Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулась нарада щодо діяльності спеціалізованих вчених рад

У ЗНУ відбулась нарада щодо діяльності спеціалізованих вчених рад

У ЗНУ відбулась нарада щодо діяльності спеціалізованих вчених рад
20.02.2017 09:43 Все Головні новини Відділ аспірантури і докторантури спеціалізовані вчені ради нарада

Сімнадцятого лютого в Запорізькому національному університеті під головуванням ректора Миколи Фролова відбулася нарада щодо діяльності спеціалізованих вчених рад нашого вишу. У заході взяли участь: проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, завідувач відділу аспірантури і докторантури Юрій Каганов, голови спецрад: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура та декани Тетяна Коломоєць (юридичний факультет), Алла Череп (економічний факультет), Максим Лепський (факультет соціології та управління), заступники голів спецрад, професори Віктор Грищак, Юрій Зацний, вчені і технічні секретарі.

Актуальність проведення такої наради зумовлена активним розвитком мережі спецрад в університеті. На сьогодні в ЗНУ функціонує сім спеціалізованих вчених рад із правом проведення захисту дисертацій із десяти спеціальностей. Варто відзначити, що чотири спецради досягли високого докторського рівня.
Під час наради Микола Фролов наголосив, що ректорат визнає автономні академічні права спеціалізованих вчених рад й усіляко сприяє їх подальшому розвитку, вбачаючи у цьому одне з ключових джерел поповнення кадрового потенціалу вишу. Разом із тим, ректор університету акцентував увагу на відповідальності усіх учасників атестаційного процесу щодо високого рівня вимогливості під час експертизи дисертацій, запобігання академічного плагіату у дослідженнях, суворого дотримання нормативних вимог МОН України.
Микола Фролов поінформував присутніх, що за результатами наради представників Запорізького національного університету з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, яка відбулась у грудні 2016 р., пропозиції нашого закладу щодо створення загальнонаціональної української наукометричної включили до середньострокового плану дій уряду. У вересні 2017 р. в університеті запланували проведення науково-практичної конференції «Підготовка докторів філософії (PhD) в умовах реформування вищої освіти» за участю працівників МОН України, що має стати майданчиком для формулювання дієвих рекомендацій для вироблення державної політики у галузі підготовки та атестації науково-педагогічних кадрів.
У своєму виступі проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук зупинився на питаннях кадрового забезпечення спеціалізованих вчених рад, платних послуг, що пов’язані з проведенням захистів дисертацій, матеріального забезпечення діяльності рад, аспектах документообігу. Геннадій Миколайович наголосив, що важливим показником роботи спецрад у минулому році стало затвердження всіх їх рішень МОН України.
Завідувач відділу аспірантури і докторантури Юрій Каганов нагадав, що вже рік в університеті діє Положення про порядок подання і розгляду документів у спеціалізованих вчених радах Запорізького національного університету, яке продемонструвало свою дієвість і продуктивність. Юрій Олегович повідомив про деякі новації, пов’язані з практичною діяльністю спецрад, зокрема впровадження нового ДСТУ, що регламентує оформлення бібліографії, можливість електронної перевірки облікових карток дисертацій через сайт Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації тощо.
Учасники наради обговорили окремі аспекти виконання у виші норм Закону України «Про вищу освіту» і наказу МОН України щодо оприлюднення текстів дисертацій, авторефератів і відгуків офіційних опонентів, а також різні аспекти апробації дисертаційних досліджень. Науковці висловили стурбованість нормативно-правовими колізіями, пов’язаними з діяльністю Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Наприкінці заходу Геннадій Васильчук окреслив перспективи подальшого розвитку спеціалізованих вчених рад, зокрема утворення нової спецради з державного управління.

Відділ аспірантури і докторантури

Схожі новини