Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ підбили підсумки першого дня роботи міжнародного семінару

У ЗНУ підбили підсумки першого дня роботи міжнародного семінару

У ЗНУ підбили  підсумки першого дня роботи міжнародного семінару
19.05.2017 14:43 Все Головні новини Відділ міжнародних зв’язків міжнародна діяльність сертифікати нагородження

Вісімнадцятого травня, організатори міжнародного семінару «Виклики багатомовної освіти в Україні» вручили сертифікати вчителям мов, учителям-предметникам, які викладають іноземною, директорам шкіл, професійно-технічних училищ і коледжів, а також вищих навчальних закладів. Учасники висловили щиру подяку представникам Запорізького національного університету та Нарвського коледжу Тартуського університету (NARVA COLLEGE OF THE UNIVERSITY OF TARTU). Вони запевнили, що спілкування було дуже інформаційно насичене й корисне і що їх дуже цікавить можливість практичного застосування під час освітнього процесу елементів досвіду естонських колег. Нагадаємо, що захід є одним із етапів втілення спільного естонсько-українського проекту «Впровадження багатомовної системи освіти та методології інтегрованого навчання предмету та мові (CLIL) в Запорізькому національному університеті та Запорізькій області», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Естонії у рамках програми співробітництва з розвитку та гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, що під час проведенні семінару його організатори подбали про те, аби надати змогу якнайширшій аудиторії освітян Запорізького краю. Тож під час засідань робочих груп усі – представники закладів середньої ланки освіти, технікумів, коледжів та професійних училищ, а також співробітники вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації – змогли отримати багато важливої інформації адресованої саме їм.

Наприкінці першого дня роботи семінару проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук подякував усім учасникам за активність, небайдужість, прагнення вдосконалюватися та залучати до освітнього процесу напрацювання іноземних колег.

Керівники секцій – директор Нарвського коледжу Тартуського університету Крістіна Каллас, її співробітники Урве Ая, Катрі Райк, Март Раннут, Ірене Кяосаар (Міністерство освіти та науки Естонії),а також професор Київського національного університету ім. Т.Шевченка Тарас Кияк і доценти Запорізького національного університету В’ячеслав Александров й Олена Тупахіна – разом із проректором Геннадієм Васильчуком вручили сертифікати учасникам заходу. Серед відзначених були директор Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету Олена Грибанова, викладачі факультетів та ЕПК ЗНУ, співробітники університету, а також представників адміністрації та вчителів шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів, технікумів та професійних училищ не лише нашого міста, але й з усієї запорізької області.

Усі вони відзначили, що робота в групах була дуже плідною і цікавою, їхні учасники виявили чималу активність, скориставшись можливістю почути відповідь на всіх актуальні для тебе питання, пов’язані із впровадженням в систему освіти багатомовної моделі навчання.

Крістіна Каллас висловила щиру подяку усім присутнім на заході. Вона запевнила, що представники Нарвського коледжу, завдяки спілкуванню із запорізьких освітян, отримали багато нової та корисної інформації, яку обов’язково використають під час подальшого розвитку співпраці із українськими вишам. Цьому мають сприяти й заповнені всіма учасниками анкети, де вони оцінили діяльність організаторів семінару, форму співпраці між учасниками робочих груп, висловили свої пропозиції та побажання щодо проведення заходів такого формату в майбутньому.

Геннадій Васильчук подякував учасникам від імені ректора ЗНУ Миколи Фролова за участь у важливому для розвитку міжнародної діяльності вишу заході, закликав їх і надалі спільно вдосконалюватися та оперативно відповідати на виклики світу,який постійно змінюється.

Також і проректор, і представники Нарвського коледжу запевнили, що цей семінар не лише важливим етапом розвитку українсько-естонських міжнародних відносин, але й започатковує нову наукову традицію цих навчальних закладів. Тож попереду – проведення нових спільних наукових семінарів і конференцій, присвячених актуальним питанням освітнього процесу.

Таміла Тарасенко