Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Молоді науковці факультету фізвиховання запропонували нові підходи до викладання

Молоді науковці факультету фізвиховання запропонували нові підходи до викладання

Молоді науковці факультету фізвиховання запропонували нові підходи до викладання
19.04.2017 11:39 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання Факультет фізичного виховання Молода наука – 2017

У рамках проведення у ЗНУ Х університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2017» на факультеті фізичного виховання 12-14 квітня відбулося засідання секції «Фізичне виховання, спорт та здоров’я людини». Наукові проблеми у цьому розділі обговорили студенти та викладачі на чотирьох секціях: «Фізична реабілітація, здоров’я людини та медико-біологічні аспекти фізичного виховання і спорту», «Актуальні аспекти розвитку фізичної культури і спорту на сучасному етапі», «Сучасні проблеми розвитку туризму» та «Проблеми заохочення до занять фізичними вправами студентської молоді».

Керували роботою напряму «Фізична реабілітація, здоров’я людини та медико-біологічні аспекти фізичного виховання і спорту» доктор біологічних наук, професор Надія Богдановська та кандидат медичних наук, доцент Ірина Кальонова. У роботі секції взяли участь 32 молодих науковці. Коло питань, які вони висвітлили, стосувалося можливостей фізичної реабілітації при багатьох захворюваннях опорно-рухового апарату (остеохондроз, ревматоїдний артрит, міжхребцевагрижа, захворювання суглобів, церебральний параліч), а також подолання наслідків травми, корекції постави у підлітків тощо. Йшлося і про можливості корекційного впливу фізичних вправ при специфічних захворюваннях, у тому числі нервової системи, специфічні навантаження з метою відновлення функцій органів шлунково-кишкового траку, видільної системи, методи комплексного оздоровлення організму засобами нетрадиційної фізкультури – пілатес, хатха-йога, аеройога, дельфінотерапія та інші.

Найбільш цікавими доповідями були: «Йоготерапія в системі фізичної реабілітації» студентки 2 курсу Аліни Садової, «Шкідливі звички і здоров’я» другокурсника Євгена Маслова, «Особливості фізичної реабілітації при остеохондрозі» студентки 1 курсу Єлизавети Веремієнко.

Під час засідання підсекції «Актуальні аспекти розвитку фізичної культури і спорту на сучасному етапі», яким керували доктор педагогічних наук, професор Роман Клопов і кандидат біологічних наук, доцент ТамараЧиженок, найбільш актуальними напрямами для обговорення стали: методологія підготовки професійних спортсменів у різних видах спорту, проблеми допінгу в спорті вищих досягнень та причини їх заборони, фактори успішної взаємодії «тренер – спортсмен», а також особливості спортивної підготовки дітей шкільного віку. З цих питань кращими роботами були визнані: доповідь на тему «Проблеми адаптації молодого тренера на початковому етапі роботи» студентки 3курсу ЕПК ЗНУ Діани Гончар, «Історія та особливості європейської програми бально-спортивних танців» та студента 2 курсу факультету фізичного виховання Богдана Шуліка.

Роботу підсекції «Сучасні проблеми розвитку туризму» очолили доктор педагогічних наук, професор Наталія Маковецька та кандидат геологічно-мінералогічних наук, доцент Євген Бортников. Головними питаннями, які обговорили учасники конференції на засіданні, стали проблеми і можливості розвитку різних напрямів туристичної діяльності в Україні. Увагу учасників засідання привернули дослідження студентки 5курсу Вікторії Владенко на тему «Вплив спортивного туризму на розвиток фізичного стану туристів» та студентки 4 курсу Анастасії Дицюри – «Передумови формування стійкого розвитку туризму».

Керівник підсекції «Проблеми заохочення до занять фізичними вправами студентської молоді» – кандидат педагогічних наук, доцент Юрій Гришко звернув увагу на такі особливості досліджень молодих науковців, як зв’язок спортивних досягнень із морально-психологічними установками учнівської та студентської молоді. У доповідях студентів провідною темою стало обговорення проблем фізичного виховання у школі та вищих навчальних закладах. Треба звернути увагу, зокрема, на такі напрями досліджень як вплив спорту та гіподинамії на здоров’я людини, методи заохочення до занять фізичною культурою, емоційні та морально-вольові аспекти у заняттях фізичним вихованням.

Загалом, як відзнаичв декан факультету фізичного виховання, професор Микола Маліков, у цьому році учасники «Молодої науки» плідно попрацювали над розробкою своїх наукових тем. Вони на розгляд наукового товариства представили багато цікавих, інноваційних досліджень, методичних розробок, актуалізували нові підходи до викладання фізичної культури в освітніх закладах різного рівня, а також запропонували різноманітні види туристичної діяльності, які можна розвивати в Україні.

Результати наукових розвідок молодих науковців будуть опубліковані у збірнику наукових праць конференції та у фахових виданнях України.

        

Олена Хлистун,

Світлана Караулова

 

Схожі новини