Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники наукової бібліотеки підготували виставку до 25-річчя Державного Прапора України

Співробітники наукової бібліотеки підготували виставку до 25-річчя Державного Прапора України

Співробітники наукової бібліотеки підготували виставку до 25-річчя Державного Прапора України
26.01.2017 14:49 Все Головні новини наукова бібліотека освітній процес виставка

У 2017 році відзначають 25-річчя з моменту затвердження українських національних символів на державному рівні. На честь цієї важливої події, наукова бібліотека пропонує цикл книжкових виставок «Краса і велич державних символів» (хол наукової бібліотеки).

Нагадаємо, що 25 років тому – 28 січня 1992 року – Верховна Рада прийняла постанову «Про Державний Прапор України». Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
На книжковій виставці «Державний Прапор України» представлені книги, журнальні та газетні статті, що простежують весь багатовіковий шлях нашого прапора від перших згадок полотнища з жовтим і синім кольорами до Державного Прапора України, під яким сьогодні воїни боронять незалежність України на сході країни. Український синьо-жовтий стяг – один із найдавніших серед сучасних національних прапорів, його історія пов’язана насамперед з боротьбою за свободу і незалежність українського народу.
У книзі Арнольда Сокульського «Національна символіка України» (Запоріжжя, 1993) йдеться про значення символів, покладених в основу атрибутів нашої державності, про коріння української національної символіки.
У десятому томі видання «Україна: антологія пам'яток державотворення Х-ХХ ст.» (К., 2009) опубліковані документи і матеріали, що висвітлюють події, пов'язані з відродженням незалежної Української держави 1991 року і розбудовою її державної символіки.
Доповнює виставку бібліографічний покажчик, підготовлений працівниками довідково-бібліографічного відділу «Символ державності та єдності нації: До 25-річчя затвердження Державного Прапора України : бібліогр. покажч./ уклад.: О.А Горбань, О.В. Левчук, відп. за вип. Н. М. Чала; Запорізький національний університет». – 3-тє вид., перероб. та доповн. – Запоріжжя : ЗНУ, 2017. – 13 с. До його переліку увійшли 166 книг, статей із періодичних видань, наукових збірників із фонду наукової бібліотеки. В окремих тематичних розділах представлені публікації, присвячені історії становлення та утвердження Державного Прапору України, методичні розробки для використання при підготовці заходів із національно-патріотичного виховання, а також цікаві публікації, дослідження на інтернет-сайтах. Покажчик створено на базі традиційних та електронного каталогів. Нове видання презентовано в електронному архіві «Бібліографічні покажчики, підготовані НБ ЗНУ» (http://library.znu.edu.ua//bibliograf/378.ukr.html).
Зал електронних ресурсів наукової бібліотеки (2-й навчальний корпус, кімната № 126) запрошує на перегляд візуальних матеріалів. Документи з історії Державного Прапора незалежної України можна побачити на сайті Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (http://tsdavo.gov.ua/4/webpages/62692255.html).
Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог.

Наукова бібліотека

Схожі новини