Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті свої художні та літературознавчі твори презентував письменник Костянтин Сушко

На філологічному факультеті свої художні та літературознавчі твори презентував письменник Костянтин Сушко

На філологічному факультеті свої художні та літературознавчі твори презентував письменник Костянтин Сушко
19.04.2017 09:52 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес зустріч презентація

Нещодавно на філологічний факультет ЗНУ завітав відомий письменник-прозаїк та публіцист, краєзнавець, перекладач, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. Івана Франка Костянтин Сушко. Цього разу він презентував студентам та викладачам університету свої нові твори – книги «Лови на слові, або Чи легко бути читачем?», літературознавчу працю «ТрансМІСІЯ слова» та інші. Модератором творчої зустрічі стала завідувач кафедри українознавства, доцент Ольга Стадніченко. Участь у заході також взяли завідувач кафедри новітньої історії України університету, професор Федір Турченко й запорізький поет і журналіст Олександр Медко.
У своїх книгах Костянтин Сушко приділив увагу літературно-критичним роздумам про сучасний український літературний процес, про життя та діяльність Національної спілки письменників України. На заході підкреслили, що визначною працею автора є «ТрансМІСІЯ слова» – результат майже 15-річної праці. У цій книзі митець здійснив спробу дослідити найсуттєвіші прояви сучасного вітчизняного літературного життя. Аналізуючи твори класиків та сучасних письменників, дослідник намагається розібратися у тенденціях, пов’язаних з творчістю таких видатних особистостей, як Тарас Шевченко, Михайло Лермонтов, Марк Твен, Григір Тютюнник, Нодар Думбадзе, Володимир Сосюра, Володимир Висоцький, Ліна Костенко, Оксана Лятуринська, Василь Моруга, Анатолій Бортняк, Юрій Мушкетик, Борис Олійник, Микола Жулинський, Володимир Яворівський, Павло Мовчан, Анатолій Рекубрацький, Павло Вольвач, Микола Вінграновський, Василь Шкляр, Сергій Борщевський, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Олександр Абліцов, Григорій Лютий та багато інших. У колі авторського інтересу значне місце посіла творчість видатного науковця ЗНУ, академіка Віктора Чабаненка, зокрема провідна тема його творів – територія Великого Лугу і трагедія затоплених сіл при побудові Каховського водосховища. Загалом, книга цікава як для професійних філологів, так і для пересічного читача, адже змушує побачити як літературний процес, так і окремі моменти літературної творчості відомих письменників у незвичному ракурсі.
Після презентації відбулася дискусія з автором, під час якої студенти та викладачі змогли поставити цікаві для них запитання, а також висловити власні думки стосовно творів Костянтина Сушка та обговорити сучасний стан літературного процесу в Україні. Йшлося, зокрема, про якісний рівень творів сучасних письменників та якість самої друкованої продукції.
Цікавилися молоді літератори й досвідом відомого прозаїка, порадами, які можуть стати важливими для становлення молодого письменника. Костянтин Сушко охоче поділився секретами літературної творчості та успіху із молоддю. І водночас наголосив, що справжній письменник не повинен піддаватися впливу тимчасової моди, а сам має впливати на формування поглядів і смаків як читацької аудиторії, так і сучасного йому суспільства.
Філологам були представлені й інші книжки автора – «Зелений мій дім», «Заворожений острів», історичний роман про похід Дарія І на скіфів «Ойкумена» тощо. В обговоренні впливу цього роману на формування суспільної думки взяв участь також знаний історик ЗНУ Федір Турченко. Він висвітлив значення легенди у літературному процесі і її використання задля формування ідеологічної, суспільної та етнічної думки. Також учений вказав на важливість ролі автора літературного твору в цьому суспільному процесі.
Насамкінець зустрічі найактивнішим студентам, які поставили найбільше запитань і продемонстрували власну обізнаність у сучасному літературному процесі, автор подарував книжки із власним підписом і автографом. Подарунки отримали першокурсники Вікторія Телятник, Марія Бондаренко та Олександр Смирнов.

Олена Хлистун

Схожі новини