Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ Микола Фролов зустрівся з представниками посольства Чеської Республіки

24.01.2017 11:23 Все Головні новини міжнародна співпраця богемістика філологічний факультет чеська мова та література

Сьогодні, двадцять четвертого січня до Запорізького національного університету завітали представники посольства Чеської Республіки: радник-посланник Давид Машек та директор Чеського центру в м. Київ Луція Ржегоржікова. Вони обговорили з ректором ЗНУ, професором Миколою Фроловим перспективи співпраці галузі науки і освіти, зокрема можливість проведення курсів із вивчення чеської мови та відкриття у виші спеціальності «чеська мова і література».

Також на зустрічі були присутні: перший проректор Олександр Бондар, декан філологічного факультету Тамара Хом’як, завідувач кафедри слов’янської філології Ірина Павленко, начальний відділу міжнародних зв’язків Наталія Костенко та голова Східноукраїнського словацького національно-культурного товариства Ілля Бей.
Гості відзначили, що завітали до Запоріжжя вперше. Відтак, ректор коротко розповів їм про університет. Микола Олександрович зазначив, що виш є найбільшим у області. Він нараховує близько12,5 тисяч студентів, з яких 9 тисяч навчається на денному відділенні. Також в університеті працює близько 1 400 співробітників, з них 800 – це викладачі: 92 доктори наук і 453 доценти. Особливу увагу ректор приділив розповіді про філологічний факультет, його історії, розвитку спеціальностей у напрямку польський та болгарський переклади й активне бажання й надалі продовжувати розвивати слов’янський ряд.
Крім того, ректор звернув увагу гостей, що ЗНУ підписав із іноземними вишами 67 угод. Лише минулого року на закордонних стажуваннях побували близько 180 викладачів і студентів. Дехто з них за кордоном проводить свої наукові дослідження, під час довгострокових стажувань. З кількома вишами у ЗНУ діють програми подвійних дипломів. Постійно в університеті працюють іноземні викладачі – носії мов із Болгарії, Франції, Німеччини, США, Великобританії та інших країн.
Під час обговорення спільних українсько-чеських проектів сторони досягли домовленостей вже навесні відкрити у Запорізькому національному університеті курси чеської для всіх охочих вивчати цю мову. Також з нового навчального року – 1 вересня – при філологічному факультеті розпочнуться факультативні заняття з вивчення чеської з перспективою викладання у виші кількох носіїв мов, які й працюватимуть у Запорізькому національному університеті. В подальшому можливе й відкриття на філологічному факультеті спеціальності «чеська мова й література».
Як зазначили радник-посланник Посольства Чеської Республіки Давид Машек та директор Чеського Центру в м. Київ Луція Ржегоржікова, їхнє провідне завдання – співпраця у галузі освіти. Адже розвиток богемістики як такої допоможе українцям більше дізнатися про історію і культуру Чехії. Гості зауважили, що також підтримуватимуть ініціативи представників Запорізького національного університету щодо проходження практики у Чехії, закордонних стажувань, програми академічних обмінів тощо. До того ж саме у 2018 році Чехія відзначає 100-річчя заснування своєї республіки. І з цієї нагоди в країні готують чимало спільних міждержавних освітніх проектів.
Варто відзначити, що сьогодні чеське земляцтво – одне з найактивніших у Запорізькій області (серед 130 націй і народностей). Особливо у Мелітополі. Чеська громада постійно презентує свою культуру на фестивалях, в освітніх проектах. Чимало запорізької молоді навчається у Чехії за численними освітніми програмами.
Наприклад, у 2015 році п’ятикурсник економічного факультету спеціальності «Міжнародна економіка» Костянтин Меркулов брав участь у закордонному піврічному стажуванні в Чехії. Він здобув стипендію на навчання в рамках міжнародного проекту «HUMERIA» програми «ERASMUS MUNDUS», який впроваджується у ЗНУ та координується міжнародним відділом ЗНУ. Навчався Костянтин в Університеті Масарика – вищому навчальному закладі, заснованому у 1919 році. З ним ЗНУ свого часу уклав угоду про співпрацю. Як розповідав хлопець, від України здобули стипендію на навчання в Чехії близько 20 осіб.
Наприкінці зустрічі її учасники детальніше обговорили організаційні деталі втілення проектів, а також окреслили перспективи відкритті при ЗНУ Чеського Центру м. Запоріжжя. А наостанок ректор Микола Фролов провів для них ознайомчу екскурсію студмістечком вишу.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1488848574477864

Марія Канцелярист