Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті відзначили кращих читачів

На юридичному факультеті відзначили кращих читачів

На юридичному факультеті відзначили кращих читачів
12.05.2017 15:09 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет наукова бібліотека конкурс

 Учора, одинадцятого травня, на юридичному факультеті ЗНУ відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу «Кращий читач юридичного факультету». Його в цьому році вперше організували та провели разом представники юридичного факультету та співробітники наукової бібліотеки університету. За словами представників юрфаку ЗНУ, такий захід відтепер увійде до переліку добрих факультетських традицій.

Як повідомила на початку заходу декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, запорізькі правники його ідею запозичили у колег із Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Також, за її словами, схожі традиції існують і в закордонних вишах. Метою конкурсу є стимулювання інтересу читачів до користування бібліотечним ресурсом і загалом науковою книгою, першоджерелами, без роботи з якими не може обійтися жоден фахівець.

Учасники зібрання – проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук, в.о. директора наукової бібліотеки ЗНУ Ніна Чала, інші співробітники університетської бібліотеки, викладачі та студенти факультету – схвально відгукнулися про реалізацію такого задуму і навели аргументи на його користь.

Геннадій Миколайович при цьому звернув увагу присутніх на необхідність формування в молоді читацької культури, а також висловив свою точку зору щодо якості самої сучасної друкованої літератури. Ніна Миколаївна у своєму виступі наголосила на прекрасних можливостях, які на сьогодні відкриває наукова бібліотека ЗНУ для своїх користувачів. Окрім численного архівного зібрання друкованих книг, у числі яких представлені й історичні видання (найстаріше датовано 1799 р), у читачів є можливість користуватися електронними книгами, ресурсами інших ВНЗ, до яких бібліотека має доступ. До речі, це стосується закордонних вишів та бібліотечних ресурсів, які відкривають тестові доступи. Окрім того, існують й інші можливості отримати необхідну літературу. Зокрема, майбутніх юристів і їхніх викладачів можуть зацікавити наявні у фондах університету різноманітні акти, складені ще за часів Російської імперії, документи ХVIII-ХІХ століть тощо.

У рамках проведення конкурсу представники юридичного факультету разом із співробітниками наукової бібліотеки здійснили моніторинг активності відвідувачів і виявили найактивніших читачів серед студентів та викладачів цього факультету. Декан Тетяна Коломоєць також проінформувала університетську спільноту, що віднині конкурс набиратиме обертів, його формат буде розширюватися за рахунок уведення різноманітних номінацій. А також – завдяки інтерактивним формам, квестовим завданням, які мають розробити викладачі юридичного факультету, тощо. Загалом показник активності читачів буде враховуватися й при складанні рейтингів як окремих студентів, викладачів, так і кафедр. До речі, представники юридичного факультету вважають, що їхній приклад надихне на проведення такого конкурсу інші факультети вишу.

За результатами моніторингу, цього дня відзначили найактивніших користувачів бібліотеки, серед яких були студенти, аспіранти та викладачі юридичного факультету: доценти Олексій Макаренков та Михайло Ларкін, а також – Михайло Шевченко, Ярослав Скрябін, Валерій Ланг, Альона Каряка та Сергій Масенков. Їм вручили подяки та подарували книжки від наукової бібліотеки, які надав безпосередньо автор – Владислав Гриневич – «Неприборкане різноголосся: Друга світова війна і суспільно-політичні настрої в Україні, 1939 – червні 1941 рр.».

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини