Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Прес-конференція сестер Тельнюк у ЗНУ

Прес-конференція сестер Тельнюк у ЗНУ

17.12.2007 13:57

У Запорізькому національному університеті провели прес-конференцію Галини та Лесі Тельнюк – учасниць благодійної акції «Літературно-музичний проект ТЕЛЬНЮК: сестри», організованої Управлінням освіти та науки Запорізької міської ради, благодійним фондом «Єдність» за майбутнє» та Театром авторської пісні.

Викладачі та студенти ЗНУ і ЗНТУ, представники прес-центру нашого ВНЗ, а також журналісти місцевих ЗМІ мали нагоду краще ознайомитися із творчістю сестер Тельнюк, поставити їм запитання, а також переглянути два кліпи на їхні пісні, випущені студією звукозапису Тараса Хомича. Сам дует доньок Станіслава Тельнюка – відомого українського поета і літературознавця, до речі, нашого земляка, виник ще у 1986 році у Києві. Вперше Галя і Леся Тельнюк завітали до нашого міста у 1991 році, під час другого фестивалю «Червона рута». Також вони були тут під час гастролей Львівського драматичного театру ім. Марії Заньковецької із постановкою їхнього спектаклю «Український буржуазний націоналіст», який свого часу викликав великий резонанс. І, за словами самих сестер, у них склалося найкраще враження про наше місто, тому вони з радістю відгукнулися на пропозицію організаторів зустрічі провести в Запоріжжі презентацію свого альбому «Жовта кульбаба» та поспілкуватися з місцевими шанувальниками.

Звертаючись до аудиторії, один з ініціаторів зустрічі, керівник Запорізького театру авторської пісні Олена Алексєєва відзначила, що приїзд Галі та Лесі Тельнюк до Запоріжжя – частина довготривалої благодійної акції, у якій беруть участь представники театру разом із фондом «Єдність за майбутнє». Завдяки благодійним внескам глядачів талановиті та обдаровані діти-сироти та діти-інваліди мають змогу отримати безкоштовні квитки на концерти багатьох відомих колективів. Олена Іванівна подякувала студентам двом найбільшим ВНЗ Запоріжжя - ЗНУ та ЗНТУ, за участь у цій акції. До речі, під час зустрічі відзначили і той факт, що сестри Тельнюк на Україні вже можуть потрапити до книги рекордів Гінеса за кількістю благодійних концертів.

Незважаючи на досить солідну дискографію (а зараз вже готується до виходу десятий альбом цього гурту – «По обидві сторони Сонця і Місяця») і на численні гастрольні тури Канадою, Росією, Англією, Ірландією, Польщею та США, цей дует маловідомий широкому загалу на Батьківщині. Причина цього – у «неформаті» їхньою музики (Саме так мотивував свою відмову від їхнього кліпу «Вечірник» телеканал «М-1»).

Справа в тому, що кожен новий альбом сестер – це своєрідний творчий експеримент, проба нового стилю, як у виборі текстів, так і музичного супроводу «від акустично-академічної суворості до фольк-рокової свободи», як визначають вони самі палітру своєї творчості. Справа в тому, що у створенні своїх пісень вони відштовхуються від віршів, які написала Галя, та від творів відомих вітчизняних поетів. У цьому полягають певні труднощі під час закордонних гастролей, адже, відчуваючи себе зобов’язаними презентувати не лише себе, але й тих митців, на чиї слова створені їхні пісні, часто перед піснею Галя та Леся коротко переповідають аудиторії англійською мовою її зміст, а при потребі - і якісь біографічні відомості про авторів текстів.

У подальших планах учасників проекту «ТЕЛЬНЮК: сестри», а до його складу, крім самих виконавиць, входять музиканти, які є рівноправними учасниками дійства, подальше вдосконалення своєї майстерності, а також випуск чергового альбому.

Таміла ТАРАСЕНКО, Ігор САМОКИШ