Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ з офіційним візитом відвідала китайська делегація

ЗНУ з офіційним візитом відвідала китайська делегація

ЗНУ з офіційним візитом відвідала китайська делегація
07.02.2017 15:44 Все Головні новини Українсько-китайське партнерство Інститут Конфуція міжнародна діяльність

На продовження українсько-китайських партнерських стосунків у галузі освіти сьогодні, 7 лютого, до Запорізького національного університету завітала китайська делегація, яку очолив радник з питань освіти Посольства Китайської Народної Республіки в України Ван Цин Го. Також серед гостей вишу були представники Посольства Джеш Лу й Ван Шжу й Пекінської авіапромислової інвестиційної компанії «Тянь Цзяо» Ван Чен та Ге Мін.

Від Запорізького національного університету на зустрічі були присутні: перший проректор Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков і начальник міжнародного відділу Наталія Костенко.
Перший проректор коротко розповів гостям про університет, зокрема зазначив, що виш є найбільшим у Запорізькій області. У ньому навчається близько 12,5 тисяч студентів, із яких 9 тисяч – на денному відділенні. Олександр Григорович коротко окреслив спектр спеціальностей Запорізького національного університету. Також він детальніше зупинився на акцентах міжнародної діяльності, зокрема щодо перспектив відкриття у виші Інституту Конфуція.
Коротко про цей проект доповів проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков. Він відзначив, що вся організаційна робота з підготовки пакету документів українською стороною завершена. Крім того, Володимир Петрович висловив щиру подяку раднику з питань освіти Посольства Китайської Народної Республіки в України Панові Ван Цин Го за активну підтримку ідеї створення у Запорізькому національному університеті Інституту Конфуція та за безпосередню допомогу в оформленні потрібної документації. Також проректор подякував пану Ван Цин Го за можливість із нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою і традиційного китайського Нового року – Свята Весни – побувати на офіційному прийомі Посла Китаю в Україні пана Ду Вея.
Нагадаємо, що Запорізький національний університет на прийомі представляли ректор, професор Микола Фролов і проректор з науково-педагогічної роботи, професор Володимир Волков. Саме тоді, після урочистостей із нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китайською Народною Республікою та Україною Надзвичайний і Повноважний Посол Китаю в Україні пан Ду Вей зустрівся з ректором ЗНУ, професором Миколою Фроловим для обговорення перспектив співпраці.
Представники Запорізького національного університету під час зустрічі відзначили, що співпраця вишу з Китайською Народною Республікою продовжує набирати обертів. Так, під час минулорічного візиту до ЗНУ делегації Анхойського педагогічного університету (КНР) партнери досягли домовленостей із адміністрацією про відкриття у виші Інституту Конфуція.
Уже тоді український та китайський університети уклали угоду про співпрацю, яка, окрім відкриття Інституту Конфуція, передбачає також розвиток взаємовигідних спільних проектів у галузях освіти та науки. В угоді йдеться, зокрема про спільні наукові дослідження, академічні обміни студентами та викладачами, програму подвійного диплома та про організацію спільних наукових й освітніх заходів.
Гостям також продемонстрували кілька важливих презентацій щодо інформування української громадськості про ці важливі українсько-китайські проекти. Зокрема, на сайті Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та численних ЗМІ регіонального та всеукраїнського масштабу.
Своєю чергою, радник з питань освіти Посольства Китайської Народної Республіки в України Пані Ван Цин Го щиро подякував вишу та його адміністрації, зокрема, ректору ЗНУ Миколі Фролову за активну підтримку таких важливих освітніх ініціатив. Він наголосив, що всі документаційні процедури від китайської сторони вже запущено. Також Пан Ван Цин Го підкреслив неабияку зацікавленість китайської сторони в реалізації таких партнерських проектів. Гість розповів про кілька спільних освітніх програм між Україною та Китаєм, присвячених академічним обмінам, стажуванням тощо.
У цьому контексті начальник міжнародного відділу Наталія Костенко також розповіла гостю, що на інтернет-сторінці вишу розміщені покликання на подібні проекти: http://sites.znu.edu.ua/international-relations/
Один із останніх втілюється спільно з Міністерством освіти і науки України. Детальну інформацію про нього можна знайти за покликанням: http://www.csc.edu.cn/laihua/
На завершення офіційної частини візиту гості та представники ректорату ЗНУ обмінялися пам’ятними подарунками та ще раз запевнили одні одних у зацікавленості в подальшого розвитку плідної співпраці.
Продовжився візит делегації ознайомчою екскурсією студмістечком вишу. Гості побували у навчальних аудиторіях і комп’ютерних класах навчального корпусу №2. А також відвідали приміщення, де в майбутньому планують розташувати Інститут Конфуція Запорізького національного університету. Йдеться про навчальний корпус №6 та його відремонтований 2 поверх. Крім того, вони відвідали спортивно-оздоровчий комплекс ЗНУ та дізналися про спортивні досягнення й перемоги викладачів і студентів вишу.
Наостанок гостей запросили на екскурсію до Музею історії запорізького козацтва на славетному острові Хортиця.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1505650749464313

Марія Канцелярист

Схожі новини