Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти ЗНУ обговорили зі школярами реформування економіки на засадах енергоефективності

Викладачі та студенти ЗНУ обговорили зі школярами реформування економіки на засадах енергоефективності

Викладачі та студенти ЗНУ обговорили зі школярами реформування економіки на засадах енергоефективності
19.05.2017 16:35 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет профорієнтаційна діяльність молодіжна наука круглий стіл

Нещодавно на базі Малої академії управління бізнесом позашкільний навчальний заклад «Комунарський районний центр молоді та школярів» спільно з представниками наукової школи «Зелена економіка» економічного факультету Запорізького національного університету провели засідання круглого столу для запорізьких школярів на тему: «Актуальні питання реформування економіки на засадах енергоефективності».

Вони організували захід за підтримки Малої академії управління бізнесом, Запорізької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги та Центру екологічної культури у м. Запоріжжі. Участь у засіданні взяли 24 представники з 12 шкіл міста (серед них – 17 доповідачів та 7 гостей), а також – із Запорізького авіаційного коледжу ім. О. Г. Івченка. Доповіді готували учні 5-11 класів, а студенти економічного факультету ЗНУ – учасники наукової школи «Зелена економіка» стали модераторами секцій.
На початку заходу усіх його учасників привітала керівник Малої академії управління бізнесом ПНЗ «Комунарський районний центр молоді та школярів» Олена Старікова. У своєму виступі вона наголосила, що це засідання круглого столу проходить у рамках реалізації проекту «Зелена економіка». До речі, задля його втілення у життя Мала академія управління бізнесом ПНЗ «КРЦМтаШ» та наукова школа «Зелена економіка» економічного факультету ЗНУ тісно співпрацюють уже третій рік поспіль. Активне співробітництво студентів зі школярами, а вищих навчальних закладів – зі школами та позашкільними навчальними закладами, дає справжній імпульс для школярів займатися наукою, генерувати власні ідеї та формувати своє майбутнє.
Із привітальним словом також виступила декан економічного факультету, доктор економічних наук, професор Алла Череп, яка наголосила на актуальності теми засідання круглого столу. Також вона підкреслила нагальну необхідність вирішення проблем енергозбереження та пошуку нових ідей підвищення енергоефективності та, відповідно, конкурентоспроможності виробництва в національній економіці.
До учасників круглого столу звернулася й заступник декана з наукової роботи економічного факультету Запорізького національного університету Юлія Кусакова. Вона відзначила необхідність подальших плідних розробок у цих галузях науки та підтримала школярів у їхніх наукових пошуках.
Також із вітальним словом виступив викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії ЗНУ, начальник відділу маркетингу та збуту ПАТ «Запорізький механічний завод» Сергій Корінний. Він зазначив важливість реформування економіки на засадах енергоефективності.
У рамках проведення круглого столу працювало дві секції: «Формування стратегії розвитку економіки на засадах екологічності, енергозбереження та альтернативної енергетики» та «Перспективи реформування української економіки за допомогою інноваційних екопроектів та стартапів».
Модератором першої виступили викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії ЗНУ Сергій Корінний та голова студентської групи наукової школи «Зелена економіка» Дар’я Пєнзєва.
Девізом роботи напряму став відомий вислів: «Сонце, повітря і вода – наші найкращі друзі», адже більшість тем доповідей стосувалися саме перспективи використання в Україні альтернативних джерел енергії. Зокрема, під час роботи секції пролунали доповіді: Таріка Беккаві «Перспективи будівництва та експлуатації вітрових електростанцій в Україні» (ЗАК ім. О. Г. Івченка), Романа Руденка «Потенціал розвитку сонячної енергетики в Україні» (ЗОШ № 84) та Анни Громової «Напрямки розвитку гідроенергетики» (ЗОШ № 103). Керівник гуртка інформатики та програмування МАУБ ПНЗ «КРЦМтаШ» Євген Кругліков розповів присутнім про «зелені» тарифи та їх правове регулювання, яке на сьогодні не відповідає потребам суспільства та держави. Також цікавою виявилася доповідь Артема Клещова «Сучасні технології отримання енергії з відходів» (ЗОШ № 110). Неординарною була доповідь п’ятикласника Артема Галаєва «Нові ідеї – як ще можна заощаджувати енергію» (ЗОШ № 84). Наприкінці засідання на присутніх справила приємне враження доповідь Анни Притули «Енергозбереження в інтер’єрі засобами дизайну» (ЗОШ № 84). Дуже переконливою була доповідь Віталія Авдєєнка «Нові технічні рішення у галузі видобутку енергії та енергозбереження» (ЗОШ № 38). До речі, модератор Сергій Корінний розповів присутнім, які технічні рішення вже впроваджені на ПАТ «Запорізький механічний завод» та запропонував розумно економити електроенергію та ресурси, формувати екологічний стиль життя.
Після обговорення доповідей зав’язалася жвава дискусія щодо ефективності різних методів заощадження електроенергії вдома та в громадських містах.
Модератором секції «Перспективи реформування української економіки за допомогою інноваційних екопроектів та стартапів» стала заступник декана з наукової роботи економічного факультету ЗНУ Юлія Кусакова. Під час роботи засідання як ті, що відповідають високим науковим стандартам, виділили доповіді: «Кращі вітчизняні стартапи з енергозбереження 2016-2017 років» (Владислав Ганзін, ЗОШ № 38), «SMART-house» (Діана Наконечна, ЗОШ № 103), «Утилізація та переробка сміття як напрям «зеленої» економіки» (Дар’я Сарапанюк, ліцей «Перспектива»), «Стартапи «зеленої економіки» (Вікторія Шубіна, ЗОШ № 103). А також – низка доповідей про екомобілі, електромобілі, мережу електрозаправок, тенденції розвитку електромобілів тощо: Андрій Черкун (ЗОШ № 97), Данило Чернов та Руслан Каденко (ЗОШ № 88), Станіслав Дорофєєв (ЗСШ № 7) та інші. Усі доповіді на секції викликали жваве обговорення.
За результатами роботи секцій, учасники були нагороджені грамотами від економічного факультету ЗНУ. Зокрема, почесними грамотами відзначили викладачів МАУБ ПНЗ «КРЦМтаШ», які підготували вихованців до участі у засіданні круглого столу: керівників гуртків інформатики Ірину Гапоненко та Людмилу Сисоєву, керівника гуртка дизайну Марію Зимокос, керівника гуртка інформатики та програмування Євгена Круглікова та керівника МАУБ ПНЗ «КРЦМтаШ» Олену Старікову. Грамоти також отримали студенти економічного факультету, які взяли активну участь у підготовці круглого столу та обговоренні доповідей школярів: Дар’я Пєнзєва, Вікторія Ковальчук, Інна Згуровська, Інна Патенко та Маргарита Кардашевська. Підбиваючи підсумки роботи учасників засідання круглого столу, заступник декана з наукової роботи економічного факультету ЗНУ Юлія Кусакова відзначила, що на неї приємне враження справив високий рівень підготовки школярів та рівень організації проведеного заходу. Дар’я Пєнзєва наголосила на важливості продовження розробки актуальних тем та побажала школярам наснаги. Подякувавши всім за плідну працю, керівник МАУБ ПНЗ «КРЦМтаШ» Олена Старікова та декан економічного факультету ЗНУ, професор Алла Череп висловили ідею про створення у нашому місті Запорізької міської наукової школи «Зелена економіка». Вони зазначили, що плідна праця між економічним факультетом ЗНУ, науковою школою «Зелена економіка» та МАУБ ПНЗ «КРЦМтаШ» впродовж майже трьох років має перейти на новий ступінь розвитку.

Економічний факультет

Схожі новини