Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам ЗНУ прочитали лекцію, присвячену темі «Жахи»

Студентам ЗНУ прочитали лекцію, присвячену темі «Жахи»

Студентам ЗНУ прочитали лекцію, присвячену темі «Жахи»
31.03.2017 08:55 Все Головні новини Лекторій ЗНУ Жахи

Тридцятого березня для студентів Запорізького національного університету в рамках проекту Студентської ради ЗНУ «Лекторій ЗНУ» була організована восьма лекція, яка без сумнівів здивувала вcіх, адже була присвячена темі «Жахи».

Спікером цієї лекції виступив студент, засновник хорор-проекту "Крамничка жахіть" (проекту, спрямованого на розвиток хорор культури), куратор однойменного альманаху та справжній експерт у жанрі хорор Валентин Москівець.
Нагадаємо, що «Лекторій ЗНУ» – проект Студентської ради ЗНУ, який об'єднує досвідчених професіоналів та пропонує періодично відвідувати лекції від справжніх професіоналів і кращих умів міста. Серед спікерів проекту – кращі студенти, випускники, викладачі, громадські діячі міського, обласного та всеукраїнського рівнів.
Під час зустрічі із студентами спікер поділився своїми роздумами щодо стану хорору в сучасній літературі, кліше у жанрі жахів, історії створення одного з перших збірників в Україні "Крамничка жахіть". Він детально пояснив ідею створення друкованого альманаху, основні стадії його створення, друк та продаж, технічний бік процесу, роботу над дизайном та ілюстраціями. До речі, незабаром творці цього проекту планують видати 2 збірник, більш об’ємний та зробити його видання на регулярній основі.
Також Валентин Москівець розповів про сучасну українську хорор-літературу, її перспективи, недоліки та позитивні сторони, "андеграундну" літературу та українські кіно-хорори, а також про те, як створювався один із перших в Україні збірників жахіть. Загалом, під час лекції була розглянута тема жахів в літературних творах (Л.Дереша та інших творців) кінострічках («Штольня», «Максим Оса», «Лиса гора» та інших).
Так, наприклад спікер запропонував проаналізувати топ 5 найпопулярніших хорор-кліше, або як писати жахи не варто. На його переконання «Жахи» - це те, що здатне змінити людську свідомість, адже страх є природнім почуттям людини в стані стресу, а також звернути увагу на різні соціальні проблеми людства.
Зазначимо, що студенти, які долучились до лекції, активно брали участь в обговоренні всіх анонсованих питань. Наприкінці зустрічі спікер та переможець конкурсу репостів Арсен Пучков від проекту «Лекторій ЗНУ» були відзначені грамотою та ексклюзивним блокнотом з логотипом «Лекторію ЗНУ».

Олена Переверзєва

Схожі новини