Науковці економічного факультету долучилися до проведення ІІ міського турніру серед юних ІТ-фахівців
Впродовж двадцять сьомого і двадцять восьмого січня на базі Малої академії управління бізнесом Комунарського районного центру молоді та школярів відбувся ІІ міський турнір із інформаційних технологій. Його організаторами стали економічний факультет ЗНУ та Комунарський районний центр молоді та школярів. У турнірі взяли участь вихованці гуртків інформатики та програмування позашкільних навчальних закладів міста Запоріжжя: клуб «Політ», Мала академія управління бізнесом Комунарського районного центру молоді та школярів (МАУБ КРЦМтаШ), Станція юних техніків (СЮТ). Усього під час турніру змагалося 60 учасників (із 6-11 класів) у чотирьох номінаціях: «JUNIOR_L», «JUNIOR», «MIDDLE»,«SENOIR». Головною темою міського турніру обрали «Зелену економіку».
До складу журі увійшли представники економічного факультету Запорізького національного університету: доцент кафедри економічної кібернетики Віта Лось (голова журі), доцент кафедри економічної кібернетики Дмитро Очеретін і викладач цієї кафедри Сергій Іванов.
Цього року міський турнір із інформаційних технологій проходив у новому форматі: у кожній номінації вихованці були задіяні у різноманітних інтелектуальних вправах в окремих локаціях. Так, вихованці старших вікових груп (номінації «MIDDLE» та «SENOIR») спілкувалися з науковцями: прослухали лекцію викладача кафедри економічної кібернетики економічного факультету ЗНУ Сергія Іванова на тему «Геоінформаційні системи державного управління» та жваво дискутували про майбутнє інформаційних технологій. Потім учасники номінації «JUNIOR» брали участь в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?», яку провели представники студентської ради економічного факультету ЗНУ. У цей час вихованці наймолодшої номінації «JUNIOR_L» створювали кросворди, розгадували ребуси та виконували тестові завдання турніру.
Також у перший день учасники турніру в інших номінаціях виконували завдання. У номінації «JUNIOR» за 3 години вихованці повинні були засобами WORD створити лендинг-пейдж – цільову сторінку та презентацію-вікторину в MS Power Point на тему зеленого туризму. У номінації «MIDDLE» учасники виконували завдання в Excel та в Access, а саме – розраховували бюджети зелених турів та формували базу даних садиб зеленого туризму Запорізької області (на виконання завдання відводилось теж 3 години). Для номінації «SENIOR» завданням було створення повнофункціонального сайту на тему «Зелений туризм Запорізького краю» за 4 години. Додаткові бали дев’ять учасників турніру отримали за виконання кросворду англійською мовою з термінологією у галузі ІТ.
Варте уваги й те, що завдання цього року були дещо складніші, ніж минулого. Другий день турніру був присвячений захисту учасниками власних проектів, під час якого вони вели активну дискусію, аналізували власні досягнення та
інтелектуальні здобутки колег. Після захисту конкурсних завдань перед школярами виступила керівник МАУБ Олена Старікова, яка розповіла про сучасний ІТ-ринок та умови, за яких можна стати справжнім фахівцем у цій галузі. Також члени журі – представники кафедри економічної кібернетики економічного факультету ЗНУ – розповіли учасникам заходу про можливості навчання на факультеті, про кафедри факультету та про яскраве студентське життя.
Переможцями ІІ міського турніру з інформаційних технологій у номінації «JUNIOR_L» стали Дар’я Сарапанюк (1 місце), Ксенія Пожар (2 місце), Олександр Кузьмичьов (3 місце). У номінації «JUNIOR» перемогли: Михайло Соколов та Данило Згурський (1 місце), Михайло Кузьменко Катерина Паничук і Дмитро Яхно (2 місце), Микита Єфімов, Олександра Ткаченко та Михайло Лисенко (3 місце). У номінації «MIDDLE» місця розподілилися наступним чином: Ганна Шутко (1 місце), Валерія Корнийчук і Дмитро Белименко (2 місце), Петро Вандюк (3 місце), Роман Павлов (3 місце). У номінації «SENIOR» кращими стали: Аліна Саліщева (1 місце), Наталія Іващенко (2 місце), Віталій Авдеєнко (3 місце).
На думку представників економічного факультету ЗНУ, які активно беруть участь у таких заходах, такі змагання сприяють виникненню та зростанню інтересу до поглибленого вивчення інформаційних технологій. Також вони – важливий складник професійної орієнтації молоді, виявлення та розвитку обдарованих учнів, стимулювання зростання їхнього творчого, інтелектуального, духовного потенціалу та самовдосконалення учнівської молоді.
Економічний факультет ЗНУ

