Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проблема ВІЛ/СНІДу очима молодих науковців ЗНУ

Проблема ВІЛ/СНІДу очима молодих науковців ЗНУ

12.12.2007 10:09

Вже другий рік Наукове студентське товариство Запорізького національного до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом проводить круглий стіл «ВІЛ/СНІД: погляд у майбутнє». Молоді науковці нашого університету не лише прагнуть привернути увагу громадськості, зокрема, своїх колег та викладачів, до епідеміологічної загрози, що нависла над нашою країною, але й знайти новий погляд, на здавалося б, добре досліджену та загальновідому проблему.

Цьогорічне проведення круглого столу відзначалося тим, що на ньому крім представників усіх факультетських наукових товариств та почесних гостей - проректора з навчальної роботи Олександра Бондаря, помічника ректора з виховної роботи Наталії Воронової, начальника виховного відділу Олексія Фурси та викладачів факультету соціальної педагогіки і психології Наталії Заверіко та Тетяни Головань, - до обговорення проблем ВІЛ/СНІДу запросили представників громадських організацій. До нашого університету завітали голова Обласної організації Червоно Хреста Костянтин Сілін, представник Запорізького міського центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді Марина Повшенко та представник організації ЛЖВ (Людей, що живуть з ВІЛ) Роман Савченко. Що важливо, гості не лише спілкувалися на рівні із нашими студентами та були вдячні їм за спробу знайти новий підхід до вирішення актуальної суспільної проблеми, але й відзначили високий рівень організації заходу та гарну підготовку всіх його учасників. Також їх зацікавила виставка літератури, присвячена різноманітним аспектам вивчення та подолання проблемам ВІЛ/СНІДу, підготовлена колективом Наукової бібліотеки нашого університету.
Під час заходу було зроблено немало спроб подолати стереотипи, що панують в суспільстві стосовно ВІЛ-позитивних людей. Крім дещо несподіваної, хоч і гарно аргументованої думки ще одних гостей заходу – учнів багатопрофільного ліцею №99 , про те, що вірусу імунодефіциту як такого взагалі не існує, а хворі на нього помирають від інших хвороб та неправильного лікування, під час круглого столу висловили немало цікавих пропозицій, що більш відповідають традиційній точці зору. Так, Світлану Жулідову з філологічного факультету зацікавила роль сучасної літератури у вирішення проблеми поширення небезпечної хвороби, майбутню журналістку Ірину Космач зацікавила тема ВІЛ/СНІДу на сторінках студентської преси. Студенти юридичного факультету Катерина Самойловська та Олександра Вельможко розповіли присутнім про правовий захист людей, хворих на СНІД, а Сергій Янько з біологічного факультету дослідив процес розвитку ВІЛ з медико-біологічної точки зору. Майбутні соціальні педагоги Тетяна Сальникова та Ольга Долгих зупинилися на особливостях профілактики ВІЛ-інфекції в притулках для неповнолітніх, а студентка факультету фізичного виховання Євгенія Пономаренко підкреслила важливість інформації про цю хворобу в нашому житті.
Усі вони отримали Почесні грамоти із рук голови Наукового студентського товариства ЗНУ Катерини Сіріньок. Кращою присутні визнали доповідь майбутньої журналістки Ірини Космач. Як кращі, були відзначені також наукові роботи студентки філологічного факультету Валентину Стефутінової та представниці біологічного факультету Ангеліни Черемис. Крім того, за саму ідею проведення круглого столу, його організацію та проведення відзначили студентку факультету СПП Тетяну Драніцину, за активну участь у проведені заходу – студента факультету ФСУ Андрія Горбенка. Відзначили також зам відео ролик, присвячений ставленню до ВІЛ - позитивних людей у суспільстві, студентку факультету журналістики Олену Волкову.

Таміла ТАРАСЕНКО