
Конкурентноздатність юриста на ринку правничої праці обумовлює не лише ґрунтовна теоретична підготовка, але й практичні компетентності, отримати які майбутні юристи намагаються вже під час навчання у ЗНУ. Враховуючи сучасні пріоритети реформування вітчизняної юридичної освіти, які визначили Міністерство освіти і науки України й Міністерство юстиції України, у проекті Концепції реформування юридичної освіти в Україні передбачені важливі зміни.
Це – базовий проектний документ щодо реформаційного процесу. Відповідно до нього, зокрема в освітньому процесі в ЗНУ, для майбутніх юристів передбачено різні форми набуття практичних компетентностей, серед іншого – проходження практики упродовж кожного року навчання. У січні-лютому 2017 року навчальним планом передбачено проходження практики студентами рівня вищої освіти магістр (денної форми навчання). Задля забезпечення належної організації та проведення практики для студентів створені всі умови. Так, представники ЗНУ уклали договори про проходження практики зі значною кількістю органів державної влади і місцевого самоврядування, установами юстиції, правоохоронними органами, провідними юридичними фірмами, які відповідають всім вимогам, що висуваються до баз практики. Студентам надається можливість, із урахуванням їх побажань, перспектив подальшого працевлаштування, обрати ту базу практики, яку вони вважають найбільш оптимальною для себе.
До початку терміну проходження практики традиційно організовують ознайомчу конференцію. Цього року її провели 27 січня 2017 року. Серед її учасників були студенти 1 року навчання освітнього рівня магістр денної форми навчання, керівники практикою від кафедр юридичного факультету, керівники практики від баз практики, представники навчального відділу ЗНУ. А також – члени Ради роботодавців та керівників практики, яка вже упродовж п’яти років успішно функціонує при юридичному факультеті ЗНУ.
Ознайомча конференція пройшла у новому форматі панельної дискусії та секційних обговорень. Під час першої частини декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць та заступник декана з профорієнтаційної роботи та практики Ілля Сквірський ознайомили всіх учасників із графіком освітнього процесу у частині проходження практики. Зокрема. із нормативними документами, які регламентують відповідні відносини, наказом про закріплення баз практики та керівників. Також вони окреслили основні вимоги та очікувані результати від практики та перерахували можливі варіанти вирішення питань, які можуть виникнути в цей період. Вони відповіла на запитання студентів та керівників баз практики.
Під час панельної дискусії всі учасники змогли ознайомитися із досвідом проходження практики студентами у попередні роки. Їм надали зразки оформлення звітної документації, підготовки презентаційних матеріалів, збору емпіричних даних для випускових кваліфікаційних робіт.
Друга частина заходу проходила у форматі засідань малих груп, які об’єднували студентів із керівниками практики від вишу та від баз практики, де студенти змогли пройти вступний інструктаж правил поведінки, охорони праці, отримати необхідну інформацію про специфіку роботи безпосередньо бази практики, мету, завдання проходження практики, алгоритм дій. Особливості діяльності баз практики висвітили, а також відповіли на всі запитання студентів Віце-президент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Олексій Долгополов, керуючий справами виконавчого комітету запорізької міської ради Роман Омельянович, суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Руслан Сінєльнік, представники АО «Цезар» Сергій Хільченко, Олександр Світличний та інші.
Захід проходив у форматі конструктивної дискусії. За його підсумками учасники зібрання досягли домовленості про проведення підсумкової конференції про проходження практики із використанням формату панельної та секційної дискусії та online-зв’язку із всіма базами практики.
Юридичний факультет