Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології провели методичний-семінар практикум для вчителів іноземних мов

На факультеті іноземної філології провели методичний-семінар практикум для вчителів іноземних мов

На факультеті іноземної філології провели методичний-семінар практикум для вчителів іноземних мов
27.03.2017 13:51 Все Головні новини Факультети Іноземної філології

27 березня на факультеті іноземної філології відбувся 24-й методичний семінар-практикум вчителів іноземних мов «Сучасні технології навчання іноземних мов на перехресті культур та цивілізацій». Захід відвідали близько 120 вчителів міста Запоріжжя та області, викладачів Запорізького національного університету та слухачів, що цікавляться сучасними тенденціями викладання іноземних мов.

Такі методичні заходи на факультеті проводяться традиційно двічі на рік спільно із Науково-методичним центром Департаменту освіти і науки Запорізької міської влади. Головна мета такої співпраці – встановлення наступно-перспективних зв’язків у навчанні іноземним мовам у форматі «школа – вищий навчальний заклад».
Традиційно робота на семінарі проходить у секціях з англійської, французької і німецької мов. Цього року організатори заходу створили умови для функціонування також секції з іспанської мови, роботу в якій проводили доценти кафедри романської філології Оксана Тєлкова, Марія Биба, запропонувавши до обговорення питання використання мультимедійних засобів у процесі навчання іспанській мові. А доцент кафедри романської філології Надія Стрюкова та старший викладач цієї ж кафедри Ганна Клименко розглядали особливості викладання умовного способу в рамках шкільного курсу іспанської мови.
Викладачі англійської мови обговорювали ігрові прийоми у навчанні старшокласників англійської мови (керівник секції – доцент кафедри англійської філології Олена Лужаниця); розглядали практичні поради щодо використання пісень, віршів та ігор під час викладання англійської мови учням початкових класів (6-10 років) на прикладах з НМК Super Minds разом із доцентом кафедри іноземних мов професійного спрямування Світланою Лятуринською; доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Прус зібрала колег на круглий стіл, присвячений актуальним питанням мультикультуралізму та його відображенню в американському варіанті англійської мови, характерним відносинам між етнічними спільнотами та їхнім відтворенням в мові (Spanglish, Japlish, Black English, тощо).
Велику аудиторію викладачів англійської мови зібрав майстер-клас спеціально запрошеного методиста видавництва Pearson, сертифікованого екзаменатора міжнародних іспитів Генадія Білоуса, який презентував сучасні прийоми активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках іноземної мови із залученням різноманітних мультимедійних технологій. Під час зустрічі присутні не тільки мали змогу ознайомитись із оглядом прийомів роботи на основі сучасних підручників, але й апробувати їх на практиці безпосередньо в аудиторії. Майстер-клас проводився англійською мовою та мав інтерактивний характер.
Старший викладач кафедри викладання другої іноземної мови та викладач цієї ж кафедри Марина Трофименко запросили колег до дискусії щодо різних фрагментів використання інтерактивних технологій, а саме: рольових ігор, інтелектуальних карт, театральних прийомів та інших ігрових елементів, які сприяють ефективності та інтенсифікації процесу навчання французької мови. До речі, під керівництвом Марини Юріївни на факультеті іноземної мови започатковано іншомовну театральну анімаційну студію. Робота викладачів німецької мови була присвячена презентації та обговоренню особливостей використання індуктивного методу навчання у процесі вивчення німецької мови. Автор заняття, старший викладач кафедри німецької філології та перекладу Наталія Шапочка, розглянула нову концепцію залучення індуктивних елементів навчання до формування німецькомовної комунікативної компетенції.
Особливістю проведення таких семінарів-практикумів є залучення носіїв мови. Цього разу із учасниками працювали представники Америки, Німеччини, Франції.
Так, Сенека Райан, представник U.S. Department of State-sponsored English Language Fellow (США), в інтерактивній формі опрацювала сучасні стратегії іншомовної читацької та мовленнєвої діяльності на уроках іноземної мови, залучивши до роботи всіх присутніх в аудиторії. А журналіст із Франції, наразі викладач кафедри романської філології, Жан-Люк Ісселе презентував та обговорив з колегами президентські вибори у Франції, тенденції електорального процесу та видатні персоналії на політичному рингу, а також залучив викладачів французької мови у рольову гру, присвячену виборчому процесу.
Постійний партнер факультету іноземної філології, ст. викладач-перекладач із Німеччини Герберт Шонеманн взяв участь у роботі секції з німецької мови щодо індуктивних методів навчання німецькій мові.
Учасники семінару дали високу оцінку заходу за можливість обговорити сучасні тенденції викладання іноземних мов, залучення у роботу з носіями мов, а також висловили вдячність представнику Науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської влади Ірині Нагорновій, декану факультету іноземної філології, доценту Галині Морошкіній, організатору семінарів-практикумів, доценту Ользі Каніболоцькій.

Ганна Ваніна