Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека підготувала заходи до 25-річчя Малого Герба України

Наукова бібліотека підготувала заходи до 25-річчя Малого Герба України

Наукова бібліотека підготувала заходи до 25-річчя  Малого Герба України
17.02.2017 10:33 Все Головні новини Наукова бібліотека виставка

19 лютого 1992 р. Верховна Рада ухвалила постанову «Про Державний Герб України», якою затвердила Малий Герб у вигляді золотого тризуба на синьому полі. Тризуб, як знак Київської держави Володимира Великого, насамперед символізує безперервність тривалого історичного розвитку українського народу.

2017 рік знаменний 25-річчям з моменту затвердження українських національних символів на державному рівні (1992 р.). З метою відзначення цих важливих подій наукова бібліотека презентує цикл книжкових виставок «Краса і велич державних символів» (2-й навчальний корпус, хол наукової бібліотеки). Центральним експонатом третьої книжкової виставки «Державний Герб України» є зображення Герба та текст Постанови Верховної Ради України «Про Державний Герб України».
В книгах, журнальних, газетних публікаціях, поданих на виставці, простежується шлях знаку тризуба від містичного символу напівлегендарних часів до національного символу та Державного Герба України.
У монографії Олександра Бєлова та Георгія Шаповалова «Український тризуб: історія дослідження та історичний реконструкт» (Запоріжжя, 2008) показано спроби багатьох дослідників ХІХ - початку ХХІ ст. осягнути його походження та намагання зрозуміти значення цього знаку. Доведено, що сучасний Державний Герб України походить від двох прадавніх язичницьких та християнських символів – хреста та якоря, які уособлюють віру та надію на спасіння.
Автор книги «Тризуб і прапор України (Львів, 1995) Володимир Січинський, спираючись на археологічні та історичні знахідки, знайомить з історією та еволюцією українських державних символів – герба та прапора, пояснює зміст української символіки, її значення в національному державотворенні.
Відчути атмосферу визначальної історичної події дозволяє фрагмент стенограми засідання Верховної Ради України 19 лютого 1992 року та результати голосування, опубліковані у журналі «Пам'ять століть. Україна» (2001, № 2). Доповнює книжкову виставку бібліографічний покажчик, підготовлений працівниками довідково-бібліографічного відділу:
Символ свободи і незалежності : До 25-річчя затвердження Державного Герба України : бібліогр. покажч. / уклад. : О. А. Горбань, О. В. Левчук ; відп. за вип. Н. М. Чала ; Запорізький національний університет. – 2-е вид., перероб. та доповн. – Запоріжжя : ЗНУ, 2017. – 15 с.
Видання склали статті газет, журналів, наукових збірників, книги з фонду наукової бібліотеки, присвячені історії становлення та утвердження Державного Герба України. В окремих розділах представлені публікації про історично-правову генезу української державної символіки, про походження тризуба як національного символу України, а також електронні ресурси інтернет-сайтів, де розміщено цікаві публікації, дослідження. Видання містить джерельну базу обсягом 209 бібліографічних описів. Бібліографічний покажчик створено на базі традиційних та електронного каталогів станом на 01.02.2017 р., місце зберігання джерел – фонди та електронні колекції наукової бібліотеки ЗНУ. Покажчик можна завантажити з електронної бібліотеки на веб-сторінці наукової бібліотеки: (http://ebooks.znu.edu.ua/files/Bibpokazhchik/2017gerb.doc).
Зал електронних ресурсів наукової бібліотеки (2-й навч. корпус, кімн. № 126) запрошує на перегляд візуальних матеріалів. Архівні документи з питання створення Державного Гербу України наведені на сайті Українського інституту національної пам’яті (http://www.memory.gov.ua/publication/derzhavnii-gerb-ukraini).
Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

Наукова бібліотека

Схожі новини