
Учора на засіданні Науково-технічної ради головним пунктом порядку денного став звіт про результати наукової діяльності ЗНУ в 2016 році, представлений проректором з наукової роботи, професором Геннадієм Васильчуком. Також присутнім презентували підсумки проведених на факультетах науково-дослідних робіт. Про них звітували професор Людмила Омельянчик (біологічний факультет) та доцент Олександр Яновський (фізичний факультет), старший викладач кафедри української мови Оксана Меркулова (філологічний факультет, науковий керівник теми – професор Петро Білоусенко).
Під час зібрання учасників НТР Геннадій Васильчук зосередив увагу присутніх на головних досягненнях науковців університету, у тому числі – у галузі розвитку молодої науки в ЗНУ, мобільності викладачів і студентів вишу, що сприяє інтеграції української науки та освіти в міжнародний простір. Зокрема, одним із питань порядку денного стала доповідь викладача кафедри викладання другої іноземної мови Марини Трофименко «Про результати стажування та підвищення кваліфікації в Університеті для іноземців м. Перуджі (Італія)».
Науковий керівник теми НДР «Створення біологічно активних речовин на основі S-заміщених ендогенних сульфуровмісних сполук» професор Людмила Омельянчик розповіла про здійснену науковцями факультету широкомасштабну роботу в галузі фармакології. Однак вона звернула увагу присутніх на засіданні членів НТР на проблеми, пов’язані зі здійсненням подібних госпдоговірних робіт. Зокрема, йдеться про необхідність оновлення матеріально-технічної дослідної бази лабораторій біологічного факультету і фінансування такої діяльності. Подібні проблеми сьогодні хвилюють і представників фізичного факультету, зокрема керівника НДР «Дослідження структурних, електронних, енергетичних та каталітичних властивостей графену, алмазу, алмазних та металевих наноструктурованих плівок» доцента Олександра Яновського і колектив розробників теми. Із цього приводу голова НТР ЗНУ Геннадій Васильчук наголосив на необхідності створення різного роду міжвишівських структур, які б займалися розробкою спільних тем, і звернув увагу на можливість фінансування актуальних господарських проектів з держбюджету Запорізької області. Іншими статтями фінансування наукових досліджень можуть стати різного роду гранти, пошук замовників із числа виробників тощо – в умовах комерціалізації наукової галузі.
Про визначні досягнення в галузі філологічних досліджень науковців кафедри української мови у рамках НДР «Динаміка афіксальної словотвірної системи українського іменника (суфікси жіночого роду)» розповіла старший викладач Оксана Меркулова. Під час засідання розглянули й низку питань, пов’язаних із рекомендаціями до друку наукової та науково-методичної літератури, а також із затвердженням тем кандидатських дисертацій та наукових керівників робіт аспірантів тощо.
Олена Хлистун