Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав представник французького вишу-партнера дю Мен

ЗНУ відвідав представник французького вишу-партнера дю Мен

ЗНУ відвідав представник французького вишу-партнера дю Мен
03.04.2017 16:09 Все Головні новини Міжнародна співпраця дю Мен програма подвійного диплома ФІФ фізичний факультет відділ міжнародних зв’язків

Ректор ЗНУ професор Микола Фролов зустрівся з гостем вишу – паном Ніріном Рандріанантоандро, заступником директора Інституту науки і техніки Університету дю Мен з міжнародного співробітництва, професором з метою обговорення питань подальшої співпраці, зокрема, з питань підготовки подвійного магістерського диплома з фізики. Також під час зустрічі були присутні: проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, декан фізичного факультету Віталій Горбенко, начальник відділу міжнародних зв’язків Наталя Костенко.

Микола Фролов розповів поважному гостю, що в ЗНУ навчається 12,5 тисяч студентів, працює 1300 фахівців, функціонує 15 факультетів, із них 13 – в Запоріжжі, рівень бакалаврату нараховує 43 спеціальності, а магістратури – 46, бюджетна форма навчання сягає 35%, відтак виш є серйозною освітньо-науковою одиницею українського академічного простору. Також Микола Олександрович підкреслив, що Запорізький національний університет високо цінує багаторічну співпрацю з Університетом дю Мен, адже колектив викладачів ЗНУ постійно прагне долучати до викладання носіїв мови. Особливу увагу ректор приділив питанню втіленню у виші Концепції вивчення іноземних мов, яка вже четвертий рік поспіль успішно втілюється у Запорізькому національному університеті. Французька мова посідає почесне місце у цьому проекті (її вивчають 500 осіб). До того ж, одну із європейських мов вивчають як як студенти (впродовж усього свого періоду навчання), так і викладачі (на відповідних курсах).

Своєю чергою, пан Нірін Рандріанантоандро висловив власне бачення перспектив спільної роботи з підготовки подвійного магістерського диплома ЗНУ – дю Мен та умов проходження стажувань та навчання в межах програми мобільності ERASMUS+. Також пан професор коротко окреслив етапи розвитку університету дю Мен, зазначивши, що в ньому навчається 10 тисяч студентів, із них 15% - іноземці. Заступник директора фізичного факультету з міжнародного співробітництва дю Мен відзначив, що їхній виш пишається співпрацею із ЗНУ. Він наголосив, що до Мен першим університетом, котрий встановив співпрацю саме з українським вищим навчальним закладом. Шановний гість розповів, що особисто в його лабораторії навчається три студентки із Запоріжжя, двоє з них э аспырантками та пишуть дисертації, а третя – є магістранткою. Тож французькі викладачі втішені можливістю викладати для таких талановитих і розумних студентів, якими є представники Запорізького національного університету. До того ж, пан Нірін Рандріанантоандро підкреслив, що дю Мен і ЗНУ схожі за своєю філософією, сприйняттям світу, їх єднає спільне бачення розвитку освітнього процесу.

Ректор із гостем також обговорили тенденцію до об’єднання вишів у Франції. Наприклад, освітня корпорація, до якої входить дю Мен включає 17 закладів і нараховує 250 тисяч студентів. Микола Олександрович відзначив, що подібні виклики стоять і перед Україною. І він є прихильником відповідної позиції.

Візит гостя до вишу продовжився екскурсією студмістечком, знайомством з фізичним факультетом, а також проведенням лекції для студентів. Також впродовж тижня гість візьме участь у засіданні тематичного круглого столу задля обговорення наукових проблем та можливостей для подальшого співробітництва, візьме участь у відкритті ІІ етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади зі спеціальності «Французька мова і література» та зустрінеться зі слухачами Французького лінгвістичного центру-учасниками програми «ЗНУ – дю Мен».

 

Марія Канцелярист

 


 

 

Схожі новини