Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці обговорили результати та перспективи співпраці з вищими навчальними закладами І-ІІ рівня акредитації

02.02.2017 11:08 Все Головні новини Вчена рада звіт профорієнтаційна діяльність

Під час першого в цьому році засідання Вченої ради ЗНУ її члени, серед інших важливих питань життєдіяльності вишу, велику увагу приділили профорієнтації та співпраці представників вишу із майбутніми абітурієнтами. У своєму виступі начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська розглянула такий важливий аспекти профорієнтаційної діяльності, як співпраця з вищими навчальними закладами І-ІІ рівня акредитації.

Вона наголосила, що 2016 рік продемонстрував позитивну тенденцію щодо зростання кількості вступників, які після завершення навчання у вищих навчальних закладах І-І рівнів акредитації вирішили продовжити здобуття вищої освіти в ЗНУ. Так, денну форму навчання на старших курсах нашого вишу обрали 226 вступників, які навчалися у Запорізьких коледжах та училищах. Зокрема, серед цих абітурієнтів велика кількість тих, хто закінчив Економіко-правничий коледж (142 особи) та Торговий коледж (20 осіб). Заочною формою навчання в ЗНУ вирішив скористатися 281 випускник запорізьких ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, зокрема 24 особи – випускники Торгового коледжу. Серед випускників коледжів Запорізької області 20 осіб вступили на денну форму навчання, а на заочну – 21.
Крім того, представники ЗНУ проводять плідну профорієнтаційну роботу з представниками вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Дніпропетровської області. У результаті зустрічі з майбутніми абітурієнтами викладачів і співробітників університету 14 осіб із цієї області обрали денну форму навчання, а 72 – заочну. До того ж, відбувається розширення кордонів географії профорієнтаційної діяльності ЗНУ в цьому напрямку, зокрема у 2016 році були абітурієнти-випускники коледжів із Полтавської, Миколаївської областей тощо.
Юлія Паскевська окреслила основні форми роботи представників ЗНУ із керівництвом, викладачами та студентами ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Зокрема, це – укладання договорів, інформаційно-консультативні зустрічі (презентації спеціальностей, ярмарки кар'єри, професіографічні екскурсії) та професійно-орієнтований супровід (майстер-класи, семінари, тренінги, ворк-шопи, вебінари) й систематична методична робота з представниками цих установ. У проект рішення, затвердженого Вченою радою, були включені такі пропозиції: розробити та укласти договори про співпрацю з навчальними закладами І-ІІ рівня акредитації, що закріплені за факультетами, загально-інформаційний буклет університету та спеціальний випуск профорієнтаційної газети для випускників І-ІІ рівня акредитації із чіткими нормативними вимогами до вступу 2017. Також доповідач запропонувала заступникам деканів з профорієнтаційної роботи оновити інформацію на факультетських сторінках офіційного сайту університету, оскільки найбільша кількість абітурієнтів отримують знання про виш саме з цього ресурсу. Крім того, до цього рішення був внесений пункт щодо розгляду можливості розробки та запровадження інтегрованих навчальних планів підготовки: молодший спеціаліст – бакалавр.
Крім того, під час обговорення доповіді декан економічного факультету Алла Череп та декан біологічного факультету Людмила Омельянчик попросили акцентувати увагу співробітників відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування на необхідності більш ширшого залучення викладачів факультетів до мобільних бригад, які здійснюють виїзні консультаційні області з абітурієнтами Запорізької та сусідніх областей.
Ректор ЗНУ Микола Фролов, заслухавши доповідь Юлії Паскевської, схвально відгукнувся про зусилля представників вишу, завдяки яким зростає кількість абітурієнтів із цієї категорії. Однак він наголосив на необхідності активізувати профорієнтаційну роботу із закріпленими навчальними закладами І-ІІ рівня акредитації, впроваджувати інноваційні форми співпраці із залученням випускників до освітнього простору Запорізького національного університету.

Таміла Тарасенко