Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час Науково-методичної ради викладачів закликали реалізовувати єдину генеральну лінію розвитку освіти в ЗНУ

24.04.2017 15:48 Все Головні новини Навчальний відділ науково-методична рада

Наприкінці минулого тижня відбулося засідання науково-методичної ради ЗНУ під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури. У заході також взяли участь заступник голови НМР, керівник навчального відділу Людмила Нестеренко, заступники деканів з навчальної роботи та голови науково-методичних рад факультетів.

Головним питанням, якому приділили особливу увагу учасники засідання, було обговорення і затвердження освітніх програм підготовки здобувачів вищої освіти за всіма основними рівнями та спеціальностями. Олександр Гура та Людмила Нестеренко наголосили на необхідності в короткий термін скласти остаточний список освітніх програм, які пропонують факультети університету наступного навчального року своїм абітурієнтам. Незабаром уже стартує вступна кампанія, тож цей перелік мають затвердити на черговому засіданні Вченої ради університету. З цією метою про ступінь готовності та стосовно переліку затверджених на засіданнях факультетських рад списків освітніх програм та спеціалізацій відзвітували представники всіх факультетів університету.

Після звітів та обговорень процедурою голосування під час засідання був затверджений новий перелік освітніх програм. Треба зазначити, що у цьому році до нього додалися деякі нові пункти, а також окремі вже діючі програми отримали нові назви. До речі, за результатами опитувань, які здійснили представники навчального відділу ЗНУ разом із фахівцями центру соціологічних досліджень, виявилося, що велика кількість студентів університету мають бажання отримувати ще й додаткову кваліфікацію, яку їм можуть запропонувати на факультетах вишу.

Під час засідання його учасники розглянуті також інші пункти, пов’язані з організацією освітнього процесу в університеті. Увагу присутніх звернули, зокрема, на необхідність відкорегувати список запитань ректорських контрольних тестів, обговорили моменти, які стосуються оформлення дипломів (назви освітніх програм, спеціалізацій, кваліфікацій тощо), звернули увагу й на необхідність оновлення інформації на сайтах факультетів тощо. Представників факультетів попросили активізувати між собою діалог. Також їх запевнили, що вони матимуть підтримку адміністрації вишу в будь-яких питаннях, які стосуються навчального процесу, аби втілювати єдину генеральну лінію розвитку освіти в ЗНУ.

Представникам факультетів нагадали також про впровадження програми антиплагіату при перевірці робіт студентів і важливість активізувати проектну діяльність. Адже цей напрям не тільки надає можливість заробляти університету кошти, а також має скласти основу для написання дипломних проектів студентів.

Наприкінці засідання його учасники вирішили питання щодо рекомендації до друку навчально-методичної літератури. Крім того, представники навчального відділу відповіли на запитання присутніх. Зокрема, керівник навчального відділу Людмила Нестеренко подякувала всім представникам факультетів за зроблену роботу і звернулася із закликом до тих, хто остаточно не визначився із переліком освітніх програм, терміново доопрацювати завдання. Проректор Олександр Гура, своєю чергою, акцентував увагу присутніх на тому, що до початку вступної кампанії має бути складений остаточний список навчальних дисциплін і затвердженні відповідні навчальні плани.

Олена Хлистун