Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ згуртував близько 800 старшокласників, які долучилися до Малої академії наук

ЗНУ згуртував близько 800 старшокласників, які долучилися до Малої академії наук

ЗНУ згуртував близько 800 старшокласників, які долучилися до Малої академії наук
20.02.2017 14:10 Все Головні новини відділ доуніверситетської підготовки Мала академія наук профорієнтаційна діяльність

Вчора, дев’ятнадцятого лютого, на базі Запорізького національного університету відбувся ІІ обласний етап щорічного Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Близько 800 старшокласників зі шкіл Запоріжжя та Запорізької області взяли участь в інтелектуальному змаганні, за результатами якого кращі з них отримають можливість захищати свої наукові роботи на всеукраїнських засіданнях секцій МАН.

У заході взяли участь представники адміністрації, зокрема проректор із науково-педагогічної роботи Володимир Волков, помічник ректора Наталія Воронова, декани факультетів: Ольга Пономаренко (факультет соціальної педагогіки та психології), Микола Маліков (факультет фізичного виховання), Тетяна Коломоєць (юридичний факультет), Тамара Хом’як (філологічний факультет), Сергій Гоменюк (математичний факультет), Віталій Горбенко (фізичний факультет) та інші.
Захист учнівських робіт учасниками конкурсу проходив на базі навчальних корпусів ЗНУ №№ 1, 2, 3 і 5. Відповідальними за проведення заходу стали заступники деканів із профорієнтаційної роботи: Ірина Даценко (фізичний факультет), Олеся Слижук (філологічний факультет), Валерій Горбань (біологічний факультет) і Станіслав Черкасов (історичний факультет). Вони організували проведення заходу спільно з відповідальними особами-представниками Запорізького обласного відділення МАН України та відділом доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування.
На початку заходу учнівську молодь привітав проректор із науково-педагогічної роботи Володимир Волков, який зазначив, що всі вони – вже переможці, адже змогли показати кращі результати серед однолітків у попередньому етапі. Він побажав учасникам засідання подальшої натхненної праці та успішної побудови кар’єри, зокрема в галузі науки. Також до юних науковців із привітальним словом звернулася віце-президент Запорізького відділення МАН України, професор Валентина Бовт, яка зазначила, що для багатьох учасників Малої академії наук попередніх років їхня наукова робота надала можливість вступити на обрану спеціальність у престижному виші, а після отримання вищої освіти – продовжити будувати успішну кар’єру.
В урочистому відкритті роботи МАН взяла участь начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська. Вона побажала успіхів та перемоги всім учасникам, а також запросила учнів 11 класів на інноваційний цьогорічний конкурс «Ректорські учнівські олімпіади». Крім того, вона розповіла про безкоштовні тренінги із зовнішнього незалежного оцінювання на базі ЗНУ, які відбудуться вже в березні цього року.
Учасники ІІ етапу обласного конкурсу МАН захищали роботи за напрямками: «відділення історії, філософії та суспільствознавства», «відділення наук про Землю», «відділення мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства», «відділення хімії та біології, екології та аграрних наук», «відділення технічних наук, фізики та астрономії, математики, економіки, комп'ютерних наук». Усі члени журі, серед яких було чимало представників ЗНУ, відзначили високий рівень підготовки старшокласників та їхню вмотивованість і прагнення до перемоги.
Представник департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Оксана Устименко, коментуючи перебіг заходу, відзначила доброзичливу і гостинну атмосферу, яка панує в ЗНУ. Також вона відзначила важливість плідної співпраці між Запорізьким відділенням Малої академії наук України та Запорізького національного університету вже понад 25 років. Доповідач подякувала представникам вишу за самовіддану працю та прагнення створити максимально комфортні умови задля того, аби старшокласники області змогли розкрити свій науковий потенціал.

Відділ доуніверситетської підготовки,
профорієнтації та працевлаштування

Схожі новини