Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Закликаємо студентів ЗНУ до 28 лютого обрати дисципліни гуманітарного та професійного циклу

Закликаємо студентів ЗНУ до 28 лютого обрати дисципліни гуманітарного та професійного циклу

Закликаємо студентів ЗНУ до 28 лютого обрати дисципліни гуманітарного та професійного циклу
02.02.2017 09:07 Все Головні новини Вибір дисциплін навчальний відділ

Із 7 грудня 2016 року по 1 лютого 2017 року студенти ЗНУ мали визначитися з вибором дисциплін циклу гуманітарної (загальної) підготовки, а з 10 січня по 28 лютого поточного року триває вибір дисциплін циклу професійно-орієнтованої (професійної) підготовки та спеціалізацій. У зв’язку з тим, що значна частина студентів у січні перебуває на зимових канікулах, відтак не виявила значної активності (свій вибір через систему Moodle ЗНУ здійснили лише 50% тих, хто мав це зробити – студенти 1 та 2 курсів), ректорат прийняв рішення продовжити термін вибору дисциплін загальної підготовки до 28 лютого.

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура прокоментував цей момент: «Незабаром розпочнеться другий навчальний семестр – з 13 лютого. Відтак студенти повернуться в активний робочий режим і в них буде ще два тижні (до кінця місяця), аби встигнути визначитися із вибором дисциплін у рамках обох циклів. Представникам деканатів факультетів надана вказівка провести відповідну роботу, аби нагадати кожному студенту про його право самостійно обрати дисципліни. Через Moodle студентам будуть розіслані запрошення взяти участь у цій кампанії. Після завершення встановленого терміну студентам, які з певних причин не змогли обрати дисципліну, в автоматичному режимі буде присвоєно так званий «випадковий пріоритет» – за допомогою програми та орієнтовно на вибір інших студентів, які визначилися з виборомttps://sites.znu.edu.ua/znu_news/gallery/2017/01/news-39120-ukr-IMG_0131.jpg
Нагадаємо, відповідно до нового законодавства студенти молодших курсів мають право самостійно обирати в межах 25% дисциплін гуманітарного циклу, професійно-орієнтованих та дисципліни спеціалізації. Участь у виборі дисциплін цього року беруть студенти 1 та 2 курсів згідно з навчальними планами. У наступному навчальному році вибирати дисципліни в системі Moodle ЗНУ розпочнуть також студенти освітнього ступеня магістр.
Аби правильно зорієнтувати студентів, фахівцями факультетів, навчального відділу, наукової бібліотеки ЗНУ була проведена певна робота: укладені списки рекомендованих навчальних дисциплін, які пропонуються на вибір студентів у рамках обох навчальних циклів, студенти отримали паролі доступу для підключення до електронної системи Moodle ЗНУ та електронні запрошення із нагадуванням про необхідність здійснити процедуру вибору дисциплін, куратори груп проводили консультації з ознайомлення студентів із процедурою вибору, практичні заняття відбувалися в рамках курсу «Інформаційна культура студента», зокрема, завідувач навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу Наталя Кириченко ознайомила їх із методами користування електронним контентом та модулем «Вибір дисциплін» у рамках Moodle ЗНУ. Після завершення встановленого терміну за рейтингами вибору дисциплін студентами будуть сформовані міжфакультетські групи для вивчення дисциплін за вибором.
Однак задля максимальної реалізації студентами права на вибір та формування індивідуальної траєкторії навчання, самі студенти мають виявити зацікавленість і відповідну активність.
Ознайомитися з переліком вибіркових дисциплін можна на веб-сторінці ЗНУ у розділі «Навчання».

Олена Хлистун

Схожі новини