Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Близько 360 абітурієнтів завітали до університету на підсумкову інформаційно-консультаційну зустріч «Вступ-2017»

Близько 360 абітурієнтів завітали до університету на підсумкову інформаційно-консультаційну зустріч «Вступ-2017»

Близько 360 абітурієнтів завітали до університету на підсумкову інформаційно-консультаційну зустріч «Вступ-2017»
27.02.2017 16:11 Все Головні новини Університет профорієнтаційна діяльність інформаційно-консультаційна зустріч відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування приймальна комісія

У Запорізькому національному університеті успішно реалізується ініційована ректором Миколою Фроловим Концепція профорієнтаційної діяльності. Викладачі, співробітники і студенти вишу великого значення надають плідній співпраці з цьогорічними вступниками міста й області. Представники ЗНУ намагаються надати майбутнім абітурієнтам вичерпну інформацію про вищий навчальний заклад, переваги навчання в ньому, сучасний освітній процес, кадровий потенціал та матеріальну технічну базу вишу, перспективи, які відкриваються перед його випускниками. Не менш важливим напрямком роботи зі старшокласниками загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладів середньої ланки освіти, студентами вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, випускників шкіл минулих років є консультаційні зустрічі. Інформація про те, як найефективніше підготуватися до ЗНО та успішно скласти тестування, а також про особливості цьогорічної вступної кампанії користується неабиякою популярністю серед молоді.

Так, двадцять шостого лютого на масштабну інформаційну-консультаційну зустріч «Вступ-2017» завітали близько 360 абітурієнтів та їхніх батьків. Гостей вишу привабила можливість водночас ближче познайомитися з викладачами та студентами ЗНУ, побувати на екскурсії студмістечком, та, головне, більше дізнатися про найактуальніші для цьогорічних випускників питання про вступ-2017. Зокрема, вони змогли почути відповіді на всі запитання від почесних гостей університету: директора Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марини Горбенко-Хвастунової та директора Запорізького обласного науково-методичного центру моніторингу якості освіти Світлани Павлової.
Ведучі заходу – студент факультету соціології та управління Едуард Бойко та студентка факультету іноземної філології Влада Орлова – привітали присутніх на заході та висловили сподівання побачити їх першого вересня вже студентами ЗНУ. Вони запросили до слова проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гуру. У своєму привітанні проректор охарактеризував етапи складання зовнішнього незалежного оцінювання, вибору університету, в якому можна отримати якісну вищу освіту, та успішного вступу. Олександр Гура наголосив, що у цьому випадку суттєвим складником успіху вступників є їхня проінформованість. Саме тому колектив Запорізького національного університету спільно зі співробітниками Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти започаткували і проводять інформаційно-консультативні зустрічі, які допомагають абітурієнтам зорієнтуватися в новаціях, пов’язаних із цьогорічною вступною кампанією. «Сподіваюся, що ви підійдете до вибору вищого навчального закладу свідомо і першим пріоритетом поставите Запорізький найкращий університет. А ми, колектив цього державного вищого навчального закладу IV рівня акредитації, докладемо всіх зусиль, аби у його стінах ви отримали якісну сучасну вищу освіту», – наголосив він.
Під час виступу Марина Горбенко-Хвастунова зазначила, що станом на 26 лютого вже 2,5 тисячі абітурієнти Запорізької області зареєструвалися задля складання зовнішнього незалежного оцінювання в основну сесію. Вона застерегла присутніх на заході, що задля уникнення непорозумінь не варто відкладати збір та надсилання документів, необхідних для участі в ЗНО, на останні дні встановленого терміна (до 17 березня). Також вона порадила їм відповідально поставитися до вибору предметів, з яких потрібно скласти зовнішнє незалежне оцінювання. Доповідач перерахувала категорії, які мають право брати участь у додатковій сесії ЗНО, та висвітлила низку інших важливих питань, пов’язаних із участю випускників шкіл у зовнішньому незалежному оцінюванні.
Світлана Павлова закцентувала увагу присутніх на тому, що частина предметів ЗНО (українська мова та література, а також математика чи історія України за вибором) водночас зараховується як державна підсумкова атестація, тож оцінки за них будуть внесені до атестату. Саме тому ці предмети потребують особливої уваги. Крім того, вона розглянула типові помилки, які заважають успішному проходженню тестування. Зокрема, вона попросила уважно читати права та обов’язки, розміщені на бюлетені, які отримує кожен, хто складає ЗНО та обов’язково їх дотримуватись. Також вона подякувала представникам Запорізького національного університету за те, що вони роблять дуже важливу справу, допомагаючи цьогорічним абітурієнтам стати студентами вищих навчальних закладів.
Ведучі заходу запросили на сцену начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлію Паскевську та відповідального секретаря приймальної комісії Даміра Бікулова. При цьому присутнім нагадали що впродовж навчального року відбулася низка профорієнтаційних зустрічей під керівництвом співробітників цих відділів. Більше 1000 осіб – старшокласників міста й області та їхніх батьків, співробітників навчальних закладів та провідних підприємств міста – отримали усю необхідну інформацію про навчання в ЗНУ, а також про особливості цьогорічної вступної кампанії.
Юлія Паскевська і Дамір Бікулов у невимушеному форматі діалогу на конкретних простих прикладах розповіли присутнім про найважливіші новації цьогорічної вступної кампанії. Зокрема, вони розглянули переваги, які надає абітурієнтам навчання на підготовчих курсах, форму подачі заяв, пріоритетність обраних вишів та кількість вищих навчальних закладів і спеціальностей, на які вступники можуть подати заяви на бюджетну форму навчання, терміни проходження вступної кампанії тощо. Також вони закликали абітурієнтів за потреби скористатися послугами консультаційного центру, що діє на базі університету. Там вони не лише отримають вичерпну відповідь на всі питання, але й практичну допомогу у вигляді перевірки документів, потрібних для реєстрації задля участі в сесії ЗНО чи створення віртуального кабінету абітурієнта, з якого треба відсилати заявки до вподобаних вишів.
Чимало учасників університету скористалися можливістю поставити запитання, пов’язані зі вступною кампаніє або під час загальних зборів, або упродовж дня, завітавши до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування та до співробітників підготовчих курсів. Також багато абітурієнтів скористалися можливістю ближче познайомитися із вподобаними факультетами, їхніми викладачами та студентами, оглянути навчальні корпуси та територію студмістечка Запорізького національного університету.
Одинадцятикласниця Запорізької загальноосвітнього багатопрофільного навчально-виховного комплексу № 106 Поліна Лисенко вже визначилась із майбутньою професією. Вона мріє вступити до Запорізького національного університету на «Театральне мистецтво». Тож вона завітала на зустріч із конкретними запитаннями щодо особливостей вступу на омріяну спеціальність й залишилася дуже задоволеною від заходу, отримавши на них вичерпну відповідь. Анна Боєвець із цього ж навчального закладу дізналася про консультаційну зустріч від директора, яка порадила абітурієнтам скористатися можливістю отримати додаткову інформацію про сесію складання ЗНО. За словами старшокласниці, вона ще не визначилась із майбутнім фахом, тож зраділа нагоді не лише прослухати відповіді на актуальні питання, але й оглянути навчальні корпуси вишу, поспілкуватися з його викладачами і студентами.
Андрій Забута із Запорізького багатопрофільного ліцею «Перспектива» почув про цей захід від завуча, крім того, його друзі також зацікавилися можливістю отримати консультацію від викладачів університету із важливих для них питань. Юнак упевнений, що його професія буде пов’язана з «точними» наука, тож його цікавили як алгоритм вдалого складання ЗНО, так і можливі зміни у «Правилах прийому» саме на ці спеціальності.
Крістіна Пилипенко із Антонівського навчального виховного комплексу (Вільнянський район, Запорізька область) відвідує підготовчі курси ЗНУ. Саме там вона не лише отримує багато важливої інформації, яка допомагає готуватися до ЗНО, а ще й дізнається про цікаві та корисні заходи, які відбуваються в нашому виші та розраховані на абітурієнтів. Зокрема, на курсах повідомили і про цю консультаційну зустріч. Вона вже побувала минулого року восени на Дні абітурієнта й ознайомилась із матеріально-технічною базою факультету іноземної філології. Однак і цього разу, за її словами, розповіді викладачів та студентів були дуже інформативні та захопливі. Учню 11 класу Запорізького ліцею № 62 Андрію Курбатову порадили завітати на цей захід батьки. Вони ж довідалися про таку можливість більше дізнатися про правила складання ЗНО під час батьківських зборів, на які завітали представники вишу. Андрій ще не остаточно визначився із ВНЗ, де хоче здобути вищу освіту, тож із великим зацікавленням вислухав усю інформацію про освітній процес, наукову діяльність, дозвілля та академічну мобільність від самих студентів вишу. Особливо йому сподобалося, що про університет розповідають не лише викладачі та співробітники вишу, але й студенти.
Також більшість учасників заходу запевнили, що вони обов’язково скористаються можливостями, які відкриває перед ними Запорізький національний університет. Вони збираються взяти участь у безкоштовних пробних тренінгах із зовнішнього незалежного оцінювання, які відбуватимуться на базі ЗНУ в березні. Крім того, абітурієнти запланували відвідати День відкритих дверей у нашому виші у квітні.

Таміла Тарасенко,
Анна Расторгуєва

Схожі новини