Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Першим випускникам «БІ – Запоріжжя» вручили почесні сертифікати

Першим випускникам «БІ – Запоріжжя» вручили почесні сертифікати

21.04.2017 17:07 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет «БІ – Запоріжжя» бізнес-інкубатор круглий стіл

Учора, двадцятого квітня, на економічному факультеті ЗНУ відбулося перше у цьому році засідання бізнес-інкубатора «БІ – Запоріжжя». Також у його рамках провели засідання круглого столу з теми: «Бізнес-інкубатори як інструмент забезпечення конкурентоспроможності малого бізнесу».

Окрім студентів у засіданні взяли участь викладачі економічного факультету, представники адміністрації та бізнес-інкубатора «БІ – Запоріжжя», а також гості університету: колеги з інших українських вишів (Національного університету кораблебудування ім. С. Й. Макарова (м. Миколаїв) та Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького). На захід завітали й куратори, які надавали постійну підтримку у створенні й розвитку першого академічного бізнес-інкубатора в області – голова постійної комісії Запорізької обласної ради з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва Людмила Любім, начальник управління розвитку підприємництва Запорізької обласної державної адміністрації Наталя Гончар та генеральний директор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» Володимир Степаненко.
Учасників та гостей засідання привітали проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи університету Олександр Гура та декан економічного факультету Алла Череп. Вони наголосили на важливості таких зустрічей, адже під час них народжуються нові концепції, інноваційні підходи до реалізації задумів у галузі бізнесу, ідеї та розробки. Усі ці моменти створюють умови для зростання економіки України і загального добробуту нації. За статистичними даними, велику частку прибутків до національного бюджету країни складають саме надходження від малого та середнього бізнесу. Присутнім також нагадали про успіхи та досягнення перших інкубантів «БІ – Запоріжжя»: студенти економічного факультету Катерина Зямко, Ірина Тонких, Маргарита Кардашевська, Дмитро Часовенко, Владислав Конєв та Дар’я Пензєва брали участь у битві стартапів. А два з представлених ними бізнес-проектів (Маргарити Кардашевської та Дмитра Часовенка) стали переможцями і вже отримали фінансування на їхню реалізацію. Керівники університету та факультету також висловили слова вдячності представникам державних структур за підтримку та постійну дієву допомогу, що вони надають як для розвитку бізнес-інкубатора, так і задля реалізації планів молодих підприємців.
Підбиваючи підсумки діяльності «БІ – Запоріжжя» протягом минулих майже двох років, Людмила Любім, Наталя Гончар, Володимир Степаненко, а також – керівники бізнес-інкубатора, представники економічного факультету Олександр Череп та Алла Череп – згадували окремі моменти його становлення та розвитку. Сьогодні досвід «першопрохідників» переймають й інші академічні ВНЗ Запорізької області. Зокрема вже створений бізнес-інкубатор на базі ЗДІА, планується відкриття у м.Мелітополі, м.Бердянську тощо. Важливою умовою розвитку бізнес-ідей у рамках функціонування бізнес-інкубаторів при цьому є інтеграція науки та бізнесу, що підкреслили спікери. Вони також запросили молодь приєднатися до цього процесу і ставати бізнес-інкубантами, аби у майбутньому долучитися до розвитку регіональної економіки. Нагадали присутнім і про можливості, які відкриває для усіх, хто прагне долучитися до галузі бізнесу, новостворена платформа науково-виробничого партнерства «Інкуб» (http://incubeplatform.com.ua ).
Треба відзначити, що у цьому році відбувся перший випуск інкубантів, які здійснювали навчання та відшліфовували власні бізнес-ідеї, розвивали проекти і вдосконалювали навички ведення бізнесу на базі «БІ – Запоріжжя». У рамках урочистого підсумкового зібрання фундатори вручили представникам першого випуску бізнес-інкубантів економічного факультету сертифікати, які підтверджують їхній рівень знань у справі ведення власного бізнесу.
У рамках проведення засідання круглого столу з теми: «Бізнес-інкубатори як інструмент забезпечення конкурентоспроможності малого бізнесу» виступили із доповідями студенти старших курсів економічного факультету ЗНУ та представники МДПУ ім. Б. Хмельницького: Оксана Баран, Оксана Дубина, Альона Масляна, Аліна Бондаренко та інші. Вони розглянули історію розвитку бізнес-інкубаторів у світі та в Україні, звернули увагу присутніх на їхні різновиди і завдання, які вони виконують. Зокрема ці структури витупають інструментом, що забезпечує конкурентоспроможність суб’єктів малого бізнесу. Доповідачі також обґрунтували необхідність розвитку мережі бізнес-інкубаторів в Україні для створення умов загального економічного зростання і вказали на методи й шляхи, які сприятимуть збільшенню кількості цих об’єктів та вдосконаленню якості їхнього функціонування.
Організатори також запросили молодь активно долучатися до процесу реалізації власних задумів у галузі малого бізнесу і ставати інкубантами. Адже багато хто із присутніх цього разу брав участь у засіданні бізнес-інкубатора вперше. Тож відтепер вони мають можливість отримати реальну допомогу професіоналів задля реалізації своїх мрій.

Олена Хлистун