Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час засідання науково-методичної ради ЗНУ йшлося про шляхи вдосконалення Концепції вивчення іноземних мов

Під час засідання науково-методичної ради ЗНУ йшлося про шляхи вдосконалення Концепції вивчення іноземних мов

Під час засідання науково-методичної ради ЗНУ йшлося про шляхи вдосконалення Концепції вивчення іноземних мов
25.01.2017 16:14 Все Головні новини Науково-методична рада наука освітній процес факультет іноземної філології Концепція вивчення іноземних мов міжнародна діяльність спорткомплекс

Вчора, 24 грудня, в Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання науково-методичної ради під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи, професора Олександра Гури. Учасники заходу розглянули перспективи подальшого розвитку Концепції вивчення іноземних мов, яка вже четвертий рік діє в ЗНУ, впровадження методики CLIL при викладанні навчальних дисциплін на факультеті іноземної філології та організацію навчально-спортивних секцій, які мають відвідувати студенти у рамках ведення здорового способу життя.

На початку заходу перед аудиторією виступили доценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександра Головко та Світлана Запольських. Вони винесли на розгляд присутніх пропозицію щодо впровадження в освітній процес на факультеті іноземної філології методики CLIL. Спікери нагадали, що минулого року представники ЗНУ відвідали Нарвський коледж Тартуського університету. Цей візит проходив у рамках проекту «Впровадження багатомовної моделі освіти та методології одночасного навчання предмету і мови (CLIL) в Запорізькому національному університеті та Запорізькій області». А в травні цього року задля реалізації ще одного важливого етапу проекту на базі університету відбудеться міжнародна науково-практична конференція, присвячена цьому важливому питанню.
Тож на сьогодні перед співробітниками ФІФ, які взяли активну участь у підписанні договору про співпрацю між ЗНУ та естонським вишем, стоїть завдання впровадити в освітній процес факультету іноземної філології елементи методики CLIL. У майбутньому планується розповсюдити цю практику на інші, немовні, факультети вишу. Члени науково-методичної ради одностайно підтримали цю ініціативу. Спікерів зобов’язали доповісти про результати впровадження новітньої методики на червневому засіданні ради.
Велике зацікавлення серед присутніх викликав виступ завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслава Іваненка, присвячений шляхам вдосконалення Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ. Доповідач нагадав, що ця Концепція діє в університеті вже четвертий рік, тож настав час підбити певні підсумки її впровадження та визначитись із шляхами її подальшого розвитку. Так, Станіслав Іваненко зазначив, що на сьогодні англійську мову вивчають упродовж 1-4 курсу бакалаврату. Протягом чотирьох років для студентів денного відділення немовних спеціальностей для вивчення іноземної мови відводиться 220-230 годин. За результатами навчання у виші вони мають володіти іноземною мовою на рівні В2.
Також доповідач наголосив, що упродовж чотирьох років у ЗНУ безкоштовно навчали викладачів на курсах іноземної мови, та що вже існує позитивний досвід співпраці між ФІФ та іншими факультетами в цьому напрямку. Так, на юридичному факультеті разом із представниками факультету іноземної філології зараз готують до друку словник термінології, де б правові терміни перекладалися англійською, французькою та іспанськими мовами. Також він позитивно відгукнувся про захист магістерських атестаційних робіт англійською мовою, який цього року удруге пройшов на юридичному факультеті.
Серед головних проблем, які розглянули присутні на засіданні, був різний рівень володіння іноземною мовою вступників на перший курс. Її прагнуть вирішити за рахунок створення додаткових мовних курсів для тих, хто має більше уваги приділяти вдосконаленню своєї іноземної мови. Крім того, Олександр Гура запропонував наприкінці кожного курсу замість заліку впровадити складання іспитів на отримання міжнародного мовного сертифіката. Це робитиметься задля того, аби студенти змогли оцінити покращення свого рівня володіння іноземною мовою. Ще одним важливим питанням, яке розглянули під час засідання науково-методичної ради, стала організація навчально-спортивних секцій із видів спорту для забезпечення формування у здобувачів вищої освіти потреби фізичного самовдосконалення. Доповідач – в.о. завідувача кафедри фізичного виховання Віктор Горбуля – наголосив, що після завершення першого семестру, коли першокурсники складали залік із навчального предмету «фізичне виховання», у другому семестрі відвідування спортивних секцій здійснюватиметься за бажанням самих студентів. Тож завдання викладачів – заохочувати студентську молодь до заняття спортом та ведення здорового способу. Крім того, відвідування спортивних секцій на базі спорткомплексу ЗНУ враховуватиметься при формуванні стипендіального рейтингу студентів.
Також на заході розглянули питання щодо результатів роботи проектних груп факультетів із розробки проектних програм. При цьому ухвалили рішення, що з наступного місяця на засіданнях науково-методичної ради представники цих груп звітуватимуть про свою діяльність. А заступник керівника відділу з навчальної роботи Валентина Горлач розповіла про особливості розробки навчальних планів підготовки магістрів набору 2017 року. Зокрема, у її доповіді йшлося про структуру освітнього процесу в магістратурі, розподілення модулів, проведення асистентської практики для магістрантів педагогічних спеціальностей тощо. Крім того, на нараді розглянули і затвердили список рекомендованих до друку рукописів навчально-методичної літератури.

Таміла Тарасенко

Схожі новини