Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні правники Запорізького національного запропонували найкращий законопроект на Другій Національній Моделі Верховної Ради

Майбутні правники Запорізького національного запропонували найкращий законопроект на Другій Національній Моделі Верховної Ради

22.11.2007 15:39

Студенти юридичного факультет Запорізького національного університету перемогли у Другій Національній Моделі Верховної Ради України, організованій на базі Одеської національної юридичної академії. Організаторами заходу виступили керівництво, викладачі, Студентське науковим товариством академії та Одеський осередок Ліги студентів Асоціації правників України.

Модель Верховної Ради – це навчально-імітаційна гра, яка передбачає командну роботу в процесі її проведення і відтворює процес прийняття закону Верховною Радою України. Цього року наш університет на заході представляли четвертокурсник Михайло Віхляєв, третьокурсник Євген Волков та другокурсниці Марія Мєщанінова і Валерія Фоміч.

На початку роботи Моделі Верховної Ради команди формуються за партіями і з цього моменту кожна з них стає окремою силою. Учасникам пропонується постатейна план-схема закону, на основі якої кожен з них має право запропонувати власний проект. При реєстрації кожен обирає умовну (демократичну, консервативна чи ліберальну) політичну партію, яку він бажає представляти. Результатом гри має стати прийняття проекту закону з актуального політико-правового питання, що стоїть перед нашою державою. Цього року приводом для роботи моделі став проект закону „Про Президента України”. Цього року в роботі Моделі Верховної Ради взяли участь більше 50 студентів-правників з вищих навчальних закладів України. Всього взяли участь більше 50 студентів.

Після обговорень законопроектів в партіях та комітетах у першому читанні саме законопроект студентів ЗНУ після довгих суперечок та політичних баталій був обраний за основу і, після невеликих змін у другому читанні, прийнятий в третьому. Автора цього законопроекту, студента третього курсу юридичного факультету Запорізького національного університету Євгена Волкова, окрім Сертифіката учасника, також відзначили Почесною грамотою Одеської національної юридичної академії.

Таміла ТАРАСЕНКО