
Учора, п’ятнадцятого травня, на економічному факультеті ЗНУ студенти групи 3555-1 напряму підготовки «Управління персоналом та економіка праці» взяли участь у захисті курсових робіт із дисципліни «Економіка праці та соціально-трудові відносини». Керівниками наукових робіт були доцент кафедри управління персоналом та маркетингу Валентина Гельман та викладач кафедри управління персоналом та маркетингу Ігор Пашков.
Під час презентації своїх робіт студенти розглянули актуальні для сучасної вітчизняної економіки проблеми, зокрема: «Відтворення ресурсів для праці в Україні», «Трудовий потенціал суспільства: напрями поліпшення його використання», «Формування національного людського капіталу в Україні», «Конкуренція на ринку праці в умовах кризової економіки», «Удосконалення форм і систем оплати праці працівників на підприємстві», «Гендерні особливості попиту і пропозиції на ринку праці України» та інші.
У процесі написання своїх робіт, студенти поглибили вміння у галузі навчальної дисципліни «Економіки праці і соціально-трудових відносин» та дослідили практичні питання. Здобуті під час наукових розвідок знання можуть бути корисними у їхній майбутній професійній діяльності. Під час захисту студенти ознайомили аудиторію з результатами своїх наукових досліджень, лаконічно й аргументовано доносили свою позицію по темі, впевнено відповідали на питання з теми курсової роботи і відстоювали свою точку зору.
Викладачі схвально відгукнулися про роботи всіх студентів. Окремо вони виділили кілька найкращих виступів. Так, Юлія Кривуля дослідила особливості сучасного ринку праці в Україні, його структуру, проблеми ринку праці та вплив наслідків фінансово-економічної кризи. Ксенії Педаш розглянула у своїй роботі удосконалення форм і систем оплати праці працівників на підприємстві, її теоретико-методологічні основи. Також студентка здійснила аналіз організації оплати праці на конкретному підприємстві та виділила недоліки та їх усунення. Максим Лемішко у своїй роботі висвітлив питання конкуренції на ринку праці в умовах кризової економіки. Він дослідив моделі конкуренції та методи конкурентної боротьби на ринку праці, акцентував увагу на конкуренції між роботодавцями і працівниками за кращі умови найму та на напрямки діяльності профспілок на ринку праці в умовах кризи. Ян Путро проаналізував підвищення продуктивності праці на підприємстві, приділив значну увагу показникам та методам визначення рівня продуктивності праці, дослідив фактори та резерви підвищення продуктивності праці. Катерина Захарової досліджувала формування національного людського капіталу в Україні, стан, динаміку формування і розвитку людського капіталу, особливості формування та тенденції розвитку людського капіталу в сучасній українській економіці. Вона розглянула взаємозв'язок темпів зростання ВВП та темпів збільшення національного людського капіталу.
Захист робіт відбувся у формі дискусії, під час якої всі учасників дізналися чимало нової і корисної інформації. Керівники курсових робіт оцінили якість виконання та захисту на високому рівні.
Анна Буряк,
студентка 2 курсу напряму підготовки
«Управління персоналом і економіка праці»