Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Працівники наукової бібліотеки взяли участь у регіональному семінарі

Працівники наукової бібліотеки взяли участь у регіональному семінарі

Працівники наукової бібліотеки взяли участь у регіональному семінарі
22.05.2017 13:21 Все Головні новини Наукова бібліотека семінар співпраця з вишами

Днями, на базі наукової бібліотеки Таврійського державного агротехнологічного університету відбувся науково-практичний семінар: «Фонди рідкісних та цінних видань в бібліотеках ВНЗ Запорізької області: досвід роботи та перспективи розвитку». Захід проходив відповідно до Плану роботи методичного об’єднання бібліотек державних ВНЗ Запорізького регіону на 2017 рік, затвердженого Науково-методичною бібліотечною комісією Міністерства освіти і науки України. Серед його учасників були і представники наукової бібліотеки ЗНУ.

Крім того, у заході взяли участь директори та працівники відділів збереження фондів рідкісних та цінних видань, інформаційно-бібліографічних, інформаційних технологій і комп’ютерного забезпечення, науково-технічної обробки документів наукових бібліотек Запорізького національного технічного університету, Запорізького державного медичного університету, Запорізької державної інженерної академії, Таврійського державного агротехнічного університету (м. Мелітополь), Мелітопольського державного педагогічного університету та Бердянського державного педагогічного університету.

На початку семінару директор наукової бібліотеки Таврійського державного агротехнічного університету (м. Мелітополь) Ольга Білоцька  влаштувала для його учасників екскурсію та ознайомила їх з організацією і сучасним станом колекції рідкісних та цінних видань книгозбірні. «Книжкові пам'ятки, або рідкісні книги, невід'ємна частина бібліотечних фондів, їх перлина. Таким книгам завжди приділяється велика увага. Чим старіше книга, тим менш примірників дійшло до наших днів і тим більшу цінність вони представляють», – цими словами розпочала вона свою доповідь.

Завідувач відділу обслуговування наукової бібліотеки ЗНУ Ірина Шиленко у своєму виступі зазначила, що фонд рідкісних видань наукової бібліотеки ЗНУ є найбільшим порівняно з іншими фондами університетських бібліотек Запорізької області – 9041 прим. Історія цього фонду налічує вже 120 років. У спадок бібліотеці ХХІ століття залишились книжки бібліотеки Олександрівської жіночої гімназії, відкритої в 1897 році.

Завідувач відділу науково-технічної обробки документів та каталогізації наукової бібліотеки ЗНУ Ірина Тяпкіна зацікавила учасників семінару досвідом створення бази даних «Рідкісна книга» у складі електронного каталогу, зазначив, що користувачі мають доступ до інформації про всі видання не тільки за автором, назвою, роком видання, а й за галузями знань: право, історія, біологія, математика, мовознавство та інші.

Крім того, під час заходу провідний бібліотекар наукової бібліотеки ЗНТУ Тетяна Пазиніч провела майстер-клас з особливостей бібліографування книг старослов’янською мовою.

Усі учасники семінару відзначили важливість створення умов зберігання фондів рідкісних та цінних видань відповідно до санітарно-гігієнічних норм. А в їхніх мріях – створити музеї книг у стінах наукових бібліотек вишів, тому що сьогодні ці книги – уже історія, пам’ятки науки і книговидавництва, раритет, бібліографічна цінність.

 Вони дійшли згоди, що їхнє завдання – зберегти ці перлини для майбутніх поколінь і надати студентам і викладачам для вивчення.

Доповіді та виступи учасників заходу увійдуть до збірки матеріалів науково-практичного семінару, з якою можна буде ознайомитись в науковій бібліотеці ЗНУ.

 

Наукова бібліотека

Схожі новини