Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ пройшла щорічна міжнародна науково-практична конференція «Запорізькі правові читання»

У ЗНУ пройшла щорічна міжнародна науково-практична конференція «Запорізькі правові читання»

У ЗНУ пройшла щорічна міжнародна науково-практична конференція «Запорізькі правові читання»
23.05.2017 13:55 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет наукова діяльність міжнародна конференція

 Доброю традицією вже понад двадцять років для юридичного факультету ЗНУ є організація і проведення у травні кожного року міжнародної науково-практичної конференції «Запорізькі правові читання». Не став винятком і цей рік. Днями до ЗНУ завітало понад сто представників вишів України – Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Львівського національного університету імені Івана Франка, Одеського національного університету імені І.І. Мечнікова, Університету митної справи і фінансів, Національного авіаційного університету та інші. Активну участь у роботі конференції також взяли провідні науковці Національної академії правових наук України, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Інституту законодавства Верховної ради України.

Особливістю цьогорічного заходу є оновлений формат її проведення, а саме: проведення двох панельних дискусій тематичного змісту із проблематики публічно-правового регулювання та приватно-правового регулювання в Україні та зарубіжних країнах. А також – міні-диспутів у режимі відео-конференції із залученням до роботи співробітників Міністерства юстиції України, Національної академії правових наук України, Центру німецького права Київського національного університету імені Тараса Шевченка та інші. У роботі конференції мали змогу взяти участь і молоді науковці, для висвітлення результатів наукових досліджень яких спеціально було запроваджено «молодіжний науковий фаховий майданчик» із фіксованими науковими доповідями, науковими діалогами, молодіжним науковим форумом. Найкращі доповіді молодих науковців, визначені провідними вченими-юристами та юристами-практиками, відзначені дипломами й рекомендовані до опублікування у збірнику конференції.

Протягом двох днів вчені-юристи мали змогу обговорити проблеми правового регулювання суспільних відносин в Україні та зарубіжних країнах із своїми колегами – юристами-практиками: суддями, співробітниками прокуратури, співробітниками Національної поліції, нотаріусами, експертами тощо.

Під час міні-диспутів порушувалися проблеми медичного, спортивного, кримінального, цивільного, будівельного права тощо. Саме діалог представників правової науки та юридичної практики дозволив сформулювати цілу низку рекомендацій конференції, зорієнтованих на урегулювання суспільних відносин в умовах активних реформаційних процесів в Україні, внесення змін та доповнень до чинного законодавства й підготовки проектів нових нормативно-правових актів. У систематизованому вигляді рекомендації направлені до профільних комітетів Верховної Ради України.

Ще однією особливістю цьогорічного заходу стало багатоканальне відео-підключення для участі у заході наукових шкіл зарубіжних вишів у рамках англомовної, німецькомовної секції. До заходу долучилися науковці з Університету ім. Георга Августа (Німеччина), Вроцлавського університету (Польща), Коледжу Сенеки (Канада) та інші із можливістю безпосереднього спілкування із іноземними колегами, обміном досвідом, домовленостями щодо спільних наукових проектів у майбутньому.

 Істотне підвищення рівня лінгвістичної професійної компетентності науковців українських вишів упродовж останнього календарного року спростило безпосередній науковий діалог, заклало фундамент  для активної співпраці на майбутнє.

 

Юридичний факультет

Схожі новини