Представник Університету дю Мен Нірін Рандріанантоандро високо оцінив академічну атмосферу вишу та знання студентів ЗНУ
У Запорізькому національному університеті упродовж тижня тривав візит заступника директора Інституту науки і техніки Університету дю Мен з міжнародного співробітництва, професора Ніріна Рандріанантоандро. За цей час він прочитав лекцію для студентів фізичного факультету, взяв участь у засіданні круглого столу, присвяченого проблемам магнетизму та наноматеріалів, побував з екскурсією на факультеті іноземної філології, а також взяв участь у відкритті Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Французька мова та література», яка цього року вперше проходить на базі ЗНУ. За словами координатора візиту, декана ФІФ, доцента Галини Морошкіної, перебування в університеті, рівень знань викладачів та студентів, загальна атмосфера, яка панує в нашому освітньому закладі, справила на почесного гостя найприємніше враження.
Галина Морошкіна зазначає, що Нірін Рандріанантоандро перебував у ЗНУ у рамках міжнародної академічної програми обмінів «Erasmus+», що передбачає обміни викладачами та студентами між нашими вишами. І хоча цього року збігає термін дії цієї програми, пан Рандріанантоандро, який, до речі, координує програму у французькому університеті, запевнив, що наш виш вчасно подав заявку на участь у новій програмі та виконав всі необхідні для цього вимоги. Загалом, адміністрація французького вишу вважає Запорізький національний університет надійним партнером і задоволена тим, як просувається реалізація програми подвійного диплома, що діє між університетами. Тому вони будуть раді і надалі співпрацювати із ЗНУ.
Крім взаємодії із представниками фізичного факультету, Нірін Рандріанантоандро побував із екскурсією на факультеті іноземної філології. На нього велике враження справила матеріально-технічна база факультету та технічне обладнання. Почесний гість зазначив, що воно цілком відповідає європейським стандартам із підготовки фахівців у галузі викладання іноземної мови та перекладачів. Крім того, зауважив, що ще в Університеті дю Мен він переконався у гарній підготовці студентів ЗНУ, їхній вмотивованості, прагненні здобути нові знання, а також у тому, наскільки легко наша молодь вдосконалює свою французьку мову, що свідчить про гарну теоретичну базу. Три студенти фізичного факультету нашого вишу на сьогодні працюють в лабораторії під керівництвом Ніріна Рандріанантоандро, а це – найкраще свідчення його високої думки по українську освіту.
Перебування в ЗНУ у рамках міжнародної академічної програми «Erasmus+» остаточно переконало його в найвищому рівні викладання французької мови. Так, під час засідання круглого столу на фізичному факультеті, де представники ФІФ виступали перекладачами, він відзначив випускницю ФІФ, викладача кафедри романської філології та перекладу Надію Опашнюк, а також магістранта цього факультету Максима Руденка. Загалом, почесний гість запевнив, що Максим вражає не лише своїми знаннями, але й своїми людськими якостями, тож він щиро бажає студенту успіхів у побудові кар’єри.
Також Нірін Рандріанантоандро під час відкриття II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Французька мова» (для студентів немовних факультетів) та II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Французька мова і література» (для студентів, які опановують спеціальність «Французька мова та література) поділився тим, наскільки приємне враження на нього справила атмосфера, що панує в університеті на факультеті іноземної філології зокрема. Також він зазначив, що вражений рівнем французької мови українських студентів, подякував їм, що вони обрали для вивчення саме цю мову та запевнив, що у майбутньому цей крок обов’язково призведе їх до успіху.
За його словами, перебування у нашому місті було продуктивним і сповненим гарних вражень. Він подякував керівництву ЗНУ, зокрема його ректору Миколі Фролову, деканам Віталію Горбенко (фізичний факультет) та Галині Морошкіній (ФІФ), фахівцям відділу міжнародних зв’язків, викладачам і студентам вишу за гостинність, відкритість до співпраці, прагнення надавати студентам найсучасніші знання та виховувати їх висококваліфікованими фахівцями. Він висловив сподівання на подальшу, не менш плідну співпрацю між Університетом дю Мен та Запорізьким національним університетом.
Таміла Тарасенко

