Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юристи ЗНУ взяли участь у першому міжрегіональному форумі з проблем переселенців

Юристи ЗНУ взяли участь у першому міжрегіональному форумі з проблем переселенців

Юристи ЗНУ взяли участь у першому міжрегіональному форумі з проблем переселенців
16.02.2017 14:38 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет міжрегіональний форум міжнародні зв’язки

Шістнадцятого лютого представники юридичного факультету ЗНУ долучилися до І міжрегіонального форуму «Діалог між внутрішньо переміщеними особами та приймаючою громадою щодо працевлаштування ВПО в Запоріжжі». Захід відбувся у виставковому центрі «Козак-палац». Ініціатором його проведення стала Запорізька торгово-промислова палата за сприяння Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та за підтримки Посольства Швейцарії в Україні. Форум присвятили актуальній темі працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, професійної адаптації цієї категорії населення, трудової інтеграції та розвитку підприємництва. Під час заходу відбувався активний обмін досвідом представників різних регіонів України та закордону.

До участі у формі та обговоренні позитивного досвіду з питань працевлаштування ВПО долучилися представники владних, бізнесових, освітніх структур, зокрема експерти з юридичних питань, міжнародні та громадські об’єднання, благодійні організації. Так, у заході взяли участь співробітники Запорізької обласної державної адміністрації, представники Проекту ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО в Україні», Німецького товариство міжнародного співробітництва «GIZ» та Відділення Польської гуманітарної акції в Україні, а також – Запорізького обласного центру зайнятості, регіонального Товариства Червоного Хреста, Регіонального фонду підтримки підприємництва й Запорізького національного університету.
Під час форуму його учасники консолідували свої зусилля, аби сприяти вирішенню нагальної проблеми, яка особливо відчутна у прифронтових регіонах України. Йшлося про працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та подолання труднощів, пов’язаних із реалізацією підприємницьких ініціатив представників цієї категорії. Присутні на заході почули від фахівців та волонтерів про позитивний досвід щодо вирішення таких проблем у сусідніх областях – у Дніпропетровській, Харківській. Також власним досвідом із ними поділилися самі переселенці, які створили бізнес завдяки грантовим коштам тощо.
Серед учасників засідання були представники юридичного факультету ЗНУ – декан, професор Тетяна Коломоєць, професор кафедри адміністративного та господарського права Павло Лютіков, професор кафедри конституційного та трудового права Михайло Віхляєв та четверо студентів цього факультету. Своє бачення розв’язання даної проблеми у рамках правової норми представили Тетяна Коломоєць і Павло Лютіков у доповіді «Законодавчі аспекти регулювання у галузі працевлаштування ВПО в Україні». Вони надали аналіз дійсного законодавства та вказали на процедури, які мають бути спрощені задля вирішення проблем переселенців.
Також юристи обговорили питання надання безоплатної правової допомоги, створення алгоритму дій, який був би максимально ефективним під час працевлаштування, відкриття власного бізнесу. До речі, до спільної резолюції учасників форуму, яка буде направлена до органів Верховної Ради України, внесені шість пропозицій від юристів ЗНУ.
Своїм позитивним враженням від форуму поділилися не тільки фахівці, а й студенти, адже вони отримали можливість обмінятися думками із колегами з інших областей та з-за кордону. Вони відзначили значущість виступів і пропозицій голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля, президента Запорізької торгово-промислової палати Володимира Шамілова, Генерального консула Федеративної Республіки Німеччини в м. Дніпрі Вольфганга Мьоссінгера, регіонального координатора у Запорізькій області Проекту ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО в Україні» Анастасії Калашник та інших. Представники ЗНУ наголосили на дієвості такого конструктивного діалогу, який, на думку учасників форуму, сприятиме швидкому розв’язанню нагальних суспільних проблем. Окрім того, викладачі та студенти ЗНУ скористалися можливістю підвищити свій рівень знань іноземної мови, адже гості форуму виголошували доповіді німецькою мовою.

Олена Хлистун

Схожі новини