційної роботи.
Подія відбулася завдяки підтримці проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука, керівника відділу аспірантури та докторантури Юрія Каганова та колективу СОК ЗНУ.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1487562651273123

Схожі новини