
Вчора у рамках візиту іноземного гостя, професора Університету дю Мен Ніріна Рандріанантоандро відбулася його зустріч із науково-педагогічним складом фізичного факультету ЗНУ та студентами. Пан Рандріанантоандро розповів учасникам зібрання про напрями діяльності представленого ним факультету французького вишу і прочитав лекцію про новітній напрям досліджень – наномагнетизм, який успішно розвивають французькі фізики.
Послухати лекцію, яку вчений з Франції читав англійською мовою, зібралися керівники факультету, завідувачі кафедр, викладачі та студенти. Спочатку лектор коротко розповів присутнім про культуру та розвиток господарства Франції (промисловість, сільське господарство тощо), а потім зупинився на окремих моментах становлення Університету дю Мен. Це доволі молодий виш: заснований він у 1977 році, проте стрімко розвивається і сьогодні тут навчається близько 10 тис студентів, у тому числі з інших країн (студенти, магістранти, аспіранти). Університет має два кампуси, де викладають і займаються науковими дослідженнями 630 професорів. Майже 90% наукових досліджень фінансується за рахунок коштів державного бюджету.
Основною темою лекції та презентації науковця з Франції став новий напрям у дослідженнях – наномагнетизм. Напрям нанотехнологій сьогодні успішно розвивається, а наноматеріали та нанокомпозити використовуються у найрізноманітніших галузях: для створення побутових приладів – смартфонів, плеєрів, різноманітних трансформаторів, а також у медицині, біології, геології та багатьох інших. Професор докладно зупинився на дослідженнях фізиків університету дю Мен, пов’язаних із вивченням властивостей магнетизму різноманітних наноматеріалів та розробкою технологій керування цими властивостями.
Доповідь лектора з Франції викликала неабияку зацікавленість представників ЗНУ. Для студентів корисною інформацією став огляд наукового розвитку закордонного вишу у галузі фізики. Викладачі та науковці фізичного факультету отримали чудову можливість для розвитку співробітництва із французькими колегами, про що була досягнута попередня домовленість. Зокрема, декан фізичного факультету ЗНУ Віталій Горбенко має намір вже у травні відвідати Університет дю Мен і укласти відповідний договір про співпрацю.
Нагадаємо, професор Ніріна Рандріанантоандро є координатором міжнародної програми ERASMUS+ на фізичному факультеті Університету дю Мен, відтак запрошує студентів-фізиків ЗНУ здійснити підготовку на базі французького вишу за програмою подвійного магістерського диплому з фізики. Зокрема, бажання вступити до магістратури дю Мен виявив студент 4 курсу Юрій Радєв. Зараз він інтенсивно готується до випускних державних іспитів, а також вивчає іноземну мову.
Олена Хлистун