Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ФСУ та істфак розповіли, як король потрапив у казку і студент – у свої сни, а факультет фізвиховання довів, що його не змінити

ФСУ та істфак розповіли, як король потрапив у казку і студент – у свої сни, а факультет фізвиховання довів, що його не змінити

ФСУ та істфак розповіли, як король потрапив у казку і студент – у свої сни, а факультет фізвиховання довів, що його не змінити
14.04.2017 15:10 центр культури студвесна ФСУ факультет фізвиховання істфак

Цього року традиційний масштабний й провідний фестиваль весни центру культури Запорізького національного університету триває в оновленому й досить розширеному форматі. Перш за все, нововведення стосуються того факту, що конкурс проходить шість днів. І щодня свої таланти під час проекту представляють факультети-суперники (всього 12 факультетів та Економіко-правничий коледж). До того ж, їхнє змагання починалося ще з музичної перерви на головному студентському майдані, згодом переходило у проведення творчої виставки в холі біля актового залу, а фінішує власне виступом на «Студвесні». Крім того, варто відзначити, що під час проведення виставок тривали благодійні акції зі збору коштів на лікування студентів ЗНУ Катерини Маслій (ФСУ) та Максима Каманова (факультет СПП). За перший тиждень проекту встигли продемонструвати свої таланти студенти біологічного й математичного факультетів, факультету журналістики й філологічного й факультету соціальної педагогіки та психології і фізичного факультету. А новий тиждень відкрився виступами факультету іноземної філології та юридичного факультету та продовжився на п’ятий день шоу факультету соціології та управління, історичного та фізичного виховання.

Оцінювали таланти молоді члени високопрофесійного журі: співак, композитор, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, член журі міжнародних фестивалів та найдобріша людина у світі - Юрій Аврамець; лауреат міжнародних фестивалів, артистка муніципального театру танцю, співзасновник Арт-центру «Прем’єра» й табору "Art Cam" - Юлія Кондрашова; перший віце-містер Запоріжжя, містер Запорізької державної інженерної академії, учасник колективу «Умка», ведучий та редактор програм «Утро с ТВ-5», «Планшет» на каналі «ТВ-5», завидний наречений - Владислав Таран; художній керівник та головний режисер шоу-театру «Профі-арт» - Неліана Ласкарі; художній керівник ансамблю грузинського танцю «Імеді», VIP холостяк славетного міста Запоріжжя - Малхаз Чахвашвили;, художній керівник студії «D.A.L.S.» центру культури - Ірина Василенко; перший віце-містер Запорізького національного університету, капітан команди з футзалу «Надія ЗНУ», учасник команд КВК «Надія ЗНУ», креативний директор компанії «Splesh production», співвласник кафе-бару «Amsterdam», фахівець (фото та відео) центру культури - Антон Осадчук. Головою журі конкурсу була директор центру культури - Юлія Янько.
Факультет соціології та управління обрав темою свого виступу заклик «А що якщо Король ФСУ потрапить у казку?». Велику роботу щодо розробки ідеї та написання сценарію здійснила Анастасія Забуга, якій допомагали Антон Назаренко, Едуард Бойко та Катерина Тарасевич. Чимало сил пішло на створення масштабних декорацій для виступу. Наприклад, учасниці культурно-масового сектору факультету соціології та управління Анастасія Тиква, Катерина Тарасевич, Аліса Отрішко і Лія Мацак зробили основні декорації: замок та природу (дерева, кущі тощо). На це пішло близько 7 днів плідної роботи. Крім того, дівчата зайнялись невеликим декором для кожної сцени сценарію (троянди висотою в два метра, крила для ворона, роги Маліфісенти, 7 кокошників, 7 корон та багато іншого).
Коли настав день виступу усі учасники змогли себе проявити якнайактивніше. Першим «пунктом» шляху молоді була музична перерва. В ній брали участь Катерина Тарасевич, Лія Мацак, Аліса Отрішко та Аліна Павелко. Дівчата показали справжній драйв на студентській площі. Також Едуард Бойко виконав декілька пісень. Вже через декілька годин студенти взяли участь у благодійній виставці. На ній вони представили солодощі, що були виготовлені руками однієї з учасниць культурно-масового сектору Лією Мацак. Згодом студенти проявили неабияку стійкість за лаштунками, хоч хвилювання не полишали юних акторів. Молодь демонструвала повагу один до одного, допомагала у кожній дрібниці. Одним словом, студенти були справжньою факультетською родиною. Серед акторів відзначились: Едуард Бойко, Владислав Омельянченко та Антон Назаренко (він, до речі, підготував з Олександром Бобирем та Катериною Гусак комедійний номер). Окремо представники культурно-масового сектору висловили подяку тим, хто брав участь у танцювальних номерах: таких як вальс та танок на сцені з казки «Несміяна».
Не менш творчо проявили свої таланти й представники історичного факультету. Темою свого виступу вони обрали гасло: «А що, якби сни збувалися?». Сюжет задуму складався з ідеї розповіді про горе-студента Олександра, який готується до іспиту в останню ніч. І ось він вирішує: «краще виспатися». Роль студента зіграв у виступі істфаку Микита Тоцин. Йому на допомогу прийшли супергерої компаній Marvel та DC. Їхні ролі дісталися таким акторам: Капітан Америка – Максим Понікарчик, Флеш – Максим Маркуш, Халк – Іван Калугін, Чорна вдова – Надія Тряпіцина, Харлі Квінн – Катерина Бєлік, Джокер – Руслан Доля, Аквамен – Ілля Кременчуцький, Дедпул – Євген Данильчук.
Відтак, упродовж виступу супергерої сумлінно виконують свою місію – врятувати! В даному випадку – сесію Олександра. Впродовж цього процесу вони «знайомляться» з багатьма реальностями студентського життя: булки за 4,64 грн, декомунізована Радянська/Університетська, а ще – з маршрутчиками: 74-й (Ілля Бовсуновський) та 80-й (Кирило Зуборєв), які змагалися з самим Флешем у швидкості. Геть сильні жарти з метою збереження здоров’я глядачів контролювалися поліцією гумору: Максимом Слюсаренко та Давидом Крисевичем: вони запальним виходом розпалювали дівочі серця.
…Але все ж, це був лише сон. І Олександру таки доведеться складати іспит викладачу Кобзаренку (Олексій Кримов). В перервах цих замальовок глядачам запропонували такі номери: східний танок – Карина Іщенко, танок Харлі та Джокера – Катерина Бєлік та Руслан Доля, пісня – Аліни Брусняк, танок дівчат – Ганна Котелевець, Юлія Тряпіцина, Юлія Папічева, Дарина Гончарова, Надія Тряпіцина, життєвий речитатив – Євген Данильчук, виступ музичного гурту з піснею Nirvana "Rape me" (вокал – Ігор Шапшиц, гітара – Євген Арутюнян, бас-гітара – Володимир Труш, ударні – Стас Брощук). Сценаристами виступу були: Надія Тряпіцина та Дмитро Трюхан, режисером – Надія Тряпіцина.
Нарешті яскравим акордом дня став фінальний виступ студентів факультету фізичного виховання. Вони обіграли тему «А що, якщо фізвиховання – не змінити?...». Вже з початкових етапів – відеозапрошення, афіші та відео для самого виступу, було зрозуміло, що факультет дійсно не змінити. Він сильний не тільки фізично, але й духовно та морально! Це сила духу тієї родини, яку ми бачимо чи то на відео, чи то на виступі фестивалю. Атмосферність передається настільки, що ти вже не можеш всидіти на місці та на деякий час відчуваєш себе частиною факультету. Що ж було сказано темою? Відповіддю були такі тези: це, коли кросівки під вечірню сукню та смокінг; це, коли краса досягається важкими зусиллями у спортзалі, це, коли завжди крутий хіп-хоп, це, коли один за всіх і всі за одного. Та й нарешті – це, коли виходить на сцену, по-справжньому сім'я: вже такі рідні люди, котрі викладаються на повну, з душею та любов’ю до свого факультету.
Важливим етапом «Студвесни» була музперерва. Незважаючи на погодні умови виступ був досить яскравим. Можна було побачити дві сторони розвитку факультету фізичного виховання. Першу – це красу та грацію дівчат у супроводі з хлопцями. Представили танок під дощем: Надія Нагорна, Дар’я Шарова, Вікторія Місюра, Альона Шаталова, Дар’я Федорова, Олена Зяблова, Михайло Коваль, Максим Фомічов. А друга сторона – жартівлива, з танком на райончику: Руслан Саулян, Вікторія Євтушенко, Анастасія Соловйова, Анна Шишова, Максим Фомічов. Крім того, волонтери факультету (Анна Судавцова і Анастасія Соловйова) впродовж дня збирали кошти на лікування студенту факультету фізичного виховання, котрий знаходиться в тяжкому стані – Олегу Мельнику.
А ось головною частиною виступу були сміливі ведучі – Анна Шишова та Ішхан Сарібекян. У двох вокальних номерах виступали – Дар’я Шарова та Анастасія Соловйова. Вокально-інструментальні номери представили гітаристи: Вадим Наростовіцин та Кирило Долгов. У хореографії відзначився колектив "Альоші", що склався вже з осені цього року. Дівчата цього гурту чимало витратили часу на репетиції та тренування. Вони гідно станцювали, ще раз показавши, що танці на факультеті завжди круті та атмосферні. Тож варто відзначити Надію Нагорну, Дар’ю Шарову, Дар’ю Федорову, Альону Шаталову, Вікторію Місюру. Хореографом-постановником номерів виступила Іса Лілонге Аманда. Впродовж виступу жартівливі етюди готували: Руслан Саулян, Максим Фомічов та Маіс Хосровян. Представники студради факультету висловили подяку за спортивний номер гімнастці Ірині Строгоновій. А також сценаристу – Анастасії Соловйовій. Зі звуком і картинкою допомагали: Олександр Лабузенко та Марія Костянецька.
Зверніть увагу, що раптом ви не встигли на виступ улюбленого фестивалю, центр культури подбав про онлайн-трансляцію заходу, а також його постперегляд у будь-який зручний для Вас час на каналі центру культури: https://www.youtube.com/channel/UCn0XaArXcNX6CK_5gqy4o5A
До речі, вже зараз перегляд попередніх днів сягнув півтисячної кількості.
Також до 24 квітня триває інтернет-голосування на приз «Глядацькі симпатії» на сайті http://goodcentre.com.ua/
Крім того, фахівці центру культури вже змонтували відеоролики з конкурсних днів (монтаж – Антон Назаренко, відео – Ілля Гордєєв, Тетяна Деркачьова). Їх можна знайти у пабліках центру в соцмережах чи на сайті: http://goodcentre.com.ua/ Окремі фотоальбоми присвячені конкурсним дням (фото – Артем Герасимов та Марія Пересипко). До того ж, кожен факультет і коледж готували цікаві промо до своїх виступів.
Фіналом «Студвесни» стане її гала-концерт, запланований на 27 квітня.

Марія Канцелярист

Схожі новини