Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Всеукраїнська олімпіада з права зібрала у ЗНУ близько 150 студентів провідних вишів України

Всеукраїнська олімпіада з права зібрала у ЗНУ близько 150 студентів провідних вишів України

Всеукраїнська олімпіада з права зібрала у ЗНУ близько 150 студентів провідних вишів України
12.04.2017 14:16 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет освітній процес Всеукраїнська олімпіада з права

 

Сьогодні, дванадцятого квітня, на юридичному факультеті Запорізького національного університету розпочався ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Правознавство». Це – визначна подія не лише для науковців юридичного факультету. але й для всіх представників правничої галузі нашого краю, адже вперше така олімпіада проходить у Запорізькій області. І тим по чесніша місія проводити цей захід саме у Запорізькому національному університеті як провідному освітньому закладі регіону та держави. Серед організаційного комітету та членів журі, котрі будуть оцінювати роботи учасників олімпіади, – обрані науковці провідних вітчизняних вищих навчальних закладів, які готують фахівців із права; посадовці; представники професійних юридичних видань. Усі вони відзначили важливість цього заходу для формування майбутньої правової еліти України.

Організатори заходу мають на меті виявлення, відбір та підтримку студентської обдарованої молоді, розвиток і реалізацію здібностей студентів, стимулювання й активізацію їхньої навчально-пізнавальної і науково-дослідної діяльності, творчої праці. А також – стимулювання педагогічних та науково-педагогічних працівників, підвищення якості підготовки фахівців, системне вдосконалення освітнього процесу, формування кадрового потенціалу для дослідницької, виробничої, адміністративної і підприємницької діяльності.

Про те, якою популярністю користується олімпіада серед студентів, переконливо свідчить той факт, що у ній взяли участь 134 особи із 50 провідних вишів України. Географія учасників була дуже різноманітною: вони завітали до ЗНУ із Київської, Сумської, Одеської, Харківської, Львівської, Закарпатської, Криворізької, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької та інших областей нашої держави. Запорізький національний університет на заході представляли магістранти першого курсу навчання юридичного факультету Станіслав Ульяненко, Микита Жуков й Олександра Максименко.

Під час пленарного засідання із привітальним словом до присутніх звернувся проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він привітав гостей від імені ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова. «Ви всі, учасники олімпіади, – майбутня правова еліта, – наголосив у своєму привітанні проректор. – Сьогодні ви зробили дуже важливий крок на шляху до професійного становлення. Навіть ті з вас, хто не стане переможцями, потім будуть із гордістю згадувати про те. що брали участь в олімпіаді».

Також декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць запросила до слова почесних гостей заходу – заступника голови Запорізької обласної адміністрації, колишнього випускника юридичного факультету Едуарда Гугніна, який запевнив, що усі учасники змагання зробили правильний вибір, вирішивши здобувати вищу освіту в правовій галузі, та в.о. начальника Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області Олексія Долгополова. Останній зачитав привітання Міністра юстиції України Павла Петренка.

Віце-президент Національної академії правових наук України Микола Кучерявенко зазначив, що ЗНУ аж ніяк не випадково став базою для проведення всеукраїнської олімпіади. Адже останні кілька років стабільно серед переможців олімпіад та студентських конкурсів із права – представники цього факультету. Крім того, нещодавно декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць була, першою серед представників юридичних кіл Запоріжжя, обрана членом-кореспондентом Національної академії правових наук України. Почесний гість привітав Тетяну Олександрівну із цим заслуженим почесним званням та вручив, під гучні оплески всіх присутніх, знак члена НАПрНУ.

Також перед аудиторією виступили: президент всеукраїнського видавництва «Юрінком-Інтер», почесний професор ЗНУ Віктор Ковальський, заступник головного редактора юридичного журналу «Право України» Лариса Макаренко, директор Центру німецького права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Роман Мельник і віце-президент Асоціації фахівців із адміністративного права, доцент кафедри адміністративного права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого (м. Харків) Дмитро Лученко.

Усі вони наголосили, що усі учасники олімпіади вже є переможцями, оскільки, завдяки рокам напруженої праці, змогли перемогти в першому турі та здобути міцні знання з права та побажали викластися на повну під час участі в олімпіаді, аби здобути призові місця.

Декан Тетяна Коломоєць ознайомила учасників із правилами проведення олімпіади. Інтелектуальне змагання триватиме у два етапи. Всього упродовж трьох годин триватиме командний тур. Усі представники команд університетів мають відповісти на 200 тестових запитань. За результатами журі визначить команди-переможці. До наступного, індивідуального, туру, пройде 35% учасників. Завтра вони теж повинні будуть відповісти на 100 тестових запитань, аби остаточно стали відомі імена переможців. Вони мають продемонструвати знання із адміністративного права, адміністративного процесуального права, господарського права, господарського процесуального права, а також із екологічного, конституційного, кримінального, міжнародного, трудового права тощо.

При цьому організатори подбали про те, аби забезпечити всім учасникам максимально рівні умови та неупередженість при оцінці їхніх робіт. Усі роботи студентів, де мають бути поставлені однакові позначки біля правильних відповідей однаковим чорнилом, будуть зашифровані. Фото- та відеозйомка процесу написання робіт буде оприлюднена на спеціально створеному для цього сайті, де висвітлюються всі етапи проведення олімпіади – від організаційного до нагородження переможців. Перебіг олімпіади буде висвітлено у провідних електронних та паперових вітчизняних правових виданнях.

Крім напруженої боротьби, на юних правознавців чекає знайомство із Запоріжжям, адже організатори подбали, щоб перебування у нашому місті залишило у студентів найприємніше враження.

А під час церемонії нагородження на кращих знавців права чекають приємні сюрпризи. Крім Дипломів переможців і комплектів навчальної літератури, їм вручать додаткові призи Зокрема, вже анонсовано, що трьом переможцям вручать сертифікати на безкоштовне відвідування курсів німецької мови в Києві. Крім того, провідні юридичні фірмі України висловили згоду надати кращим майбутнім правникам сертифікати з відкритими датами на право пройти на їхній базі юридичну практику.

Імена переможців олімпіади стануть відомі вже завтра о другій половині дня.

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

 

Схожі новини