
Захід «Digital Active Forum: Інтернет-технології для розвитку людини, громади, міста» у Запоріжжі зібрав близько двох сотень учасників. Він став місцем зустрічі для представників громадських організацій, активних громадян Запорізького регіону, зокрема й від Запорізького національного університету.
Так, участь у форумі взяли: викладачі Юлія Курилова, Олена Шулькевич, фахівці прес-центру вишу Марія Канцелярист, Таміла Тарасенко, студент біологічного факультету Віталій Письменний та інші.
Ключовими темами для обговорення організатори обрали результативні онлайн-інструменти просування громадської організації, створення сайту, ідейний дедлайн, пошукові системи, сучасні концепції розвитку громад, освітні можливості в IT, серію навчальних заходів із просування сайту, SMM комплекс і SEO-інструменти для ефективної реалізації завдань.
Захід проходив у рамках проекту “Посилення ІТ-потенціалу Запоріжжя”, що реалізується центром розвитку кар’єри «Професіонали» у рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Велику зацікавленість серед учасників форуму викликала панельна дискусія «Інформаційні технології для розвитку НУО (неурядових організацій) та громадянського суспільства». Її учасниками стали: громадський активіст, соціальний підприємець, співзасновник ВУМу (Відкритий Університет Майдану), лідер дистанційної платформи громадянської освіти ВУМ-online Остап Стасів; виконавчий директор Ресурсного центру «ГУРТ» Богдан Маслич; керівник інтернет-проекту «Світ Громад», аналітик Михайло Войтович та менеджер освітніх програм проекту «Громадяни в дії» Ольга Коваленко.
Під час їхньої розмови йшлося про процес віртуалізації суспільна, його переваги та недоліки, а також про те, як саме активні небайдужі громадяни можуть використовувати інформаційні технології задля розвитку суспільства на сьогодні та в довготривалій перспективі.
Так, Остап Стасів у своїй доповіді «Дистанційна громадянська освіта – революція свідомості суспільства» порівняв громадянське суспільство із нейтронною системою країни. Він презентував діяльність ВУМ-online – платформи, де розміщено близько 35 онлайн-курсів, які мають сприяти формуванню громадянських компетентностей активних членів суспільства. Так само багато запитань й активне обговорення викликав виступ Михайла Войтовича «ІТ та ігрофікація на службі розвитку громад».
Крім того, учасникам заходу на конкретних кейсах показали, як за допомогою грамотного використання сучасних інтернет-технологій можна полегшити просування громади чи некомерційної організації у віртуальному просторі, знайти для неї нову цільову аудиторію.