Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили механізми актуалізації освітнього процесу

У ЗНУ обговорили механізми актуалізації освітнього процесу

У ЗНУ обговорили механізми актуалізації освітнього процесу
23.05.2017 14:01 Все Головні новини Нарада освітній процес проектна діяльність Економіко-правничий коледж

Двадцять другого травня у ЗНУ відбулося робоче засідання представників студентського активу із фахівцями, які координують організацію освітнього процесу в університеті. Вони спільно обговорили кілька нагальних питань, пов’язаних із вибором навчальних дисциплін студентами, оцінюванням якості навчальних курсів у системі Moodle, проведенням ректорського контролю щодо загального рівня засвоєння студентами знань за семестр, а також із розвитком проектної діяльності у виші, зокрема серед студентства.

Участь у засіданні та обговоренні питань щодо вдосконалення освітнього процесу взяли проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, керівник центру незалежних соціологічних досліджень Надія Кузьмичова, завідувач навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу Наталія Кириченко, начальник відділу проектної діяльності Наталія Коваленко, а також голова студентської ради університету Анастасія Долгополова, голови студентських рад факультетів та представники їхніх навчальних секторів. На початку заходу проректор Олександр Гура окреслив основні питання, які мають вирішити учасники зібрання.

У рамках обговорення першого питання до представників студентського активу звернулася керівник центру незалежних соціологічних досліджень Надія Кузьмичова. Вона підкреслила, що оцінювання кожного предметного курсу, представленого у системі електронного забезпечення навчання ЗНУ Moodle, є обов’язковим для усіх користувачів – студентів денного та заочного відділення. Адже це – засіб зворотного зв’язку, який допомагає реагувати на потреби студентства та актуалізувати курси відповідно до вимог сучасного ринку праці. Фахівець також зауважила, що найбільшу активність в оцінюванні електронного контенту виявили на сьогодні наймолодші представники студентської спільноти – студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ. Серед активних лідерів цього процесу й представники біологічного та економічного факультетів, факультетів іноземної філології та журналістики – їм освітяни подякували за розуміння і підтримку нової для вишу справи.

Присутні на засідання фахівці, звертаючись до молоді з роз’ясненнями, акцентували їхню увагу на тому факті, що сьогодні всі разом – студенти й викладачі – впливають на реформування системи освіти, а відтак, саме студенти мають виявляти першочерговий інтерес щодо внесення коректив. Започаткована система оцінювання – один із кроків, які надають можливість оцінити рівень якості кожного окремого курсу і відповідно його вдосконалювати.

Наступне питання, що обговорили присутні на зібранні, стосувалося результатів вибору дисциплін, а також пов’язаних із цим позитивних моментів і недоліків. Із роз’ясненнями виступила представник навчального відділу – завідувач навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу Наталія Кириченко. Вона пояснила мету, умови вибору навчальних дисциплін студентами, а також відповіла на їхні запитання. Окрім того, доповідач наголосила, що лише активна частина студентської молоді визначатиме пріоритетність того чи того курсу.

Також присутні розглянули результати проведення ректорського контролю, який мав на меті виявити загальний рівень засвоєння знань студентами за поточний семестр. Наталія Володимирівна докладно розповіла про принципи формування списку тестових запитань та порядок виставлення загальної оцінки. За її словами, з урахуванням попереднього досвіду надалі цей процес буде вдосконалюватися. Його основним завданням також є зворотній зв’язок із студентом та підвищення якості освіти в ЗНУ.

Із питань проектної діяльності виступила начальник відділу проектної діяльності Наталія Коваленко. Разом з Олександром Гурою вони розповіли молоді про перспективи розвитку проектної діяльності у світі і, зокрема, в Україні. В умовах, коли сучасне суспільство орієнтоване на галузі малого та середнього бізнесу, відбувається стрімке формування громад у системі місцевого самоврядування, кожен випускник вишу має отримати навички написання проектів. Окрім того, вже сьогодні студенти, які прагнуть втілити свої мрії у життя, мають можливість отримати фінансування від університету, адже для цього передбачені певні фондові кошти. Як приклад цього присутнім на заході нагадали про результати участі молоді ЗНУ у трьох конкурсах – «Дубовка: перезавантаження», «Епіцентр студентських ініціатив» та «Запорізький вектор студентських ініціатив», – переможці яких отримали реальні гроші для реалізації своїх проектів. Також результати студентської проектної активності можуть бути використані для написання дипломних та інших наукових робіт.

Загалом присутні на засіданні освітяни відзначили високий рівень активності молоді ЕПК. Також вони наголосили на необхідності стимулювати зацікавленість студентів різних факультетів університету щодо участі в різних формах проектної діяльності та заходах, спрямованих на вдосконалення якості освіти. І головними координаторами цього процесу мають стати представники студентського активу факультетів, у тому числі – проектні менеджери.

 

Олена Хлистун

 

 

 

 

Схожі новини